Jump to content
Dogomania

Pomocy! Dieta dla alergika na surwity!


Boksia hopsia

Recommended Posts

1 godzinę temu, Glox napisał:

 Farmina Vet Life Struvite Dog

Wybrałabym - z wymienionych prze Ciebie- tę własnie karmę.

 

1 godzinę temu, Glox napisał:

nie zależy mi na mądrościach i kąśliwych uwagach internetowych filozofów.

???? Czy ktoś tutaj kiedys tak Cie potraktował? Taka uwaga - na wyrost,nie jest zbyt elegancka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Prosiłbym jeszcze uprzejmie o uzasadnienie tego wyboru. Czy znasz tego producenta lub stosowałaś jego karmy. Przyznam szczerze, że na mnie bogaty skład tej karmy zrobił wręcz odwrotne wrażenie niż zapewne pożądane przez producenta. Mam takie odczucie jakby na siłę napakowano tu tyle składników, jak do "śmietniczka". Nie wiem może się mylę. Nie mam pojęcia do czego te drożdże piwne.

Niepokoi mnie jeszcze ta tauryna, bo oprócz głównego składu, jest jeszcze zamieszczony poniższy dopisek od producenta:

Składniki analityczne:
białko surowe 9.70%; tłuszcz surowy 4.60%; włókno surowe 0.30%; popiół surowy 1.90%; wilgotność 76.00%; wapń 0.10%; fosfor 0.09%; sód 0.20%; potas 0.22%; magnez 0.019%; chlorki 0.40%; siarka 0.10%; Tauryna 0.12%. Substancje zakwaszające mocz: siarczan wapnia, dwuwodny (3g/kg).

Co do ostatniego zdania, to raczej było to zaintonowanie faktu, że zależy mi bardziej na doświadczeniach, i postach w temacie, a nie na filozoficznych pytaniach typu: "a czy pies miał robione testy na alergeny?", "powinieneś to przedyskutować z weterynarzem", "skontaktuj się z psim dietetykiem". Przepraszam jeśli to zbyt mocno wybrzmiało, bo na tym forum jestem po raz pierwszy, a doświadczenie wynoszę z innych forów, grup na fb, etc...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Glox napisał:

. Czy znasz tego producenta lub stosowałaś jego karmy.

Nie znam tego producenta,ale znam się na tym,czego potrzebuje pies i moja opinia opiera sie na przeczytaniu składu tej karmy..Zarówno drożdze piwne,jak i tauryna sa niezbędne dla organizmu psa,szczególnie w przypadku predyspozycji do kamicy pęcherzowo-nerkowej.Poczytaj o taurynie i drożdzach dla psa choćby w Google.Ta karma ma jeszcze jedną ogromną zaletę - nie ma zbóż,które są obecne w wiekszośći karm.

Mam 10 letniego molosa (70 kg) i bardzo starannie dobierałam jedzenie dla niej,konsultowałam to z psimi dietetykami,oni maja ogromną wiedzę na temat tego,co jest najkorzystniejsze dla konkretnego psa.

A tak poza tym,nie wiem jak sie zapatrujesz na najwłaściwsze jedzenie dla psa - mięso.Sporo osób tak karmi swoje psy,te nie chorują,to jest pokarm dla nich najlepszy.

Ale to już inna kwestia,moja bernardynka korzysta z uroków karmy suchej (oraz dodatków,bo jest amatorką m.inn. warzyw i owoców) :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ja całe zycie karmię swoje psy mięsem z dodatkami a mam psy od 1967 roku i nie wiem co to alergie, choroby jelitowe itp.

Pies jest mięsożercą, oczywiście jedzą też warzywa i owoce oraz np. nabial czyli mleko, ser i jajka i sa bardzo zadowolone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...