Jump to content
Dogomania

jedzenie, rozrzucam po calym domu!


aga_21

Recommended Posts

Słuchajcie moj pudelek, NIE UMIE W OGOLE JESC Z MISKI!!!
Jak je to wszystko rozrzuca, zabiera kawalki z miski i oddala sie z nimi, tak jak by sie bal ze ktos mu je zabierze!;/;/
Na poczatku myslalam ze mu przejdzie, ale teraz po dwoch miesiacach ciagle jada tak samo! Nie widzę zadnej zmiany!
Nie wiem co moze byc powodem takiego zachowania, oraz jak go nauczyc ladnie jesc!

Prosze Was o jakies rady!

Link to comment
Share on other sites

a czy on przypadkiem nie bawi się tym jedzeniem? Lana jak nie jest głodna to też rozrzuca po mieszkaniu po prostu bawi sie jedzeniem, podrzuca sobie, zostawia, idzie po następną porcje znów podrzuca itd. I to nie ważne czy suche (z suchym to nawet łatwiej sprzątnąć) czy surowe mięso czy kostki.
Karm go tylko wtedy gdy wiesz że jest naprawde głodny - ja Lanie napełniam miske albo wieczorem albo chwile po długimmm spacerze, ona je tylko raz dziennie inaczej bym miała psie jedzenie porozrzucane po mieszkaniu.
Nie wiem gdzie stawiasz mu miske? Może to miejsce nie jest dla niego dostatecznie "spokojne".

Link to comment
Share on other sites

Moja też się niestety bawi jedzeniem, zwłaszcza suchym bo go jeść nie chce i właśnie tak sobie wynosi, "zabija" itp. I pluje ryżem na lewo i prawo... Ale na szczęście ja mam drugiego psa, który zje wszystko w każdej ilości i to co Ruda porozrzuca, Larysa "poodkurza":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Moje nigdy w życiu nie zjadły suchego z miski, robią tak samo jak Twój. Bilu bierze po jednej granulce zanosi pod stół chrupie, wraca po następną. Mafina tłuścioch żeby się nie nachodzić, nabiera cały pysk zanosi pod stół wypluwa i zjada po jednej z dywanu.

Link to comment
Share on other sites

No moje mięso zeżrą z czegokolwiek nawet z piachu:evil_lol: Kości wywlekają i jedzą też na dywanie:mad:
A może wybierz się do weta, zrób psu kompleksowe badania, nie znam się, ale może ma brak jakiś witamin i to powoduje brak apetytu. Może jest też inna medyczna przyczyna. Na twoim miejscu poszukałabym dobrego lekarza i u niego najpierw poszukała pomocy.
U mnie psy jak nie jedzą to nic jedzą i koniec, po 3-5 dniach postu każdy się złamał. Nie ma biegania z miską za pesem i podsuwania mu smakołyków, nie chce jego wybór, nie je. Oczywiście pies musi robić TYLKO strajk głodowy, tzn nie ma żadnych innych objawów, które mogłyby być niepokojące np osowiałość, wymioty ...

Link to comment
Share on other sites

Aga,czy problemem jest brak apetytu u pieska i niska waga,czy fakt rozrzucania jedzenia po mieszkaniu.Bo jezeli tylko "brzydki" sposob jedzenia,to nie jest to powod dla wlasciciela psa,aby sie tym przejmowac.Tak ma,lubi wywlekac jedzenie z miski i czy warto sobie tym zatruwac zycie?:)
martwilabym sie brakiem apetytu i tym,czy piesek na pewno dostaje wszystkie skladniki odzywcze,jakich potrzebuje.Najlepiej zaczac od badan krwi.

Link to comment
Share on other sites

apetyt ma kiepski to prawda!!!
wazy tez malo przy swoich 36 cm wazy 5,600
dostaje witaminy, zdrowo wyglada, weterynarz go przebadal i stwierdzil, ze wszystko jest z nim OK!!

niby to nie jest problem, ale trzeba myc podloge na pewno kazdego dnia, a to juz sie robi problem....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Kim ma 31 cm, wazy 4.5
Smart ma 32cm i wazy 4kg
Wiec Twoj wcale tak malo nie wazy.;)
A jakie badania mial robione?[/quote]

Dokładnie skoro Twój pies waży 5,600 to uważam że to naprawdę dużo. Moje też, ważą 4,5 i 5,2 przy czym Mafina jest przy tej wadze po prostu gruba!!!
Też ciekawa jestem jakie badania zrobił wet.

Link to comment
Share on other sites

np na poczatek zbadal krew....
tzn wyslal do analizy do lab.
i wszystkie parametry w normie...
serce zdrowe....

ale wydaje mi sie ze kwestia rozrzucania to raczej sposob jaki byl wychowany w domu;/
nie wiem czy da sie go tego oduczyc... czy nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_21']np na poczatek zbadal krew....
tzn wyslal do analizy do lab.
i wszystkie parametry w normie...
serce zdrowe....

ale wydaje mi sie ze kwestia rozrzucania to raczej sposob jaki byl wychowany w domu;/
nie wiem czy da sie go tego oduczyc... czy nie[/quote]

Skoro piesek jest zdrowy to zrob eksperyment:

nie daj mu jesc przez caly dzien, ale nic kompletnie, zadnego szkolenia na smakolyki tez nie rob. NIC.

Nastepnego dnia wrzuc mu do miski 1/2 tego co zwykle.

Jesli odejdzie od miski z kawalkiem jedzenia w pysku Ty w tym czasie zabierz miske. Koniec jedzenia na dzis.

Na moje oko juz na 3 dzien piesek wciagnie z miski w tepie ekspresowym i popatrzy blgalnie czy moze dasz cos jeszcze? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobny problem - mój pudel jadłby tylko mięso i ewentualnie gotowaną marchew. (choć właśnie przed chwilą próbował upolować moją "pracową" świnkę morską:mad:). Suchego nie chce teraz wcale, chyba, ze jako nagrodę na spacerze ale w misce jej nie interesuje. Niestety ja swojej całkowicie przegłodzić nie mogę.
Co do wagi to moja przy wzroście 30cm ma 4,1-4,3 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_21']ja nie mam sumienia go glodzic;(;( przez tydzien:(:(
chyba jestem za dobra dla niego;) on tak srednio raz na dwa dni zje calkiem sporo....
wiec moze tyle potrzebuje....
co jednak nie zmienia faktu ze je jak prosiaczek!![/quote]

Po pierwsze nikt nie kazal psa glodzic i to przez tydzien, po drugie sama sobie odpowiedzialas. Pies potrzebuje mniej niz dostaje ;)

Link to comment
Share on other sites

Aga - moje jedzą niby grzecznie z miseczki ale obok większości miseczek podłoga przypomina chlewik :evil_lol: Nachlapane, rozpaćkane i na koniec wylizane żeby się nie zmarnowało :evil_lol: . Starsze jedzą powoli ale karma ucieka im już z pyszczków, Carewicz nie je tylko łyka co kończy sie rozrzuceniem części jedzenia, tylko mała jakoś na razie je kulturalnie :cool3: Queenie i Carewicz dodatkowo ino patrzą kto pierwszy skończy bo może uda się zapolować na sąsiednią miskę - co przy nieuwadze ludzi kończy się awanturą i wywaleniem michy do góry nogami.
Więc jak widzisz są różne aspekty "kultury" psiego jedzenia :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_21']Słuchajcie moj pudelek, NIE UMIE W OGOLE JESC Z MISKI!!!
.........
Nie wiem co moze byc powodem takiego zachowania, oraz jak go nauczyc ladnie jesc!
Prosze Was o jakies rady![/quote]

Aha czyli Twój pies je, problemu nie ma, tylko chcesz go nauczyć ładnie jeść? DObrze teraz zrozumiałam?
A czy to jest aż tak bardzo uciążliwe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gośka']Aha czyli Twój pies je, problemu nie ma, tylko chcesz go nauczyć ładnie jeść? DObrze teraz zrozumiałam?
A czy to jest aż tak bardzo uciążliwe?[/quote]

bardzo malo, wybrane produkty ale je:)
mam nadzieje, ze jak bedzie starszy to troszke nabierze oglady:)
i bedzie jadl jak na francuskiego psa przystalo!!:)
tak myślę ze jak bym miala dwa psy to moze by razem jadly ladnie!!
musze zaczac szukac suczki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_21']on tak srednio raz na dwa dni zje calkiem sporo....
wiec moze tyle potrzebuje....[/quote]
A czy to nie jest przypadkiem całkiem normalne? Ja tam znawcą nie jestem, ale mój pundel ma takie okresy większego i mniejszego apetytu. Jednego dnia się naje i drugiego już kręci nosem. Bywało, że przez parę dni odmawiał jedzenia karmy. Na początku robiłam błąd - serce mi się krajało, że taka głodna bida chodzi, i w końcu zaczynałam pitrasić domowe. Nauczyłam psa, że jak mnie przeczeka, to dostanie coś lepszego niż suche, a bestia cierpliwa jest i czekać potrafi. Teraz już się tak nie certolę - sprawdzam tylko wagę co jakiś czas, co jakiś czas zmieniam karmę, co jakiś czas gotuję domowe z np. Algolithem albo Dolfosem, ale bez kontrolowania miski - ile i jak często.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...