Jump to content
Dogomania

Wnętrostwo - leczenie hormonalne


Zarka

Recommended Posts

Piszę w imieniu kolegi, może ktoś ma doświadczenie w temacie.

Szczeniak skończył 5 m-cy i nie zeszły mu jąderka. Niestety, nie są one wyczuwalne w kanałach pachwinowych, więc prawdopodobnie ich tam nie ma. Wet stwierdził, że w tym wieku należy psa uznać wnętrem i w wieku ok. 1.5 roku wykastrować z powodu tendencji do zmian nowotworowych. No i teraz pytanie. Czy w tym wieku szczenięcia próbowalibyście terapii hormonalnej? Wet jest sceptyczny, twierdzi, że nie ma sensu, bo zamykają się już pierścienie pachwinowe. Kolega ma nadzieję, że może jednak sie uda. Ktoś podawał hormony i osiągnął zadowalające rezultaty?

Link to comment
Share on other sites

To zbyt poważny temat na "czy ktoś tak miał".Najlepiej sprawę skonsultować z jeszcze innym wetem.nie opierać się na jednej opinii.Przede wszystkim trzeba ustalić,czy te jądra gdzieś są (pewnie tak..).Tu nie ma miejsca na "prawdopodobnie". 

" Z medycznego punktu widzenia kastracja jest wskazana z uwagi na skłonność wnętrów do skręcania się nasieniowodów.
Jedynie w przypadku wnętrostwa pachwinowego możliwe jest leczenie hormonalne. Niesie ono jednak za sobą groźne powikłania szczególnie związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Jest to jednak mało skuteczna metoda."

Przepraszam,nie mogę podać źródła,mam jedynie taka notatkę na tzw.potrzeby własne.

Link to comment
Share on other sites

Uczciwie? Spotkałam się z kuracją hormonalną w takim przypadku raz - kiedy ktoś na siłę próbował zrobić z psiaka zwierzaka hodowlanego (co w oczywisty sposób jest umiarkowanie etyczne, bo problemy tego typu nie wprost, ale jednak niosą się na potomstwo, ale... bo świetne pochodzenie, bo może...), więc bardzo zależało mu na zstąpieniu jąder. 

Tak czy owak - nie udało się, zabieg okazał się konieczny. 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, bou napisał:

To zbyt poważny temat na "czy ktoś tak miał"

Wiem, ale czasami ktoś coś podpowie, ktoś już przechodził ta ścieżką...

Czytaliśmy trochę i to, co cytujesz powtarzane jest bardzo często. No cóż, konsultacje już umówione, zobaczymy. Trochę mi żal faceta, bo chciał pojeździć z psem na wystawy. Niekoniecznie w późniejszych celach rozrodczych, bardzie dla przyjemności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...