Jump to content
Dogomania

Ważna sprawa, proszę o szybkie odpowiedzi


bartovx

Recommended Posts

Witam!

Po pierwsze nie wiem do jakiej kategorii miałbym zaliczyć to pytanie.

Jakiś czas temu pisałem o moim strachliwym 8 psie: dogomania.com/forum/topic/345657-pies-boi-się-najmniejszych-rzeczy-oraz-rozwala-wszystko-w-domu-gdy-jest-sam/

Od tego czasu nieustannie proszę rodziców o pójście z nim do weta. Ja sam nie chcę iść gdyż: nigdy tak nie robiłem, płatność za wizytę itp. , książeczka zdrowia - nie wiem co i jak.

Rodzice twierdzą, że on już taki jest, że nie da sie nic zrobić, że weterynarz tylko weźmie kase i powie to samo co my itd. 

Dzisiaj pies zasrał całe mieszkanie. Już chcę iść z nim do weterynarza, ale ....

Czy psa trzeba umawiać do weta, czy po prostu się z nim tam idzie?

Ile kosztuje taka wizyta?

Czy weterynarz poradzi coś na miejscu czy nie?

Pozdrawiam,

bartovx

Link to comment
Share on other sites

Pytanie, dlaczego pies zabrudził całe mieszkanie? Czy to zwykła kupa, czy rozwolnienie? Nasza Tośka załatwiała się w domu pod naszą nieobecność, rzadkie kupska, i wykryto w kale włososgłówkę. Porządne odrobaczenie, powtórzone po 2 tygodniach i kolejnych dwóch, i problem zniknął.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Pytanie, dlaczego pies zabrudził całe mieszkanie? Czy to zwykła kupa, czy rozwolnienie? Nasza Tośka załatwiała się w domu pod naszą nieobecność, rzadkie kupska, i wykryto w kale włososgłówkę. Porządne odrobaczenie, powtórzone po 2 tygodniach i kolejnych dwóch, i problem zniknął.

Witam.

Weterynarz zaradził, aby 1 - 2 dni nie podawać mu pokarmu. Gdy biegunka nie przejdzie, zrobi się badania.

Dziwną sprawą jest to, iż Laki poroznosił nosem swoje odchody po całym domu - w tym wcisnął je pod szafę. Weterynarz nie umiał powiedzieć dlaczego tak zrobił, w internecie nic również nt. temat nie ma.

Pozdrawiam

bartovx

Link to comment
Share on other sites

Być może próbował je schować bo bał się Waszej reakcji? 

Badanie kału psa kosztuje kilka złotych, więc warto je zrobić od razu. Czy pies jest karmiony odpowiednio? Może dostaje coś na co ma alergię albo co mu szkodzi (psy nie mogą jeść wszystkiego co człowiek, np. czekolada, cebula, rodzynki itp mogą im zaszkodzić). Trzeba mu też podawać dużo wody, żeby się nie odwodnił przy biegunce.

Tabletki odstresowujące rzadko załatwiają sprawę. Z psem trzeba też pracować, pomóc mu pokonać lęki. Jest sporo na ten temat też w internecie, nawet na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, amartyno napisał:

Być może próbował je schować bo bał się Waszej reakcji? 

Badanie kału psa kosztuje kilka złotych, więc warto je zrobić od razu. Czy pies jest karmiony odpowiednio? Może dostaje coś na co ma alergię albo co mu szkodzi (psy nie mogą jeść wszystkiego co człowiek, np. czekolada, cebula, rodzynki itp mogą im zaszkodzić). Trzeba mu też podawać dużo wody, żeby się nie odwodnił przy biegunce.

Tabletki odstresowujące rzadko załatwiają sprawę. Z psem trzeba też pracować, pomóc mu pokonać lęki. Jest sporo na ten temat też w internecie, nawet na tym forum.

Wiem, że niektóre pokarmy mogą szkodzić, toteż takowych nie podajemy mu.

Jeżeli tabletki nie zadziałają, będziemy próbować innych form, aby mu pomóc.

Pies jest karmiony odpowiednio, ale: ostatnio z powodu braku jego karmy (i długiego czasu oczekiwania na jej dostawę) kupiliśmy mu inną karmę, w sklepie. Możliwe, że ta mu zaszkodziła.

Pozdrawiam,

bartovx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...