Jump to content
Dogomania

Jak psiaka 6- tygodniowego nauczyć aby niegryzł ??


Paulinka612

Recommended Posts

ja ci niestety nie pomoge :roll: Sama chętnie poczytam sobie rad. Bo mój Edi ma teraz 5 miecięcy i nie zdąrzylam go jeszcze nauczyc :oops: Naszczeście teraz juz tak nie gryzie, więc dla pocieszenia powiem ci że jeżeli go nie nauczysz to kiedys z tego wyrosnie :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hehe!Ale macie problem ludzie!Wyluzujcie! Miałam ten sam problem gdy sprowadziłam 3 miesięcznego jamniora a ty wspominasz o 6 tygodniowym szczeniaku to normalne w tym wieku że gryzie bo go zęby swędzą bo kiełkuja rosna i uśmieża ból gryząc co popadnie i jest w zasięgu jego pyszczka musisz byc cierpliwa bo to jeszcze potrwa a twój pupil ma osrtawe ząbki?bo jak tak to z czasem mu sie stepią tak jak pazurki!Nie martw sie jedynie schowaj wartościowe dla siebie rzeczy i obserwój by czegoś nie zjadł.Ja z niewiedzy bo to był mój 1 pies miałam wszystko na wierzchu i chodze teraz w lekko pogryzionych butach hihihiihi! :P ale luz!

Link to comment
Share on other sites

Kupić gryzak-zabawke.....najlepiej jedną, bo jeśli bedzie miał pare to w końcu nawet kapcie i buty uzna za kolejną zabawke
Systematycznie karcić (czyt. NIE BIĆ ) psiaka za pogdryzanie innych rzeczy jednocześnei wkladać mu do pyska gryzak-zabawke.
Jeśli psiak pogryza wasze dłonie zapiszczeć jak szczeniak( pies w wieku szczenięcym w trakcie zabawy z innymi widzi w jaki sposób zachowują sie bracia jeśli użyje zębów zbyt mocno) i jak napisał dogomaniak w poprzednim poście, ugryźć psiaka LEKKO w ucho. Zdziwiony bedzie jak diabli , ale przy nastepnej próbie dwa razy sie zastanowi zanim ciapnie.

I co najważniejsze...uzbroić sie w cierpliwość, nie od razy rzym zbudowano.

W wieku ok.6 miesięcy kończy sie okres wyżynania zębów ,więc podgryzanie przedmiotów powinno sie skończyć. Jeśli nadal będzie gryźć ręce, to oznaka złego wychowania i ostatni dzwonek na dobrą szkołę.

P.S. Gryzak czy kosteczki kupione w zoologiku moża wkładać do lodówki czy zamrażarki. Po podaniu uśmierzą sedzenie i ból przy wyżynaniu kiełków....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']Kupić gryzak-zabawke.....najlepiej jedną, bo jeśli bedzie miał pare to w końcu nawet kapcie i buty uzna za kolejną zabawke
Systematycznie karcić (czyt. NIE BIĆ ) psiaka za pogdryzanie innych rzeczy jednocześnei wkladać mu do pyska gryzak-zabawke.
Jeśli psiak pogryza wasze dłonie zapiszczeć jak szczeniak( pies w wieku szczenięcym w trakcie zabawy z innymi widzi w jaki sposób zachowują sie bracia jeśli użyje zębów zbyt mocno) i jak napisał dogomaniak w poprzednim poście, ugryźć psiaka LEKKO w ucho. Zdziwiony bedzie jak diabli , ale przy nastepnej próbie dwa razy sie zastanowi zanim ciapnie.

I co najważniejsze...uzbroić sie w cierpliwość, nie od razy rzym zbudowano.

W wieku ok.6 miesięcy kończy sie okres wyżynania zębów ,więc podgryzanie przedmiotów powinno sie skończyć. Jeśli nadal będzie gryźć ręce, to oznaka złego wychowania i ostatni dzwonek na dobrą szkołę.

P.S. Gryzak czy kosteczki kupione w zoologiku moża wkładać do lodówki czy zamrażarki. Po podaniu uśmierzą sedzenie i ból przy wyżynaniu kiełków....[/quote]


Tylko że mój psiak ma już 8-tygodni i dalej gryzie
Napisałeś żeby lepiej miał jedną zabawke .... a mój psiak ma z 10 tych zabawek to chyba przez to gryzie ?? A teraz nawet zabiera się za gryzienie butów

Link to comment
Share on other sites

W momencie kiedy pies ma 10 zabawek, w jego oczach but czy poduszka "późne roko koko" :lol: niczym nie będzie sie różnić od pozostałych 10-ciu. wybierz tą najulubienszą :wink: a reszte pochowaj. Pamiętaj by nie była zbyt miękka, bo psiak zabierze się za coś twardszego.
W sklepach zoologicznych można dostać wędzone kosteczki( odradzam jakiekolwiek barwione "przysmaki"-pałeczki, coś co krztałtem przypomina kość a nią nie jest), dobre są też wędzone-suszone uszy świńskie( nie są tuczące, ani zbyt treściwe więc można spokojnie dawać między posiłkami)


P.S Moim błędem było to że dałem psiakowi pluszowego miśka do rozszarpania( z długim włosiem) , i w domu u rodziców od razu zabrała się za skóry niedźwiedzie i owcze......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']W momencie kiedy pies ma 10 zabawek, w jego oczach but czy poduszka "późne roko koko" :lol: niczym nie będzie sie różnić od pozostałych 10-ciu. wybierz tą najulubienszą :wink: a reszte pochowaj. Pamiętaj by nie była zbyt miękka, bo psiak zabierze się za coś twardszego.
W sklepach zoologicznych można dostać wędzone kosteczki( odradzam jakiekolwiek barwione "przysmaki"-pałeczki, coś co krztałtem przypomina kość a nią nie jest), dobre są też wędzone-suszone uszy świńskie( nie są tuczące, ani zbyt treściwe więc można spokojnie dawać między posiłkami)


P.S Moim błędem było to że dałem psiakowi pluszowego miśka do rozszarpania( z długim włosiem) , i w domu u rodziców od razu zabrała się za skóry niedźwiedzie i owcze......[/quote]


Bardzo Ci dziekuje z te informacje zrobie jak napisałes pochowam zabawki i zostawie jedna i dam mu jeszcze jakiegoś pluszaka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tofcia w drodze na spacery gryzie smycz. Jest to zwykła smycz z grubej taśmy. Właśnie kończy załatwiać drugą. Spryskałam ją preparatem odstraszającym, ale oprócz tego, że śmierdzą moje rękawiczki i waniajet w przedpokoju, Tofcia smycz gryzie dalej. Kupiłam jej na szkoleniu taka "uzdę", która nie pozwoli jej kręcić łebkiem, ale jakoś nie mogę się przełamać, żeby ją zakładać. Trzeba chyba kupić smycz z blachy. :wink:
Jeżeli chodzi o preparat, to gdy Tofcia zaczęła podgryzać róg kanapy, wtedy pryskanie pomogło. I bądź tu człowieku mądry :(
Jeżeli chodzi o gryzienie rąk, to chyba ten etap mamy już za sobą. Gdy psiaki rozkręcają się w tym dziabaniu trzeba schować dłonie pod pachy i przez dłuższą chwilę siedzieć nieruchomo, aż piesek zrozumie, że to koniec zabawy. Gdy próbuję sie go rękoma odgonić, odepchnąć, on myśli, że ta zabawa się nam podoba i gryzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_64']Gdy psiaki rozkręcają się w tym dziabaniu trzeba schować dłonie pod pachy i przez dłuższą chwilę siedzieć nieruchomo, aż piesek zrozumie, że to koniec zabawy. Gdy próbuję sie go rękoma odgonić, odepchnąć, on myśli, że ta zabawa się nam podoba i gryzie dalej.[/quote]

No chwila.. kto tu jest panem ,a kto psem. Jeśli odganiasz psa i przy tym sie śmiejesz, albo piszczysz jak myszka, to nic dziwnego ze taka jest reakcja psa.
Trzeba okazać swoje niezadowolenie i nie pozwolić by pies wszedł ci na glowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

haha
a może zanim ,,dorwie" cie pies nasmarować sobie ręke np.sokiem z cytryny szybko mu się odechce.
poza tym możesz leciutko klepnąć go w pyszczek lub podnieść głos zobaczysz podziała.
a tak na marginesie małe pieski jak się bawią zawsze tak podgryzqaja tylko trzeba je nauczyć zeby robiły to z umiarem

powodzonka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...