
Sonia & Fibi
New members-
Posts
35 -
Joined
-
Last visited
Recent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
Sonia & Fibi's Achievements
Newbie (1/14)
0
Reputation
-
Spróbuj kupić 10m linkę i tak zacząć trenować.
-
Witam, Od trzech lat posiadam Fibi - suczkę rasy Yorkshire Terrier. Fibi nigdy nie miała ucieczek. Nawet nigdy nie strzelił jej taki pomysł do psiej głowy. Dodam również, że psina doskonale reaguje na przywołanie. Ale problem zaczął się, kiedy postanowiłam sprawić jej towarzystwo... Dwa miesiące temu postanowiłam zakupić jej rodzoną siostrę - Merci, która aktualnie ma pół roku. Stwierdziłam, że będę chciała raz dziennie chodzić z psami na spacer, na którym obydwie są razem. Tak to codziennie każdy z moich psów ma zapewniony jeden indywidualny spacer i tego raczej nie zamierzam zmieniać, ponieważ z Fibi spaceruje po kilka(naście) kilometrów, a nie chcę póki co, aby Merci pokonywała jako szczeniak tak długie dystanse. Na indywidualnych spacerach oraz raz w tygodniu, kiedy chodzę na spacer z jej psią koleżanką, Fibi nigdy nawet nie próbuje uciekać. Przychodzi na zawołanie ZAWSZE. Można powiedzieć, że pies idealny. Ale praktycznie zawsze kiedy jestem z Merci oraz Fibi na spacerze Fibi ucieka na szczęście DO DOMU. Na spacerze, kiedy siostry są razem dla Fibi nagle przestaje istnieć przywołanie, kiedy od trzech lat ma opanowane w stu procentach. Bardzo się na tych spacerach boję o Fibi, ponieważ mieszkam w Krakowie, gdzie rozpędzone auta jeżdżą po ulicach, i boję się, że Fibi wpadnie pod samochód. Bardzo bym chciała swobodnie puszczać Fibi ze smyczy, ponieważ niby Kraków, ale jednak mam dużo zielonego terenu wokół siebie. Ucieczki wyglądają tak, że spuszczona Fibi zatrzymuje się przy jakimś krzaczku, gdzieś za mną. Odwracam się, i widzę Fibi, która stoi zamurowana i się na mnie patrzy. Próbuję wołać Fibi do siebie, pokazuje jej smaczki oraz zabawki, ale to na nic. Ona nagle zaczyna biec przed siebie w prędkości światła do domu. NIGDY jej się coś takiego nie zdarzało. Co mam robić? Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
-
Lepiej kupić - masz większą gwarancje tego, że nic Ci się nie rozerwie w najmniej oczekiwanym momencie.
-
Zależy, czy pies ma problemy ze stawami, czy chcesz stosować suplement ,,profilaktycznie".
-
jak podawac pieskowi preparat na stawy w proszku?
Sonia & Fibi replied to funia123's topic in Na stawy
My odpowiednią dawkę dosypujemy do jedzenia - na szczęście moje psy nie wybrzydzają, jeśli chodzi o suchą karmę. Nie dodaje wody. Micha wylizana :) -
my aktualnie stosujemy preparat z Pokusy.
-
Tak samo, daj znać co dalej! Powodzenia <3
-
Jeśli zdrowe przysmaki, to ,,treserki" polecam od Alpha Spirit, ZiwiPeak Good Dog :) U nas gryzaki to tylko 100% naturalne, zazwyczaj Maced.
-
Czy rasa Border Cole pasuje do mojego życia?
Sonia & Fibi replied to Kamil Piotrowski's topic in Spacery
Jeśli chcesz mieć borderka to przygotuj się nie tylko na długie spacery, ale często też na dodatkowe psie sporty. Z tego co wiem bordery najlepsze są w DogFrisbee i Agility. -
Sprawa jest prosta, nigdy nie ograniczaj psu dostępu do wody. Moja sucz też ostatnio trochę więcej piję, ale to przez zwiększenie jej aktywności fizycznej. :)
-
Ankieta dla właścicieli psów - badania do pracy iżynierskiej
Sonia & Fibi replied to agaagu's topic in Ankiety
Ankieta wypełniona. Akurat posiadam psa i konia :) -
Pies do domu, dla dzieci, nie za mały, nie za duży...
Sonia & Fibi replied to ostek's topic in Wszystko o psach
Może labrador lub sznaucer średni? Golden retriever? -
U nas poza posiłkami tylko naturalne gryzaki (żwacze, kurze łapki...). Do szkolenia domowej roboty przysmaki.
-
u nas dieta domowa.
-
Co gotowac West Highland Terrier (szczeniak)
Sonia & Fibi replied to Dariax's topic in Domowe jedzenie
Co prawda nie mam Westa, ale na temat domowej diety mogę się wypowiedzieć, ponieważ praktykuje ją u swojej psiny :) Co gotować? Mięso + wypełniacz + warzywa. Mięso powinno być świeże oraz jak najwyższej jakości. Możemy wybierać wołowinę, jagnięcinę, drób oraz dziczyznę. Mięso gotujemy. Podroby można podawać, lecz kilka razy w mięsiącu. Powinny stanowić 5-15% diety psa. Wypełniacz to może być ryż, makaron, płatki owsiane lub kasza. Najlepszym rozwiązaniem według mnie jest ryż. Makaron tuczy, płatki owsiane stosowane przez dłuższy czas mogą prowadzić do odwapnienia organizmu. Kasza jest ciężko strawna. Warzywa i owoce powinny być oczywiście świeże i dojrzałe. Bezpiecznie możemy podawać: buraki, szpinak, seler, brukselka, kalafior, brokuły, cukinia, papryka,marchew, ogórek, pietruszka, jabłka, banany, gruszki. Nie podajemy cebuli, czosnku, winogron, owoców cytrusowych. 25-30% - tyle powinien wynosić udział gotowanego mięsa. 3:1 tyle powinien wynosić stosunek węglowodanów (produkty zbożowe, warzywa i owoce) do białek. 2% masy żywieniowej powinien stanowić dodatek tłuszczu roślinnego (najbardziej polecam oliwę i olej rzepakowy, olej lniany) lub zwierzęcego przy posiłku z chudego mięsa.