Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
olinafm

historia pewnego szczeniaka

Recommended Posts

A co to za bzdura.. O czym Ty piszesz?   Kupując szczeniaka z Prawdziwej hodowli zarejestrowanej w ZWIAZKU KYNOLOGICZNYM  ,otrzymuje się metryczkę. koszt dla hodowcy to   30 zł

METRYCZKE otrzymuje każde szczenie po odbiorze miotu,, Z metryką jeśli chcesz wystawiać psa na wystawach należy zgłosić się do oddziału Związku Kynologicznego ,zarejestrować psa i wyrobić mu rodowód  koszt koło 80 zł.  Watpię bardzo żeby rodzice kupili psa z ZKWP.    Po co hodowca miałby tego psa sprzedawać na lewo ? jak piszesz skoro cały miot dostaje metryki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Związek Kynologiczny w Polsce nie weryfikuje wszystkich możliwych ogłoszeń, zamieszczanych we wszystkich możliwych mediach,  bo to niewykonalne. Natomiast zawsze można i trzeba przed kupnem sprawdzić w ZKwP czy jakaś hodowla jest zarejestrowana w Związku, czy rodzice szczeniaków mają uprawnienia hodowlane  i czy miot został prawidłowo zgłoszony. Jeszcze teraz możecie to sprawdzić - jeśli hodowca jest członkiem ZKwP, należy zwrócić się do oddziału, w którym jest zarejestrowany i zażądać wydania metryki, co jest obowiązkiem każdego hodowcy w ZKwP. Jeśli zostaliście zwyczajnie oszukani i ogłoszenie nie odpowiadało prawdzie, pozostaje droga sądowa. Po to, by ktoś kolejny nie dał się nabrać.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×