Jump to content
Dogomania

Sucza boi się psów


mikagosz

Recommended Posts

Część Wszystkim jestem tu świeży i mam nadzieje że w dobrym dziale piszę.

Mianowicie mam suczkę mieszańca, odebrałem ją jak miała ok. 5 miesięcy teraz ma 11 i jest malutka 45cm wys.  i mamy z nią taki problem że jak wychodzimy z nią na wybieg i jest jeden dwa psy mniejsze to podlatuje od tyłu ładnie obwąchuje po czym szczeka i ucieka. jak jest większa grupa to zaczyna panikować bo jak biegnie i choćby jeden za nią latał to zaraz całe stado biegnie za nią i próbują ją gryźć. Totalnie nie wiem co robić bo wcześniejsze psy były normalne że tak to powiem. Strach z nią gdzieś iść bo tylko szczeka i ucieka a potem panika. 

Link to comment
Share on other sites

Znajdź wśród znajomych kogoś, kto ma starszego dobrodusznego psa-samca - wspólne spacery z taki  psem plus jakiekolwiek szkolenie pozwoli suczce nabrać większej pewności siebie. Unikaj wybiegów dla psów - tam często jakakolwiek zabawa zamienia się w gromadne gnębienie najsłabszego w grupie zwierzęcia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W sumie to dobrze ze zajrzałam na wątek. Tak się kiedyś zastanawiałam czy nie iść ze swoim psem do psiego parku i "rzucić go na głęboką wodę", bo boi się psów. Dobrze, że tego nie zrobiłam, a trochę mnie korciło - pies młody, nakręcony na zabawę. Myślałam, a nóż przekona się do psów.

 

Link to comment
Share on other sites

Nasza sunia też, okazało się, boi się psów. Na zapoznaniu z rezydentem powąchała go i spokojnie poszliśmy na spacer. Fidel w ogóle jej "nie wzruszał". Dopiero kiedy przyjechaliśmy do domu, okazało się, że spacer po osiedlu to dla niej horror. Każdy pies czy duży czy mały wywoływał panikę. Bała się nawet stanąc bliżej, zachowywała bezpieczną odległość. :)

Minęły dwa lata, teraz nie boi się już psów tak bardzo. Pokazuje zęby tylko tym bardziej wścibskim, ale inne mija bez problemu.

Na pewno pomógł jej w pokonaniu strachu nasz pierwszy pies, który psy akurat uwielbia (gorzej z ludźmi). To jej starszy brat, guru i w ogóle naj naj, bierze z  niego przykład i ten dobry, i ten zły. Zresztą Fidel zabawnie odgradza ją, kiedy bardzo się złości. Wchodzi pomiędzy i pacyfikuje natręta merdaniem ogonem.

Co podpowiedzieć? Nie odpuszczać, nie unikać psów, nie reagować na panikę. Żadne ręce, głaskanie, uspokajania. Oczywiście, gdyby jakiś pies chciał wykorzystać jej lękliwość (a są takie ktore od razu rzucają się na słabsze psychicznie) to zaraz bym ją złapała na ręce, ale tylko w razie zagrożenia. Tą metoda znajoma opanowała lękliwość u swojego yorka (za podpowiedzią behawiorysty). Siadała na brzegu trawnika, gdzie bawiły się psy i tylko siedziała. Piesek o mało nie wchodził jej na głowę ze strachu. A po miesiącu luzik.....

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

You will be able to find information that represents a current and interesting area in the online gambling and entertainment gaming industry.  information here  review of the top gaming software providers for 2023 provides information that can be useful for players and professionals in the iGaming industry in known decisions of choice and abroad.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...