Jump to content
Dogomania

Szelki


Franco

Recommended Posts

Witam!!! pisze pierwszy raz na tej grupie, ale mam specyficzna prosbe, a wy doskonale sie na tym znacie 8) otoz chcialbym kupic szelki mojemu staffikowi. maja one sluzyc do ciagniecia sanek z dzieckiem. jakie typy, modele polecacie, bo ja jestem zupelnie zielony w tym temacie :(

Link to comment
Share on other sites

Franco, zajżyj na stronę np. Lodowego Jeziora, www.lodowejezioro.pl albo com.pl, nie pamiętam.

Poza tym wpisz w wyszukiwarkę (każdą!!!) Manmat. To jest firma, która produkuje doskonałe szelki i inne akcesoria do, że tak powiem, "ciągnięcia".

Znajdziesz w internecie wiele adresów, sklepów, itd.

Zamów przez internet. Tanio, szybko...

Ja tak robię i polecam metodę. Poza tym, dowiesz się, jakich szelek szukasz dla swojego psa.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Sorki!

Ale według mnie to szelki się robi na miarę, a już zwłaszcza dla staffika!

Więc radzę poszukać w miejscu zamieszkania jakiegoś fana zaprzęgów, który zdecyduje się uszyć szelki na miarę.

W sklepach są szelki o fasonach odpowiednich dla szpica a nie staffika!!!

Link to comment
Share on other sites

Macie wielką wiarę w firmy i osoby, które wymieniacie.

Ja jednak niestety wątpię, że ktoś z nich zdecyduje sie uszyć indywidualnie szelki dla staffika :-?

Nieztety nie znam też nikogo kto by robił takie rzeczy w okolicy, o której mowa :(

W Bichniowie k/Secemina jest hodowla Eskimoski Domek. Oni mają jakieś szelki więc można podjechać i obejrzeć a potem spróbować samemu uszyć.

Ja sama szyję, ale do Katowic masz trochę daleko, a konieczne jest wzięcie miary + przymiarka i ewentualna korekta.

Może jednak spróbuj w w/w firmach. A nuż się uda :fadein:

Link to comment
Share on other sites

SH, nie wiem czy dla stafika, ale Marta (Wanka-Tanka) i Rowerland na pewno szyją swoje wyroby na wymiar.

Marta uszyła nam kantarki dla obu psów (szyła również dla briarda), a Rowerland uszył szelki dla Lukasa (wymieniałem te, które wygrał na Mistrzostawach Polski w uciągu w Krakowie - nagrody wręczali tylko w rozmiarze XXL).

Link to comment
Share on other sites

Sorki :oops:

Umknęło mi, że wymieniacie także Martę. Ona faktycznie może zdecydować się na szycie na miarę.

Co do pozostałych to chyba jednak są zbyt "wielcy".

Szycie na miarę dla husky czy malamuta to jednak zupełnie coś innego. Dla staffika trzeba opracować indywidualnie fason. Inne są proporcje klatki piersiowej i sylwetka psa!

Wiem coć otym, bo na prośbę koleżanek uprawiałam takie dzieło. Udało mi się uszyć szelki dla sznaucera olbrzyma a jestem w trakcie prac nad szelkami dla cocker spaniela. To na prawdę jest trudniejsze niż się wydaje, zrobić szelki, które będą dobrze się układać na tak róznych sylwetkach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...