Jump to content
Dogomania

JEDNO SERCE NIE DA RADY ! Serce Pipi i podopieczni w potrzebie!!! (Posty inf. 1-6)


Pipi

Recommended Posts

i z tej ustawy wynika, że paragon ani faktura nie są obowiązkowe przy reklamacji -poczytaj jeszcze to [URL]http://www.prawo.egospodarka.pl/65322,Reklamacja-towaru-paragon-nie-jest-konieczny,1,84,1.html[/URL] jesteś w stanie wykazać że od nich kupiłaś taką karmę i to powinno wystarczyć

Link to comment
Share on other sites

Proszę ciotki [B]emdziolek i PaulinKa[/B] o wiadomosc o [B]Bora[/B] i zdjęcia. Umawialysmy sie, ze sobota. Ja nie zapomnialam, a Wy? Troche sie niepokoje i czekam, ok?

Link to comment
Share on other sites

Już jestem. Wróciłam.Nie moge sie nacieszyć i naczytać wieści o Kai ( ja chyba roboczo tak ja będę nazywać przynajmniej narazie ) . Śliczne imię jej Patmol dała , rzeczywiście eleganckie i dostojne no i takie zbliżone do naszego.
Patmol Dzięki bardzo za wątek o Kajusi i za informacje o niej a przede wszystkim za dom dla niej. Można powiedzieć , że jej historia jest jak z bajki o Kopciuszku. Najpierw bieda a później królestwo. Dzięki bardzo wszystkim , którzy zajęliście sie fizycznie jej transportem, Pipi, PatiC i wszystkim za wsparcie , dziewczynom z Bielska za relacje na bieżąco o Kajusi.
Odezwę sie jeszcze dzisiaj. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Oj płakałam, płakałam ze szczęścia. Wiesz Aga jak ja bardzo z nia się związałam. Jak codziennie, nawet w siarczyste mrozy ( Kaja urodziła sie w połowie lutego kiedy u nas na dworze nocami mróz dochodził do 20-30 stopni ) szłam na to pole żeby zanieść matce Kai ciepłe jadzonko, żeby mogła nakarmic swe dzieci ,Kaje i jej brata, których nawet nie widziałam, ile jest, jakie są itp. Sama wiesz że do tej szopy nie było wejścia. Dopiero później Kaje poznałam jak juz pysio z norki wystawiła. Pamietam jak pierwsza do mnie podeszła, jej brat zawsze był bardziej dziki. No i zakochałyśmy sie w sobie, a później była druga pańcia- Pipi i mnóstwo ciotek klotek a teraz jest domek, własny cieplutki i spokojny. Tego naszej Kai było trzeba. Patmol dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Ciotki klotki to z dumy puchną, że nasza Kajuśka tak ładnie się prezentuje w nowym domu :)
Dumna to ja i z Ciebie Doris jestem :) Nie poddałaś się i dzielnie walczyłaś o Kaję. Ja bym chyba już dawno się poddała ( zaraz po tej akcji wariatki jak przegoniła rudą )
Teraz tylko zostało nam sprawdzić dom "maczo" i działać dalej.

Link to comment
Share on other sites

ja wczoraj na wycieczce rowerowej zajechałam pod dom Maczo w celu oczywiście niby podziwiania widoków :) Maczo biegał po podwórku razem ze swoją koleżanką szczekliwą sunią i też trochę szczekał.Wyglądał na zadowolonego,urósł,jedno uszko ma klapnięte.
Nie widziałam Pani B........ ale ona pewnie z lornetką czujna była :):)

Link to comment
Share on other sites

Na pewno z lornetka w oknie stała, w końcu bardzo dobrze jej to wychodzi. I nie chce z nami kontaktu to nie wychodzi na podwórko, zreszta już nie ma w okolicy żadnych szczeniaków ( na razie ) do skradzenia to po co ma wychodzić. Swoje juz zrobiła. Teraz może działa na innym terenie. Za spłoszenie Rudej to mam do nie żal ogromny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Na pewno z lornetka w oknie stała, w końcu bardzo dobrze jej to wychodzi. I nie chce z nami kontaktu to nie wychodzi na podwórko, zreszta już nie ma w okolicy żadnych szczeniaków ( na razie ) do skradzenia to po co ma wychodzić. Swoje juz zrobiła. Teraz może działa na innym terenie. Za spłoszenie Rudej to mam do nie żal ogromny.[/QUOTE]
to samo chciałam napisać. tylko, że żal bym zastąpiła znacznie mocniejszym słowem ogólnie przyjętym za obelżywe.
Tak jak już pisałam Doris na PW trzeba sprawdzić książeczkę zdrowia. Dla własnej spokojności i jej pewności, że nie odpuścimy i będziemy pilnowały jej obowiązku.

Link to comment
Share on other sites

Kaję dzisiaj takie panie chciały na spacerze pogłaskać i ona łaskawie dała się pogłaskać
a panie były pełne zachwytu, że mam tak dobrze wychowanego psa - co nie skacze od razu na ludzi, jak się wita, tylko tak dystyngowanie głaski przyjmuje

więc bardzo wam dziękuję za dobre maniery Kai

no i czasem ktoś pyta "jaka to rasa?"

już myślałam, żeby odpowiadać "owczarek białostocki" albo nawet "wilczak białostocki" bo niektórzy cmokają z zachwytu, że do wilka z głowy podobny :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja myslę że z niej piekna łajka zachodniosyberyjska wyrośnie. A maniery ma po mamie Rudej suni. Ruda tez jest bardzo subletna i delikatna chociaż dzika.
Obmyslam plan jak ja schwytać i ciachnąć, bo zaraz nowe łajki bedą. Aron ( przypuszczalny ojciec Kai wciąż łazi po osiedlu ) .

Link to comment
Share on other sites

Tak Aron jest biały w szare łaty, i bardzo duży. A co do samochodów to może byc tak jak piszesz. Kaja urodziła sie w polu obok drogi kajowej nr 19, także samochody przejeżdzały w odległości 50 m od jej kryjówki. Jak zaczęła wychodzić z legowiska to biegała za swoja matka w strone tej drogi bo tylko tedy mozna sie dostac na osiedle gdzie Ruda była dokarmiana. I jak każda matka Ruda ją napewno ostrzegała przed samochodami.
Co do worków to nie wiem dlaczego sie ich boi, może dlatego że Ruda przynosiła ze smietnika jedzenie - resztki w reklamówkach, które potem rozdarte zaczepiały się i wisiały na krzewach w pobliżu ich kryjówki. No i szeleściły na wietrze.
A co do duzych mężczyzn to mozliwe że zapamiętała kobiete , która bardzo skrzywdziłą Kaje jej brata i Rudą, być może że ta kobieta schwytała je do worka zabierając z kryjówki . Ta kobieta jest postury dużego mężczyzny taki typ babochłopa. No i proszę jak ta historia Kai sie układa, prawie wszystkie elementy układanki pasują.

Link to comment
Share on other sites

Kaja przejdzie na smyczy przez pustą ulicę, ale jak jedzie więcej niz jeden samochód to się kładzie na chodniku i tyle.
A jak jedzie duży samochód albo czarny - to jeszcze udaje że jej nie ma.

co znaczy "bardzo duży"? jak owczarek niemiecki?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo duży znaczy jak malamut, bo jej ojciec to chyba taki hasko-malamuci jest. Nie widzialam, ale pamietam, ze doris66 mowila. To ponoc bardzo piekny pies.
A u mnie jest jej nastepca, taki jak ona grzeczniutki, delikatny, dostojny księciulko. Dzisiam moze bedzie wątek.

[IMG]http://www.empikfoto.pl/albumy11/628612/1202032/40479548_p5142896.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Bardzo duży znaczy jak malamut, bo jej ojciec to chyba taki hasko-malamuci jest. Nie widzialam, ale pamietam, ze doris66 mowila. [/QUOTE] no to tatuś szanowny Kai jest podobny do łajki zachodniosyberyjskiej czy do malamuta?
proszę mi tu prawdę pisać :diabloti: bo przyjadę i osobiście nakrzyczę

ja powiedziałam rodzinie, że to będzie taki łajkowaty pies -niezbyt duży
chociaż nawet jakby urosła na wielkość małego malamuta- to i tak jej nie oddam :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Patmol, Aron jest pięknym miksem ( bo raczej nie czystą rasą ) łajki zachodniosyberyjskiej. Dokładnie rozpytam sie właścicielki bo wybieramy sie do niej w sprawie tego psa. On chyba jej ucieka i łazi po osiedlu zapładniając wszystkie chętne suki, bo nie jest wykastrowany. Mamy zamiar kobiete przywołac do porządku, zeby go pilnowała lepiej. Bo szczeniaków ( znalezionych ostatnio ) już nam wystarczy.
Aron jest dostojny, smukły, taki jak Kaja. Ma długie nogi i wielkością przypomina owczarka tylko tylnie łapy ma dłuższe. Pieknie wachluje zakręconym , lekko puszystym ogonem jak idzie ( Kaja ma jego sylwetkę ). Ja kiedyś cos tam chlapnęłam że to może być mix malamuta, husky z łajka . Ale jak sprawdziłam wsód ras psich to Aron jest 90% łajką. Jak go kiedyś z aparatem przyłapie to zrobię zdjęcie i wstawie. Ale Ruda jest tak przed kolano i bardzo smukła, delikatna, także Kaja jako sunia bedzie raczej wielkości Rudej.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :diabloti:
bo już sobie wyobraziłam jak proszę o nocleg w schronisku w górach
z malamutem przy nodze :roll:

a my jak jeździmy w Karkonosze to sypiamy po górskich schroniskach
zostałyby mi wtedy chyba tylko wiaty do spania;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...