Jump to content
Dogomania

Pies do domu, dla dzieci, nie za mały, nie za duży...


ostek

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej rasy psa dla naszej rodziny. Zacznę od tego, że zarówno żona jak i ja mamy już pewne doświadczenia w hodowli czworonogów, a to z racji tego, że w naszych domach rodzinnych od lat nastu i więcej obecne są psy. Jako dzieci i nastolatkowie braliśmy czynny udział w wychowywaniu, pielęgnacji i obowiązki związane z utrzymaniem psa nie są nam obce. Przez nasze domy przewinęły się zarówno psy rasowe (Bokser, Pudel) jak też pospolite kundelki. Teraz, kiedy sami pragniemy zostać właścicielami psa chcemy żeby to był piesek rasowy, a decyzja o wyborze rasy ma być decyzją w pełni świadomą.

Pies będzie mieszkał w domu jednorodzinnym, z dużą 20-stoarową działką więc nie zabraknie przestrzeni do biegania. Piesek jednak ma spać w domu, nie może być za duży ani zbyt kudłaty by nie zostawiał tony sierści.  Ma obcować z dziećmi (9 i 7 lat), nie są to już dzieci w wieku gdzie są w stanie psa zamęczyć, ale cierpliwość będzie jednak wymagana :) Piesek powinien być dość energiczny. Będzie mieszkał na wsi więc będzie miał warunki do spacerów. Może to być pies myśliwski, jednak bez nadmiernie rozwiniętego instynktu  łowieckiego. Nie oczekuję by pies stróżował. Najważniejsze są dla mnie zrównoważona psychika i podatność na szkolenie.

Nasz typ: Ogar Polski

A co forumowicze podpowiedzą? :)

 

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Przede wszystkim wybierając pieska nie tylko warto zwracać uwagę na rasę pieska, ale również na to, żeby wybrać porządną i cenioną hodowlę. Jedną z takich hodowli jest na przykład ta - http://nowofundlandy.com.pl/. Posiadają oni śliczne szczeniaki nowofunlandów, jeśli ktoś lubi większe, ale nadal bardzo rodzinne i łagodne pieski, jak i shitzu czy spaniele, jeśli wolicie jednak nieco mniejsze. Dla mnie każda z tych ras posiada wiele zalet, które sprawią, że będą wspaniałymi towarzyszami życia Waszego i Waszych dzieci. Wszystkie z nich będą umiały przebywać razem z Waszymi dzieciakami i one również na pewno je pokochają.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nowofunlandy są cudne ale mają dużo sierści i okropnie się ślinią więc doradzałabym raczej psa z suchym pyśkiem. Faktycznie już bardziej golden lub labrador. Ja miałam przez37 lat rottweilery, które wbrew strasznej opinii były wspanjiałymi, przyjaznymi ludziom, dzieciom i wszelkim zwierzętom psami mimo policyjnego szkolenia na obronne ale na wieś nie polecam bo ludzie zakraczą właścicieli.

Ogar może być to dosyć spokojny pies.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...