Jump to content
Dogomania
Koralowy

Szczeniak, jak długo rośnie

Recommended Posts

Dzień dobry,
jestem posiadaczką 10 miesięcznego owczarka belgijskiego.
Kiedy wybierałam szczeniaka wszystkie były tego samego wzrostu,
ale teraz porównując do braci mój jest mniejszy i drobniejszy! Nie był ostatnim z miotu ani nic w ten deseń.
Chciałam jeździć na wystawy (jestem bardzo początkująca), ale w porównaniu do rodzeństwa, które również biorą udział w wystawach widzę, że mój nie ma szans :(
Martwię się, że to mogła być kwestia karmy, którą dostawał w wieku 6-8 miesięcy (w fazie wzrostu), gdyż dostawał mało wartościową, kupowaną w markecie,
przez to też był trochę za chudy.
Dopiero od 9 miesiąca zaczął dostawać Brit Care Junior i witaminy. Waga już się unormowała. Ale np. nie podnosi też nogi przy siusianiu.
Czy mój psiak jeszcze rośnie? I czy jest to wynik mojego zaniedbania :( ? Czy to po prostu kwestia genów?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wszystkie psy z miotu rozwijają się tak samo. Przecież każdy szczeniak to odrębny organizm. Skąd wiesz,że Twój nie ma szans wystawowych, skoro jesteś początkująca? To że jest drobniejszy o niczym nie świadczy. Piszesz, że waga się unormowała,potrzeba więc trochę masy :) Przyda się ruch, dobre żywienie i czas.

Karmiąc psa karmą z marketu na pewno nie pomogłaś mu w rozwoju,ale bez przesady. Nie było to skrajne zaniedbanie prowadzące do nieodwracalnych skutków. Jeśli pies jest zdrowy i wet nie ma uwag do jego wagi, to spokojnie...dogoni braci z miotu:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pies ma szansę nadgonić ale karmienie rozwijającego szczeniaka suchą karmą, nawet tą lepszą wg mnie jest zxle. Uważam, że dużo tańsze ale dużo zdrowsze jest karmienie psa mięsem z dodatkiem warzyw,ryżu i ew.suplementów z wapniem i witaminami. i dużo ruchu i jest szansa, że dojdzie do formy.

Mam nadzieję, że pies da radę nadrobić straty z okresu rozwoju, daj mu wreszcie dobrze jeść i nie suchą nawet najlepszą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest powiedziane, że wszystkie szczeniaki i dorosłe już psy mają być jednakowe. To tak jak i ludzkie dzieci przecież.

Mój pies np.  w miocie był największy, dwaj jego bracia nieco mniejsi, a trzeci brat jeszcze ciut mniejszy.

Jeśli chodzi o wystawy, sędzia oceniając psa bierze pod uwagę nie tylko jego wielkość, ale również sposób poruszania się, zachowanie, ogląda zęby, u samców jądra. Myślę, że jeśli masz jakieś wątpliwości, to możesz porozmawiać z hodowcą.

Polecam poczytanie  - Forum owczarka belgijskiego: Main Page. Znajdziesz tam wszystko o tej rasie, mnóstwo informacji, praktycznych rad, z życia wziętych - piszą ludzie mający psy tej rasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×