Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !


gosia2313

Recommended Posts

Czy dzisiaj do schroniska został oddany jakiś psiak ok. 3-letni?

Bo jak wracałam ze spaceru z Kłapaczem (ok. 11:30) to przyjechało 2 facetów, jeden taki starszy, jeden młodszy. Ten starszy pytał się mnie czy oddajemy psy czy bierzemy ( myślałam, że chodzi mu o spacer), więc powiedziałam, że te oddajemy i na 12 bierzemy inne. To on pytał czy nie wzięłabym jego psa, ma ok. 3 lat. Wywnioskowałam, że jakiś owczarkowy bo coś chyba mówił, że do Kłapacza podobny. Później ci panowie poszli do biura.


Wie ktoś coś o tym psie? Czy w ogóle trafił, czy oni byli w innej sprawie, a mnie się coś pogmatwało ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bab34']Dziewczyny mam pytanie czy w ciągu ostatnich paru dni trafiła do schronu coalczka tricolor??
Na centrum miasta wisi bardzo wiele ogłoszeń, że zaginęła 30.04.[/QUOTE]

Właścicielka do mnie dzwoniła (dostała nr od znajomej wetki). Podpowiedziałam, żeby poszukali też w innych okolicznych schroniskach. Lessi znaleźli tego samego dnia w Chorzowie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Czy dzisiaj do schroniska został oddany jakiś psiak ok. 3-letni?

Bo jak wracałam ze spaceru z Kłapaczem (ok. 11:30) to przyjechało 2 facetów, jeden taki starszy, jeden młodszy. Ten starszy pytał się mnie czy oddajemy psy czy bierzemy ( myślałam, że chodzi mu o spacer), więc powiedziałam, że te oddajemy i na 12 bierzemy inne. To on pytał czy nie wzięłabym jego psa, ma ok. 3 lat. Wywnioskowałam, że jakiś owczarkowy bo coś chyba mówił, że do Kłapacza podobny. Później ci panowie poszli do biura.


Wie ktoś coś o tym psie? Czy w ogóle trafił, czy oni byli w innej sprawie, a mnie się coś pogmatwało ?[/QUOTE]

Ci ludzie chcą oddać psa do schroniska bo wyjeżdżają z kraju, raczej na stałe. Mają przesłać mi opis psa i zdjęcia. Czy ktos pomoże szukać mu domu? Ogłoszenia itp.
To podobno duży, piekny psiak, maila jeszcze nie dostałam. Oni są z Będzina, tam nie ma schroniska i ludzie mają go gdzie oddać, żaden schron psa nie przyjmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jetrel']Psy z Będzina trafiają do Chorzowa.
Czy pies ma 3 lata, czy jest młodszy?
Jak bardzo w typie owczarka?
Musimy znać stosunek do psów i kotów.[/QUOTE]

Nie dostałam jeszcze maila więc nic nie wiem o psie. napisze wiek i inne informacje jak dostanę maila.
Chorzów go nie przyjmie, bo ot tak nie można im przywieść psa z Będzina, czy DG, oni przyjmują tylko psy bezpańskie złapane i dowiezione przez hycla.

Link to comment
Share on other sites

Kasia tak się zastanawiam odnośnie tytułu tego wątku, czy mogłabym na stronie mojej szkoły zamieścić informacje, że działa w Sosnowcu wolontariat, że są potrzebni wolontariusze, jak działa wolontariat, gdzie się zapisać --> kontakt do Ciebie itp?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zapka']Ci ludzie chcą oddać psa do schroniska bo wyjeżdżają z kraju, raczej na stałe. Mają przesłać mi opis psa i zdjęcia. Czy ktos pomoże szukać mu domu? Ogłoszenia itp.
To podobno duży, piekny psiak, maila jeszcze nie dostałam. Oni są z Będzina, tam nie ma schroniska i ludzie mają go gdzie oddać, żaden schron psa nie przyjmie.[/QUOTE]

oby go poprosyu nie wyzucili




a w dniu kiedy ja zabierałam aresa i sunie mała przed schroniskiem stała laska z mała czarna sunia z wielkimi cycorami do oddania

ponoc musiała

nie rozmawiałam z nią bo pracownicy tam przed schroniskiem sprzatali itd itd

Link to comment
Share on other sites

Nie wnikam w ich sytuację, ale pewnie każdy kto oddaje psa mówi, że MUSI.
A wystarczyłoby się zastanowić i poszukać innego wyjścia niż oddawanie psa, który był wierny przez ileś tam lat do schroniska ;x
Można przecież poszukać psu domu przed wyjazdem, albo zabrać go ze sobą. W końcu za granicą też żyją psy.

No ale jeszcze trzeba chcieć ...


[SIZE=5][COLOR=red][B]PS[/B][/COLOR][/SIZE]: Wie ktoś coś więcej o Cejlonie? Bardzo chciałam mu porobić ogłoszenia i firmówkę, ale za mało inf o nim jest i mało jakichś fajnych zdjęć.
[URL]https://picasaweb.google.com/wolontariuszsc/Cejlon238BoksNr#[/URL]


Zastanawiam się, czy mogłabym go wziąć w środę za 2 tyg chociaż na krótki spacer, żeby zrobić mu jakieś zdjęcie, choć trochę go poznać. Bo bez ogłoszeń i jakiejkolwiek wiedzy o nim to marne szanse, że ktoś go zauważy : (

Proponuję środę, bo wtedy wychodzi malutko psów, a on podobno nie za bardzo jest za psami.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można porzucić własnego psa.
Oczywiście zdarzają się różne sytuacje w życiu, ale w większości to po prostu ludzka nieodpowiedzialność. A cierpią na tym niestety niczemu winne zwierzaki...

Link to comment
Share on other sites

Wydrukowałam duuużo firmówek. Mogłabym je przywieźć w sobotę, żeby wolontariusze wzięli po kilka i roznieśli gdzieś.

Mam: Amigo, Kinga, Żabka, Lena, Frytka, Kłapacz, Oskar, Panda, Tajga, Suri, Ruter, Saba, Wezyr, Karmel, Emi, Kaprys, Hugo i Pola. Wszystkie są po 4 albo 3 razy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Wydrukowałam duuużo firmówek. Mogłabym je przywieźć w sobotę, żeby wolontariusze wzięli po kilka i roznieśli gdzieś.

Mam: Amigo, Kinga, Żabka, Lena, Frytka, Kłapacz, Oskar, Panda, Tajga, Suri, Ruter, Saba, Wezyr, Karmel, Emi, Kaprys, Hugo i Pola. Wszystkie są po 4 albo 3 razy.[/QUOTE]

Ja mam jeszcze kilka wydrukowanych firmówek Hani ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Kasia tak się zastanawiam odnośnie tytułu tego wątku, czy mogłabym na stronie mojej szkoły zamieścić informacje, że działa w Sosnowcu wolontariat, że są potrzebni wolontariusze, jak działa wolontariat, gdzie się zapisać --> kontakt do Ciebie itp?[/QUOTE]


Link do str szkoły z informacją o wolontariacie u nas : [URL]http://mateja.edu.pl/[/URL] ( panu się nie chciało z plakatu przepisywać, więc zeskanował, ale i tak dobrze, że to zamieścił, może się jakieś nowe osoby zgłoszą)

Link to comment
Share on other sites

Gosia, przynoś co masz, podzielimy się. Jak macie w kolorze to ja mogę zamieścić na jednej tablicy w lecznicy, bo mam jeszcze tam wolne miejsca.
Na razie mam wydrukowane: Żabkę, Kingę, Rutera, Oskara, Agrę.

Co do psa, to mam już zdjęcia i opis ale poprosiłam jeszcze o wiek, imię, szczepienia, bo tego nie dostałam.
Wklejam to co mam:

[QUOTE]piesek jest lagodny posluszny czysty(nie zalatwia sie w swojej klatce)lubi sie bawic lubi dzieci jest przyjacielski uwielbia spacery mozna go spuscic ze smyczy i nikomu nie zagraza. bardzo prosze o znalezienie mu dobrego pana i domu[/QUOTE]

Psiak jest rzeczywiście uroczy:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_orqX5aTl4PM/TdFXMrG0-iI/AAAAAAAAFPI/NSDA_BokHwE/s640/Zdj%C2%A6%C3%96cie0005.jpg[/IMG]

Więcej zdjęć tu:
[URL]https://picasaweb.google.com/wolontariuszsc/PilnieSzukaDomu?authkey=Gv1sRgCL7Q4_jMmeWSXA#[/URL]

Jak ktoś by zechciał robić mu ogłoszenia to podam na pw dane do kontaktu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...