Jump to content
Dogomania

Pies warczy na szczeniaka suczkę


Bartek p

Recommended Posts

Cześć pisze o poradę wczoraj zabrałem małą suczkę labradora (okolo6 tygodni ) mam już jednego psa 3 letniego labradora  jest spokojnym psiakiem nigdy nikogo nie ugryzł ale na suczkę warczy gdy ta np podejdzie do niego i zaczyna się bawić . Starszy gdy idę w stronę młodego podąża za mną i interesuje się co robię gdy zacznę głaskać młodszego podtyka mi nos pod rękę żebym go tez głaskał .Denerwuje się bo zależy mi na tym żeby mieli ze sobą dobre relacje ale nie chce ich zepsuć wiec pytam o radę kiedy reagować i jak reagować . Dodam ze maja osobne miski ani starszy ani młodszy  nie interesuje się miską drugiego .

Link to comment
Share on other sites

Daj mu czas na pewno się przyzwyczai do obecności szczeniaka, mój też warczał jak szczeniak do niego podchodził, drugiego dnia już zaczynał się bardziej interesować i nie uciekał odrazu przed nim, a po dłuższym czasie już było wszystko dobrze. A dlaczego wziąłeś 6 tygodniowego szczeniaka? 

Link to comment
Share on other sites

To, że warczy to niegroźne. Moja starsza suka też z początku warczała na szczeniaka bo chyba bala się go rozdeptać, po kilku dniach była zgoda i tak jest do dzisiaj - jedna ma prawie 14 a druga 9 lat więc jak widac nic złego się nie stalo, bardzo się lubią.

Starsze psy często wychowują młodsze i dyscyplinują ale nie robią krzywdy. A dlaczego mala została wzięta tak wcześnie, normalnie od matki powinno się zabierać 7-8 tygodniowe chyba, że to była konieczność.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...