Jump to content
Dogomania

Heterochromia a wystawa


rysioo8

Recommended Posts

cytując wzorzec:

Oczy: Szeroko rozstawione, owalne, średniej wielkości, brązowe, tylko u psów marmurkowych oczy mogą być
całkowicie lub częściowo niebieskie. Wyraz łagodny, bystry i inteligentny.
 
wszystko co nie spełnia wzorca to wady, oceniane indywidualnie. jak to u Twojego psa wygląda? jakiej jest maści? jeśli czarno-biały i różnicę widać na maksa to możesz mieć obniżone noty, a co za tym idzie nie uzyskasz hodowlanki, więc repem Twój pies nie zostanie.
Link to comment
Share on other sites

Jest czarno biały, jedno oko widocznie niebieskie, błękitne - dorzucam zdjęcie.

Nie jest to dla mnie bardzo istotne, żeby robić z niego championa, ale chciałam spróbować i zobaczyć jak to na wysatwach jest.

Ale z tego co piszesz, chyba  faktycznie noty będą niższe.. 

13728892_1239623312736773_1727856033839076448_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) 

Pies kupiony u hodowcy, rodowodowy - po rodzicach championach - bez heterochromii. Widocznie musiało być to oko zapisane gdzieś dalej w genoptypie. 

Hodowca co prawda dzwonił i informował o heterochromii, mówiąc że może to być problem. Zachował sie w porządku, obniżył cenę i rozumiał że mogę z psiaka zrezygnować. Ale dla mnie miało to swój urok, poza tym tak jak mówię, nie brałam go celem zarobkowym itp, więc nie był to dla mnie problem. 

 

Mimo wszstko może faktycznie spróbujemy wystawy i zobaczymy co powiedzą sędziowie. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

bo to ma swój urok:) tyko licz się z tym, ze możesz też parę negatywnych komentarzy usłyszeć. no ale pójdziesz, zobaczysz, jak Ci się spodoba to następnego psa weźmiesz wystawowego. a może w ogóle Ci się nie spodoba i to będzie pierwszy i ostatni raz. grunt to podejść do tego na luzie i traktować jak zabawę i formę socjalu dla szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...