Jump to content
Dogomania

galeria wyżłów (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


gośku.

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za to jak fajnie podskakują tylne łapki gdy psiak jest zaabsorbowany niuchaniem podłoża :cool3: Z drugiej strony ten hipnotyczny wzrok przy uniesionym pysku namierzającym coś z powietrza... :cool3:
Uhhh uwielbiam wyżły :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja czytając publikacje niemieckie (i tu wielkie dzięki mojemu Michasiowi który z wielkim żalem i płaczem mi je tłumaczy) towyczytałam że pies będąc w ciągłym treningu i mając w jednym dniu trening i w polu i na farbie doskonale odróżnia warunki sprzyjające przy śladzie, i te przy wietrze polnym (górnym).

Podobno dobry, szybki pies w życiu przy wysokiej prędkości i dobrym wietrze nie zejdzie głową w dół. Czemu ? Bo jest to wbrew jego fizjologii by przy takiej prędkości zejść w dół i doskonale wyczuwa sprzyjanie wiatru przy wyciąganiu łba (a przy schodzeniu w dół - zwalnia - co dla dobrego psa jest nieekonomiczne i robi to tylko przy chęci dokładniejszej lokalizacji). Zabrania się psu do 1,5 roku chodzić na farbie by docenił wiatr górny i umiejętność chodzenia górnym - dopiero potem zezwala się na farbe (więc jednak problemy występują ...).

Jako metode nie przenoszenia wiatru dolnego w polu uznano w tym artkule prowadzenie treningu i w polu i na śladzie w krótkim odstępie czasowym. A silnym "Nein", "platz" stopowano psa by nie robił ani jednego kroku dalej z dolnym wiatrem w polu. A jak to się przedstawia na polskie psy i menerów ? kurczitos nie wiem , za mało przejechałam :evil_lol:;)


Wow, Zahra pięknie !

Zapisuje Kesa na trening aportu do Was - nie ma co !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fiorka']Wow, Zahra pięknie !

Zapisuje Kesa na trening aportu do Was - nie ma co ![/quote]

Dziękuję za wszystkie miłe słowa,z Zahry to jest niezła aktoreczka, pozować pięknie potrafi i sprawiać wrażenie super wyszkolonego psa również, ale Ci co ją poznali wiedzą, że to niezłe ziółko:mad:

Link to comment
Share on other sites

Sylwia co ty się cykasz, że niby kto miałby odwagę Cię pogonić,przecież Ty tu rządzisz:evil_lol:.
Ja jutro dodam coś nowego, ale wiesz moje zdjęcia są monotematyczne, my wciąż ćwiczymy aporty i warowanie, więc nie ma co się spodziewać, że foty będą jakieś porywające:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fiorka']Ja czytając publikacje niemieckie (i tu wielkie dzięki mojemu Michasiowi który z wielkim żalem i płaczem mi je tłumaczy) to pies będąc w ciągłym treningu i mając w jednym dniu trening i w polu i na farbie doskonale odróżnia warunki sprzyjające przy śladzie, i te przy wietrze polnym (górnym).
[...]
Wow, Zahra pięknie !

Zapisuje Kesa na trening aportu do Was - nie ma co ![/quote]


Na szkolenie trza by sie do Jacka zwrocic- nie wiem jak to robi- ale psy doslownie uwielbiaja nosic ABSOLUTNIE wszytsko, majac tego taka frajde jakby niemal jakimis retriverami były.

chcialabym napisac cosik na temat tych wiatrow gornych i dolnych, a dokladnie o cos was spytac- musze jednak ulozyc sobie w glowie najpierw poprawne gramatycznie pytanie. Bo przyznam sie, ze w moim przekonaniu, wyzel (jako wyzel nie tylko niemiecki) wcale taki wszechstronny nie jest- co nie znaczy ze nie jest wyjatkowy.

Link to comment
Share on other sites

Asia wydałaś mnie, teraz już każdy będzie wiedział, że to nie ja nauczyłam Zarazę tego aportu:mad:, ale tak poważnie to polecam takie szkolenie wszystkim psom, a takim niezdyscyplinowanym, jak Zahra szczególnie.
Opanować taką panienkę, jak to moja to nie lada gratka.
Podziwiam tych forumowiczów, którzy sami dali radę ułożyć swoje psy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fiorka

Ależ jęzorek !:loveu:

[QUOTE]Asia wydałaś mnie, teraz już każdy będzie wiedział, że to nie ja nauczyłam Zarazę tego aportu[/QUOTE]

No to wpadka !

[quote] wcale taki wszechstronny nie jest- co nie znaczy ze nie jest wyjatkowy.[/quote]Akurat jestem zwolennikiem teorii że wyżeł taki wszechstronny nie jest. Zresztą jego rola początkowo nie była taka wszechstronna ...

ale ... ale uważam że są w 10 % całej populacji osobniki które są wstanie być wszechstronne i faktycznie czego się nie chwycą są w tym doskonałe. I myślę że właśnie na tych 10 % oparto teorie że wyżeł jest wszechstronny.
Trudno jest oprzeć howdowle o tyle cech, zwłaszcza że genetyka to nie matematyka i może stąd te braki w wszechstronności która nagle się pojawiła i zakorzeniła we wzorcu.
Zresztą jeśli psy zaczeły pojawiać się i sprawdzać na konkursach czy na polowaniach jako tropowce, psy dowodne itp. to całkiem przewidywalne było zatwierdzenie takiej rasy jako np. tropowca, czy też psa wszechstronnego.

Oczywiście mój własny wymysł choć oparty o fakty, nie wiem czy się zgodzicie?
Rodzice zawsze mi powtarzali że mam dużą wyobraźnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, trudna zagadka jak wykorzystywać tego naszego wyżełka....Uważam, że powinniśmy obserwować naszego psa.
Jeżeli widzimy, że ogromną frajdę sprawia mu praca w polu to pracujmy z nim jak najczęściej w polu, jeżeli ubóstwia wodę, pozwólmy uczestniczyć mu w polowaniach gdzie będzie mógł aportować z wody, a jeżeli zauważymy, że jest świetnym tropowcem niech to robi, chyba o to w tym wszystkim chodzi żebyśmy tworzyli z psem zgrany zespół, a nie szkolili go do czegoś czego nie lubi i do czego nie ma predyspozycji.

To chyba tak jak z ludźmi ....jedni mają talent do wszystkiego a inni tylko do wybranych zagadnień......:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lafuma-82']Sylwia co ty się cykasz, że niby kto miałby odwagę Cię pogonić,przecież Ty tu rządzisz:evil_lol:.
Ja jutro dodam coś nowego, ale wiesz moje zdjęcia są monotematyczne, my wciąż ćwiczymy aporty i warowanie, więc nie ma co się spodziewać, że foty będą jakieś porywające:p[/quote]

Tutaj też Viris "zamiata":razz:

Dawaj fotki Zarazy, już nie mówiąc, że marza mi sie "małe" owerniaki.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Aniu, dzięki za tą wymowną fotografię :-) Jak robię zdjęcia? Wzięłam sobie do serca słowa mojego kolegi, który kiedyś kpił z takich co to sobie wyczesane aparaty kupują, a i tak wszystkie zdjęcia na Auto robią...Dlatego kombinuję, przystosowuję sobie warunki pogodowe, itd...Różnie z tym bywa i wszystkich kombinacji też jeszcze nie rozpracowałam :-) Zresztą, aż tak wyczesanego aparatu nie mam :-)

Falco22, a ja ciągle twierdzę, ze to nie jest takie proste...Niektórzy przez całe życie swoich talentów szukają....I to co piszesz to nie do końca jest realne.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest Fiorka

[QUOTE][B]Zresztą, aż tak wyczesanego aparatu nie mam [/B][/QUOTE]

A co masz? ;)

Mi się Twój Sylwria podoba - rozpracowałaś go już ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka'][SIZE=2][B]Olympus SP-510 UZ.. [/B]
[/SIZE][/quote]

To tak jak ja. :multi: Ja jestem z niego bardzo zadowlona. Zdjęcia mojego autorstwa już się tu pojawiły - Zaraza na szkoleniu. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']widzisz.. a dla mnie niedoscignionym marzeniem jest aparat Piaskowego dziadka-
Nikon D80... co najleepsze z parze z teleobiektywem Iwony taty[/quote]

[B]Nioooo, te zdjęcia z Białegostoku...REWELACJA!!!
[/B]
[quote name='Theogonia'] ale ja sobie taki sprawie, jak tylko skoncze pisac te durne modułowe pakiety nauczania!!![/quote]

[B]Boshe,a to ty jeszcze nie napisałaś??????


Stella, to ty też tam byłaś??? No ładnie, a ja nic nie wiem:evil_lol:
[/B]

Link to comment
Share on other sites

odpowiadajac "Dumisiowej":
jak napisalam nad zdjeciem to były ćwiczenia. Czaga z wlasnej woli nie oszczekiwała skóry- nie wiem moze dlatego ze to tylko skora, na naturalnej zwierzynie nie miałam okazji poki co jej sprawdzic. A moje ćwiczenia z czaga polegały na tym ze po dojściu po farbie dawalam jej komende "daj glos".




Gratuluje wszystkim wspanialych wyzelkow. bo kazdy z nich pod jakims wzgledem jest wyjatkowy. Dziekuje ze wiele interesujacych opinii, ktore otworzyly mi oczy na wiele "spraw".
Pozdrawiam cieplo.

Link to comment
Share on other sites

Nikomu moja foteczka się nie podoba?? chlip chlip :-(

[quote name='Fiorka']A co masz? ;)

Mi się Twój Sylwria podoba - rozpracowałaś go już ?[/quote]

Sprzęcik fajny, trzeba go by było jeszcze rozbudować. Nie rozpracowałam wszystkiego. A po za tym dodatek w mojej postaci do tego aparatu jest hmmm... wybrakowany? [SIZE=1][COLOR=Wheat]Ciężko mi z moimi oczami:cool1:[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...