Jump to content
Dogomania

Mój pies zjadł wykałaczkę


Delfinaa

Recommended Posts

Jestem właścicielką dwóch psów. Jeden z nich, 1.5 roczny samiec, mieszaniec amerykańskiego pitbulla terriera z amstaffem(prawdopodobnie jest też domieszka trzeciej krwi), zjadł koreczki, w których były: ogórki (kiszone i szklarniowe), pomidora, ser, szynka konserwowa, kabanos no i oczywiście wykałaczki. Czy po takim posiłku nic mu nie będzie? Wcześniej miał okazję zjeść balona oraz torbę foliową z nieznaną zawartością. Obydwie rzeczy spokojnie wydalił. Bardzo proszę o pomoc. Pies waży prawie 20 kg. 

Link to comment
Share on other sites

Z wykałaczkami gorzej...istnieje spore niebezpieczeństwo zranienia sciany jelit,drewna pies nie strawi.B.uwaźnie go obserwuj,w razie niepokojących objawów natychmiast idz do weta.Jesli dojdzie do perforacji jelita,pies znajdzie sie w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Link to comment
Share on other sites

W poniedziałek wieczorem muszę wyjechać i wracam dopiero w piątek po popołudniu. Wcześniej też jadł drewno, brał gałęzie i normalnie jadł drewno, jednak tym razem bardziej się boję. Czy jeśli w ciągu 48 h nie wydali, należy iść do lekarza z nim? 

Link to comment
Share on other sites

Obgryzanie patyków,czy gałęzi to inna sprawa,pies je miele zębami.Wykałaczka jest ostra,cienka jak igła,Obserwuj,czy nie straci apetytu,nie zrobi sie osowiały,czy w kupie nie będzie krwi.Poszłabym do lekarza po 48 godzinach nawet przy braku objawów (ale też braku...wykałaczki).

Obserwuj go uważnie,jego kupy też.Oby wszystko skonczyło sie pomyślnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
7 godzin temu, Kubix napisał:

Mój pies (shitzu) zjadł wykałaczkę co robić dać mu owsianke? 

Dać mu namoczone chrupki,takie rozmiękniete,albo dość gęsty gotowany ryż z mięsem.Poza tym - obserwować,najmniejsze zmiany w zachowaniu i w kupie - to sygnał,że trzeba biec do weta.Wykałaczka może zranić,lub przebić jelito,a to oznacza śmiertelne niebiezpieczeństwo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Myślę, że należy psa pilnować jak tylko się da, aby nie zjadał takich rzeczy, bo może to zaszkodzić. jeśli nie teraz, to w przyszłości. Moją psinkę czeka niedługo sterylizacja. Zawsze wolę poczytać o wszystkim i zdobyć wiedzę. Tutaj również nie zrobiłam wyjątku i znalazłam bardzo treściwy artykuł https://www.petmex.pl/co-powinienes-wiedziec-o-sterylizacji-psa.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...