Jump to content
Dogomania

Sonia & Fibi

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

About Sonia & Fibi

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Od trzech lat posiadam Fibi - suczkę rasy Yorkshire Terrier. Fibi nigdy nie miała ucieczek. Nawet nigdy nie strzelił jej taki pomysł do psiej głowy. Dodam również, że psina doskonale reaguje na przywołanie. Ale problem zaczął się, kiedy postanowiłam sprawić jej towarzystwo... Dwa miesiące temu postanowiłam zakupić jej rodzoną siostrę - Merci, która aktualnie ma pół roku. Stwierdziłam, że będę chciała raz dziennie chodzić z psami na spacer, na którym obydwie są razem. Tak to codziennie każdy z moich psów ma zapewniony jeden indywidualny spacer i tego raczej nie zamierzam zmieniać, ponieważ z Fibi spaceruje po kilka(naście) kilometrów, a nie chcę póki co, aby Merci pokonywała jako szczeniak tak długie dystanse. Na indywidualnych spacerach oraz raz w tygodniu, kiedy chodzę na spacer z jej psią koleżanką, Fibi nigdy nawet nie próbuje uciekać. Przychodzi na zawołanie ZAWSZE. Można powiedzieć, że pies idealny. Ale praktycznie zawsze kiedy jestem z Merci oraz Fibi na spacerze Fibi ucieka na szczęście DO DOMU. Na spacerze, kiedy siostry są razem dla Fibi nagle przestaje istnieć przywołanie, kiedy od trzech lat ma opanowane w stu procentach. Bardzo się na tych spacerach boję o Fibi, ponieważ mieszkam w Krakowie, gdzie rozpędzone auta jeżdżą po ulicach, i boję się, że Fibi wpadnie pod samochód. Bardzo bym chciała swobodnie puszczać Fibi ze smyczy, ponieważ niby Kraków, ale jednak mam dużo zielonego terenu wokół siebie. Ucieczki wyglądają tak, że spuszczona Fibi zatrzymuje się przy jakimś krzaczku, gdzieś za mną. Odwracam się, i widzę Fibi, która stoi zamurowana i się na mnie patrzy. Próbuję wołać Fibi do siebie, pokazuje jej smaczki oraz zabawki, ale to na nic. Ona nagle zaczyna biec przed siebie w prędkości światła do domu. NIGDY jej się coś takiego nie zdarzało. Co mam robić? Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
 2. Sonia & Fibi

  Nie świeży oddech

  Brzydki zapach z pyska psa może być oznaką problemu z zębami np. początkiem kamienia nazębnego. W tym przypadku polecam mycie zębów psu, oczywiście specjalną pastą.
 3. Sonia & Fibi

  jak podawac pieskowi preparat na stawy w proszku?

  My odpowiednią dawkę dosypujemy do jedzenia - na szczęście moje psy nie wybrzydzają, jeśli chodzi o suchą karmę. Nie dodaje wody. Micha wylizana :)
 4. Sonia & Fibi

  najlepszy suplement na stawy

  my aktualnie stosujemy preparat z Pokusy.
 5. Sonia & Fibi

  Przywitanie

  Witam wszystkich :)
 6. Sonia & Fibi

  Dyskopatia kundelka

  Tak samo, daj znać co dalej! Powodzenia <3
 7. Sonia & Fibi

  ZDROWE przysmaki dla psa

  Jeśli zdrowe przysmaki, to ,,treserki" polecam od Alpha Spirit, ZiwiPeak Good Dog :) U nas gryzaki to tylko 100% naturalne, zazwyczaj Maced.
 8. Sonia & Fibi

  hej

  WItam :)
 9. Sonia & Fibi

  Pies do domu, dla dzieci, nie za mały, nie za duży...

  Może labrador lub sznaucer średni? Golden retriever?
 10. Sonia & Fibi

  Moja sunia chyba jest łatwa

  Tak jak powyżej, radzę skonsultować się z weterynarzem. U nas za to odwrotnie :D
 11. Sonia & Fibi

  brać trzeciego psiaka???

  Zależy, czy czujesz, że potrzebujesz tego trzeciego psa. Przemyśl to, i zastanów się, czy to nie jest zbyt pochopna decyzja.
 12. Sonia & Fibi

  pedigree tasty bites chewy cubes

  Generalnie to jeśli szczeniak dostanie smakołyk dla dorosłego psa to nic się nie stanie. Stać psu się może, jeśli dalej będziesz używać smakołyków czy to karmy z Pedigree. Sam syf, polecam się zagłębić w temat ;)
 13. Sonia & Fibi

  Przysmaki ciasteczka Maced- Warto?

  Skład ciasteczek nie jest dobry, może raz na czas. Ja aktualnie je ,,zeruje". O wiele lepsze wspomniane ZiwiPeak.
 14. Sonia & Fibi

  Maced

  Maced to bardzo dobra polska firma, moja suczka zajada aż się ,,uszy trzęsą". Kupuję w pobliskim zoologu. Aktualnie mamy w zapasie: kurze łapki, suszony mięsień przełyka wołowego (Fibi najbardziej lubi) tchawice wołowe żwacze wołowe (mielone jak i te w kawałkach)
×