Jump to content
Dogomania

Pies ze schroniska ucieka.


Ghiurga

Recommended Posts

Cześć, 

pies sąsiadów, którego wzięli ze schroniska około 2 miesięcy temu, nagminnie ucieka. Aktualnie od 3 dni przebywa poza domem, co wieczór przychodzi na nasze podwórko i leży pod klatką. Obecny właściciel, twierdzi, że pies wywija się z szelek. Problem polega na tym, że właściciele mają kompletnie gdzieś, co się z psem dzieje, powiadomieni o tym, że pies jest pod klatką nie reagują. Jako wytłumaczenie pada, że pies i tak nie wejdzie do środka. Co wieczór wynoszę mu jedzenie, bo oni tego nie robią. Pies jest bardzo zlękniony, nie pozwala podejść, ale jak odejdę kilka metrów podchodzi do miski. Dziś wpadłby pod samochód (dałam znak kierowcy, że coś się dzieje). Moje pytanie brzmi: jak mogę psiakowi pomóc. Początkowo nie chciałam zawiadamiać schroniska, bo nie chcę, żeby tam znowu trafił. Ale dziś po tej akcji z samochodem, sama nie wiem. Początkowo planowałam złapać psa samodzielnie, ale jest zbyt nieufny. Rozważam zabrać go na stałe, mamy już w domu 5 letnią sukę. Właściciele mówią, że robię z igły widły, pies jest po prostu dziki i zawsze będzie uciekał. A ja nie mogę przestać o nim myśleć, codziennie sprawdzam, czy wrócił i zastanawiam się, co mogę zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

zawiadom schronisko, niech podejmą odpowiednie działanie, - w sensie odłowienia psa z powrotem do schroniska. Nie dyskutuj z włascicielami, skoro mają gdzieś psa. Nie przejmując się jego losem. Tym bardziej że tłumaczenie, że ucieka, i BĘDZIE UCIEKAŁ jest bardzo głupie i nieodpowiedzialne. Nie miej skrupułów, skoro oni ich nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...