Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

Pani prezes

- przewody kominowe należ co roku czyścić

- piec wyregulować i pora nauczyć się "ładować" - w nówce pierwszy raz odpalonej można wodę zagotować

- drzwi - ze ściany usunąć starą piankę uszczelniającą i uszczelnić ponownie.

Powierzchnię ponad 100m2 ogrzewać elektrycznie - kto bogatemu zabroni

- instalacja elektryczna przystosowana do takiego obciążenia?

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.09.2023 o 07:33, rozi napisał:

Samochodziki można kupować  😄

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/autadlaruny

 

😄

"Chcemy maksymalnie ciąć koszta, żeby nasza sytuacja finansowa była stabilna. Kwota zbiórki jest na razie orientacyjna, nie wiemy co do grosza, ile wydamy na nowe auta. Przewidujemy na razie, że koszt używanego auta osobowego to ok. 30000-40000 zł, a dostawczego ok. 25 000 zł + to, co otrzymamy ze sprzedaży obecnego auta."

Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

29.09

Środa zdecydowanie była zdominowana przez nasze kopytne 🙂
🌿 Karol został wykastrowany
🌿Muły, osiołki i kózki mają zrobione kopytka /raciczki
🌿 Owieczeki - strzyżenie
Dużo się działo, co nas oczywiście bardzo cieszy 🥰
Jeżeli chciałbyś wspomóc nasze kopytne, to poniżej podajemy linki do aktywnych zbiórek:
🌹 Owieczki- mama i maleństwo zbierają na badania:
🌹 Nasze kopytne muszą żyć:
🌹 Ogólna zbiórka na Fundację RUNA:
Ula.
 
image.jpeg.c3be5bc6b3201bf206f05ba98b640980.jpeg
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

30.09

Pamiętacie Runę- imienniczkę naszej fundacji? 🙂
W niedzielę czeka ją specjalistyczne USG. Bardzo się o nią boimy, tym bardziej, że ma ona już swoje lata.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na jej temat, to zachęcamy do wejścia w poniższy link do zbiórki na jej leczenie.
Ula.
image.jpeg.0f22774581584e232912d51056b09a75.jpeg
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

29.09

A czy Ty odwiedziłaś/odwiedziłeś już naszą grupę: RUNA🌿aukcja charytatywna🌿dla zwierzaków🌿 ? 😉
Jeżeli jeszcze nie, to serdecznie zapraszamy!
Od 24.09 trwa bazarek, na którym z pewnością upolujesz coś dla siebie, lub możesz również wystawić fanty na licytację.
Cały dochód przeznaczony jest na wsparcie naszych zwierząt.
Sprawdź i Ty- pomaganie jest przyjemne 😀
Ula.
image.jpeg.3b3f0694481bb4b280d4e400cf260f81.jpeg
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

30.09

Od 10 dni Rysiek jest pod ciągłą opieką wet jest kiepsko Rysiek je, jest aktywny, ciekawy ale bardzo chory, zarzuca tył przy chodzeniu.
Przed tygodniem w szpitalu uznali, że to FIP, od razu podaliśmy pierwszą dawkę GS. ale rano przyszły wyniki badań na toksoplazmozę i okazały się dodatnie.
Pytanie - tokso czy tokso i FIP. Dodam, że objawy, wyniki badań są przy obu chorobach prawie identyczne.. Rysiek rozpoczął antybiotykoterapię - "clindamycyna" którą miał mieć podawaną przez 3-4tyg nie podajemy GS. Ale po tygodniu nie ma poprawy. zakładając, że jest to toksoplazmoza i z nią walczymy.
Jest ciężko to trudne decyzje, w dodatku w ciągu 2 tygodni odeszła trójka ukochanych przyjaciół, a dwa razy Sylwia musiała zadecydować, że jedynym wyjściem jest pożegnać się.
Ponieważ po tygodniu podawania antybiotyku u Ryśka nie było poprawy pojechaliśmy wczoraj do kliniki na Bemowie. Tam okazało się, że Rysiek nie jest chory na toksoplazmozę a przeszedł ją.
Wczoraj też odbyła się konsultacja neurologiczna. Został zmieniony antybiotyk, zaaplikowano środki przeciwwymiotne. Rysiek od 10 dni jest na kroplówce. Dzisiaj widzimy poprawę jest bardziej aktywny ma lepszy apetyt jest mniej apatyczny. To wspaniały najmądrzejszy kot świata. Leczenie Ryśka generuje olbrzymie koszty a my mamy olbrzymie zadłużenie w lecznicach. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że mimo zadłużenia lekarze ratują nasze zwierzęta. Prosimy bardzo Was o wsparcie i pomoc w zbiórce na leczenie.
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

01.10

Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych obchodzony jest 2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego- byłego charyzmatycznego przywódcy Indi. Ten lider indyjskiego ruchu niepodległościowego przez większość swojego życia był wegetarianinem, a z czasem stał się także głośnym obrońcą zwierząt.
My też szanujmy wszystkie zwierzęta- one nas bardzo potrzebują!
RUNA i jej zwierzęta życzą MIŁEJ niedzieli wszystkim sympatykom 😀
________________________
image.jpeg.00f60d03b31d04d104b3ea7d1d505cb9.jpeg
image.jpeg.438626360a4ba70da67322967214689f.jpeg
image.jpeg.ce9e32f395e24019451e02a76ddefd69.jpeg
 
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

02.10

Edit: Operacja Oskara została przełożona. Z Oskarem na konsultacje pojechała Negrita bo miała problem z jedzeniem, jak pani stomatolog zajrzała do jej pyszczka przeraziła się. Zdecydowała, że natychmiast na już konieczna jest operacja - stan dramatyczny. Tym sposobem operacja Oskara została przełożona. Dobrze, że nie zlekceważyliśmy i zabraliśmy Negrite z Oskarem. Mimo iż nie było zbiórki na jej operację musieliśmy jej pomóc i dług się powiększa 😢
O terminie operacji Oskara napiszemy.
 
Dziś operacja Oskara w klinice Dom - Wet w Wesołej.
Wyjęcie śrutu z jego ciała oraz operacja usunięcia pozostawionej części zęba, co spowodowało ostry stan zapalny i duży ból. 😢 Trzymajcie kciuki za naszego Oskara.
Jeszcze raz dziękujemy, że dzięki Waszej ofiarności możemy mu pomóc
image.jpeg.2e50074722f579f0702c0b4a0503c91d.jpeg
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

03.10

Potrzebujemy Waszej Pomocy
Stan pieca grozi wybuchem. Piec pozostawiony bez nadzoru tzn kiedy nałoży się opał i nie pilnuje dosłownie nie pilnuje pieca w każdej chwili może nastąpić wybuch. Dwa razy przelała się zagotowana woda 😢 Zagraża to ludziom i zwierzętom. Na dzień dzisiejszy piec może służyć jako dogrzewanie a nie podstawa ogrzewania.
Mimo to potrzebujemy kupić opał: drewno lub węgiel i jednym i drugim można palić w piecu.
Nie mamy za co kupić a zima tuż tuż. Bardzo Was prosimy o pomoc.
Ponieważ piec jest jaki jest jesteśmy zmuszeni zamontować grzejniki elektryczne aby ogrzać dom. Już w zeszłym roku zamontowaliśmy trzy grzejniki z których jesteśmy zadowoleni. Dlatego prosimy bardzo o pomoc. Zima bardzo blisko pomóżcie Kochani. Mamy też do wymiany drzwi wejściowe o które obawiamy się, że nie przetrzymają zimy oraz drzwi do łazienki zniszczone przez psy.
Pomóżcie Prosimy Was.
Musimy zdążyć przez zimą aby nie marzły zwierzęta i my.
zbiórka na opał, grzejniki
⬇️
image.jpeg.d7f383e0b2afe30513cc2e7335551de1.jpeg
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

03.10

NEGRITA dzisiaj na kontroli i kroplówce po wczorajszej poważnej operacji usunięcia zębów oraz pozszywaniu uszkodzonych dziąseł.
Temperatura bardzo niska 36 st niestety zostaje w szpitalu. 😢
WANILIA na kontroli po bardzo poważnej operacji, która odbyła się 14 września. Tutaj spadł nam kamień z serca jest dobrze ❤️ kontrola za miesiąc.
PIEGUSEK skończył 84 dniową obserwacje po FIP. Przez cały okres obserwacji nie zauważyliśmy nic niepokojącego. Niestety teraz zaniepokoił nas jego stan nie ma apetytu, nie chce jeść w ogóle, jest bardzo osowiały.😢
Niestety Zostaje w szpitalu
FELUŚ to kiciuś białaczkowy felv + niepokoi nas brak apetytu. Okazuje się że ma temp 40 st zostaje w szpitalu w celu nawodnienia i diagnostyki 😢
Pojechały na wizytę 4 koty trzy z nich zostały w szpitalu 😢😢😢
Z czterech kotów przywiezionych do kliniki jeden wrócił do domu pozostałe zostały w szpitalu.
Jakie to przykre.
Dzisiejsza wizyta to olbrzymie koszty. Bardzo duże koszty a my nie mamy pieniędzy aby leczyć nasze zwierzęta.
To takie przykre i stresujące prosić Was ciągle kochani o każdą złotówkę aby pomóc chorym zwierzakom. Leczenie zwierząt jest bardzo drogie ale jak im nie pomóc kiedy patrzą w oczy i widzisz jak cierpią. Bardzo prosimy o każdą złotówkę.
Czy możecie kochani pomóc?
Prosimy o Pomoc
nasza zbiórka na rachunki za leczenie.
⬇️
________________________
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

04.10

Guz.. zapalenie trzustki...tomografia...
Tak- mam już swoje lata, natomiast jestem dzielna i nigdy się nie poddam!!!
Przecież wszyscy tak mnie kochają- w końcu nie bez powodu nazwali Fundację moim imieniem 😉 To ja- RUNA.
Nie jest łatwo, ale nadal będę waleczna- mimo przeciwności losu!
Chcesz mi ulżyć- wspomóż mnie proszę w walce o zdrowie bym nadal mogła być wsparciem dla fundacji. Proszę..
Ula.
image.jpeg.6c44407262029c6aa302d2e425d8d4d3.jpeg
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

05.10

 
ZOSTAŁY OSTATNIE GODZINY ZBIÓRKI NA SAYMONA!!!
Poniżej opis choroby tego kociaka:
"Saymon już dwa miesiące walczy z nowotworem. Co tydzień ma podawaną chemię, którą znosi dość dobrze- przede wszystkim ma apetyt, natomiast pojawiły mu się drobne wyłysienia - nie wiadomo, czy to skutek uboczny chemioterapii.
W czwartek 07.09.2023 przed kolejna chemią miał wykonane USG - dla porównania, czy i co się zmienia.
Niestety nie ma remisji 😞 , ale jest minimalna poprawa. Delikatnie cofnął się naciek na nerce, jest ciut mniejszy.
Przed każdą chemią Saymon ma przeprowadzane badania krwi."
Niestety- walka Saymona została już zakończona 😞 Saymon już nie cierpi- jest już po tamtej stronie, natomiast dla nas pozostały do opłacenia faktury za jego leczenie.
Saymon będzie na zawsze w naszych sercach!
Uczcijmy pamięć o nim- nie zostawiajcie nas w potrzebie, prosimy....
Saymonku kochany- Ty patrzysz na nas już z nieba. Dopomóż nam w ukończeniu tej zbiórki!
 
Ula.
image.jpeg.6ec41d6c3c2c27823fbf4be87f863c2e.jpeg
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

06.10

RUDY miał wczoraj bardzo poważną operację stomatologiczną. Został w szpitalu, dopiero RTG pokazało co się w jego pyszczku dzieje.
Stan FELUSIA bardzo ciężki, bardzo zły. Nie chce w ogóle jeść. Założyli mu sondę donosową.
FELUŚ Trafił do RUNA z silną anemią, podleczyliśmy go i było ok.
FELUŚ jest kotkiem białaczkowym FeLV+
NEGRITA: wyniki fatalne, silna anemia i jakiś koszmarny, olbrzymi stan zapalny- szukamy przyczyny. Wbrew temu wszystkiemu NEGRITA je i temperatura się ustabilizowała.
OSKAR już po operacji. Wszystko poszło dobrze, bez komplikacji.
Wczoraj kocurro, całą drogę narzekający, wrócił do domu 😀
Jesteśmy przerażeni i zmartwieni sytuacją zdrowotną naszych kociaków. Koszty hospitalizacji są olbrzymie- bardzo prosimy o pomoc! Mamy olbrzymie zadłużenie, a teraz sytuacja nas przerasta.
Pomóżcie Prosimy.
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

07.10

Zima za progiem a w RUNA nie mamy opału. Znowu prosimy Was o pomoc 🙏 to naprawdę dla nas bardzo ważna sprawa - Oprócz zdrowia naszych zwierząt -najważniejsza.
Tylko Wy możecie nam pomóc
Ponieważ nasz piec c.o ( nie jest to najnowszy model 😔) nie sprawdza się i przy nałożeniu większej ilości opału grozi wybuchem, a ciepło, które dostarcza jest niewystarczające na ogrzanie wszystkich pomieszczeń. Nie możemy też nałożyć ciut więcej opału i pozostawić go bez nadzoru. Dlatego Chcemy wspomóc się grzejnikami elektrycznymi na podczerwień. W ubiegłym roku zamontowaliśmy takie trzy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Potrzebujemy jeszcze czterech ale bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie ich kupić.
Koniecznie też musimy wymienić drzwi wejściowe i drzwi do łazienki, które są "rozwalone" przez zwierzaki. Ciepło z łazienki ucieka przez dziurawe drzwi aż strach pomyśleć co będzie zimą - brr.
To potrzeby na już.
Bardzo prosimy Was o wsparcie 🙏 i Pomoc.
Link to comment
Share on other sites

"Dlatego Chcemy wspomóc się grzejnikami elektrycznymi na podczerwień. W ubiegłym roku zamontowaliśmy takie trzy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Potrzebujemy jeszcze czterech ale bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie ich kupić."

"Grzejniki  5 tys. zł + zamontowanie 2 tys. zł "

https://termoplaza.pl/baza-wiedzy/montaz-i-eksploatacja-paneli-grzewczych-podstawowe-zasady/

"Co istotne, panele nie pracują przez całą dobę, a dla podtrzymania temperatury komfortowej na poziomie 20-21 stopni przewidywany czas funkcjonowania odpowiednio dobranego do pomieszczenia panelu grzewczego będzie stanowił około 6-8 godzin na dobę."

 

Koszt zawieszenia 4 obrazów- grzejników elektrycznych na podczerwień  na ścianie , każdy na dwóch/czterech  haczykach - 2 tysiące!  🤣

Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

09.10

"Umarł Karol. Wet kazał postawić mu wodę, jedzenie, zostawić w spokoju - jutro przyjadą rano. Bałam się, pytałam, czy nie ma zagrożenia życia. powiedział, że nie, żeby się nie denerwować, Karol dostał leki, będzie lepiej, nie ma zagrożenia życia. tak powiedział, ja uwierzyłam.
byłam wcześniej, bo doniosłam siana, bo chciałam pogłaskać. naniosłam kocy, bo a nuż Karol będzie chciał na kołderce, na kocach poleżeć
teraz poszłam zanieść takie futerko, że może przykryję Karola, nie będę przeszkadzać, tylko pogłaszczę.. Już nie żył
nie mogę uwierzyć. mój piękny chłopak nie żyję. naprawdę go kocham, jest wyjątkowy, choć potrafi być prawdziwą łajzą
straciłam dzisiaj Felka, którego sama na początku nazwałam Helmutem, delikatnego pieszczoszka i mojego pięknego chłopaka - Karola vel Milorda vel Łajzę. Co mam powiedzieć. nie pytajcie mnie, jak się czuję i nie mówcie, że czas leczy rany. nie wiem, co robić, gdzie się podziać, w jakich zakamarkach mojego umysłu się ukryć. przed bólem i rozpaczą nie ma ucieczki"
"Bella abo stoi pod drzwiami, albo leży. Jest nieszczęśliwa i nie rozumie. całkiem jak ja
jak mogło do tego dojść. co ja mam robić. wieczorem jadę po marchewki, Karol przepada za marchewkami"image.jpeg.4c8cdb4bc7436136d33cee266a28b3b2.jpeg
 
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

11.10

Negrita od kilku dni w szpitalu wyniki fatalne silna anemia i potężny stan zapalny 😔 Niby czuje się dobrze apetyt ok, samopoczucie ok, koopa ok. pasożytów brak ale nie jest dobrze 😢
Hematokryt spadł już do 11 😔 to świadczy o bardzo ostrym stanie zapalnym. Aby ją ratować podjęliśmy jedyną możliwą decyzję o wykonaniu transfuzji. Negrita po przetaczaniu krwi bez komplikacji, czuje się dobrze.
Wykonano też USG - prawdopodobny chłoniak. Dziś jeżeli jej stan pozwoli odbędzie biopsja, która potwierdzi lub zaprzeczy podejrzeniom.
Kciuki i dobra energia bardzo potrzebne.
Pamiętacie o tym , że NEGRITA 10 dni temu miała na cito operację usunięcia zębów, które były w fatalnym stanie. Na operację nie mieliśmy zbiórki. Koszty leczenia olbrzymie i długi olbrzymie. Teraz już znacznie wyższe niż na zbiórce.
Ratujcie ją bardzo prosimy. Pomóżcie NEGRICIE i nam.
Link to comment
Share on other sites

z fb Runa

12.10

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłożyli grosz do zbiórki, która nadal trwa.
Za zebrane pieniądze udało nam się kupić drzwi do łazienki, dzisiaj zostały dostarczone, Przywiózł je kurier takim dużym wozem transportowym ( takim podobnym była firma po ciało Karola. Z opuszczaną platformą.) Bella cały czas obok, i taka smutna 😢 i patrzyła czy może oddadzą Karola.
A Kare, jak kurier zaczął podnosić platformę, tak bardzo zawodził 😢. Kare bardzo przyjaźnił się z Karolem.
Jutro bądź w sobotę drzwi będą osadzone.
Ale nadal potrzebny jest bardzo opał tzn węgiel i drewno oraz 4 grzejniki elektryczne na podczerwień,, (mamy już zamontowane już 3 takie. Jesteśmy zadowoleni ) które trzeba zamontować przed zimą. Dla nas to bardzo ważne. Aby zwierzaki zimą nie marzły. Bardzo prosimy o pomoc.
Piec c.o ( nie jest najnowszy) przy nałożeniu większej ilości opału grozi wybuchem, a ciepło, które dostarcza jest niewystarczające na ogrzanie całego domu. Nie możemy też nałożyć do pieca większej ilości opału i pozostawić go bez nadzoru. Dlatego Chcemy wspomóc się grzejnikami elektrycznymi na podczerwień. W ubiegłym roku zamontowaliśmy takie trzy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Potrzebujemy jeszcze czterech ale bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie ich kupić.
To potrzeby na już.
Bardzo prosimy Was o pomoc i wsparcie 🙏
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

z fb Runa

21.10

Nasza trój łapka Wanilia czuje się bardzo dobrze. To już przyszło miesiac od bardzo poważnej operacji. Na wizycie kontrolnej pan doktor stwierdził, że dziąsła goją się bardzo ładnie. Ponieważ operacja była bardzo poważna i trwała prawie 3 h konieczna jest jeszcze następna kontrol za miesiąc. A my zapłaciliśmy tylko czesciowo za wykonaną operacje i pobyt w szpitalu bo nie zdołaliśmy uzbierać całej kwoty. Bardzo prosimy Pomóżcie nam uregulować ten dług. Jesteśmy bardzo zestresowani idąc na wizytę kontrolną mając nie opłaconą operację. To bardzo nie komfortowa sytuacja. Prosimy 🙏🙏
zbiórka na Wanilię
⬇️
 
 
a faktura?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...