Jump to content
Dogomania

Maty węchowe


Anka897

Recommended Posts

Mata węchowa to moim zdaniem chory pomysł. Pies uczy się dożywiać na własną łapę - jak później na spacerze będzie zjadać odpadki - to pretensje można miec tylko do siebie.

Właściwie jeśli zamiast uczyć chodzenia obok człowieka można założyć halti, zamiast uczyć aportu dać boomerball, a zamiast  nagradzanej przez człowieka pracy węchowej wsadzać jedzenie w maty - to nie lepszy od razu japoński piesek na baterie? Można wyłączyć w każdej chwili.

Link to comment
Share on other sites

Reklama jest dźwignią handlu - gdyby tak było, to każdy bezpański wyjadający resztki ze śmietnika pies byłby uosobieniem pewności siebie, a nie jest. Wilki polują w grupie - siła grupy i siła lidera jest źródłem pewności siebie.

Link to comment
Share on other sites

My się bawimy w nose work. Nie mam maty, kiedyś chciałam ją kupić, ale w końcu zrezygnowałam. Teraz nie uważam żeby była przydatna. Pies ma radochę z wąchania, ale ćwiczymy razem. Ja chowam zapach w pomieszczeniu, pies szuka, nagrodę otrzymuje ode mnie i samonagradza się znalezieniem puszki z eukaliptusem. Wcześniej zamiast maty często chowałam smaczki w pokoju i też była fajna zabawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...