Jump to content
Dogomania

Potrzebna pomoc w znalezieniu karmy


KAT2707

Recommended Posts

Witam,

poszukuję suchej karmy (najlepiej w opakowaniu 12 kg i przystępnej cenie) dla alergika, w skład której wchodzi wyłącznie wołowina i ryż, ewentualnie ziemniaki. Możliwe dodatki ziołowe, ale żadnych warzyw, czy jajek. Szukam karmy od paru dni i bez efektu. Czy ktoś orientuje się, czy karma o tak mocno okrojonym składzie w ogóle istnieje? 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady. Brit Care niestety zawiera sporo składników uczulających mojego chorowitka. Odpadają wszystkie owoce i olej rybny. Nie mniej jednak dziękuję za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. 

wronka dziękuję, chyba zaryzykuję z tą Exclusion Diet. Zamówię opakowanie 800 g z królikiem, bo jemu to i tak kilka kulek niewłaściwej karmy wystarczy, by pojawiło się uporczywe swędzenie. Królika jeszcze nie próbowałam, ale jeleń, kaczka, ryby, konina i wieprzowina odpadają - wszystkie go uczulają. Reszta składu karmy jest ok.

Gdyby ktoś słyszał o karmie mającej taki skład, jak ta Exclusion Diet, tyle że z wołowiną, będę wdzięczna za informację. Karmę zamówię dopiero za tydzień, więc jeszcze parę dni mam na poszukiwanie.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy myślałaś o takim rozwiązaniu, ale Exclusion ma też karmę na wieprzowinie - jest w wersji Intestinal, ale można ją podawać także zdrowym psom (omawiane z wetem). Też mało popularna - jeśli nie trafisz z królikiem zawsze jakaś opcja.

Z czysta wołowiną i na ziemniakach jest jeszcze Healthy Doggie Beef&Potatoes Sensitive, ale zawiera tapiokę (nie wiem jak z tym u Was) - trudno dostępna, droga, bez warzyw. 

Jeśli nie to chyba pozostaje gotowanie :/

Link to comment
Share on other sites

Po wieprzowinie niestety tragedia, nie tylko skóra zaogniona, ale jeszcze biegunka i gazy. Wypróbować mogę ewentualnie bizona, ale z tym to jak z królikiem, jeszcze nie podawałam.

Healthy Beef&Potatoes Sensitive... hmm, nie wiem, co to jest ten chleb świętojański, no i zawiera pulpę buraczaną. Po gotowanych burakach też było kiepsko. Tapioki nie podawałam. Karma droższa, a skład bogatszy, co w jego przypadku nie jest zaletą.

Codziennie dostaje gotowane posiłki, ale potrzebuję karmy na wyjazd i to jest moja największa bolączka. Tam pewnie nie kupię wołowiny w przystępnej cenie i gotowanie może być dość problematyczne, o ile w ogóle możliwe :(

wronka, a masz w domu może wagę kuchenną? Nie wiem nawet, jak mam odmierzyć gramy na szklanki. 

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej samemu karmić wołowiną z ryżem i warzywami? Ja kupuję wołowinę dla psów tanio, psy są zadowolone i zdrowe. Jestem przeciwniczką karmienia suchymi karmami zwłaszcza szczeniąt. Karmię całe życie mięsem i nie wiem co to alergie i inne choroby jelitowe. Wieprzowina jest nie wskazana dla psów.

A karmy poszukaj na stronie zooplus.pl. Tam mają czystą wołowinę suchą lub puszki co wg mnie jest lepsze.

Link to comment
Share on other sites

dwbem, ale ja właśnie w ten sposób karmię psy od zawsze - gotuję. Wyjeżdżam z psami, a tam zwyczajnie mogę nie mieć możliwości kupić tanią wołowinę. Nie wiem nawet czy tam są duże garnki. Jadąc pociągiem mam ograniczone możliwości dojazdu do sklepów/targowiska i zaopatrzenie się na miejscu. Puszki to lepsza alternatywa, ale też cięższa - jadę pociągiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...