Jump to content
Dogomania

rysioo8

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

 1. rysioo8

  Heterochromia a wystawa

  Dziękuję :) Pies kupiony u hodowcy, rodowodowy - po rodzicach championach - bez heterochromii. Widocznie musiało być to oko zapisane gdzieś dalej w genoptypie. Hodowca co prawda dzwonił i informował o heterochromii, mówiąc że może to być problem. Zachował sie w porządku, obniżył cenę i rozumiał że mogę z psiaka zrezygnować. Ale dla mnie miało to swój urok, poza tym tak jak mówię, nie brałam go celem zarobkowym itp, więc nie był to dla mnie problem. Mimo wszstko może faktycznie spróbujemy wystawy i zobaczymy co powiedzą sędziowie. :)
 2. rysioo8

  Heterochromia a wystawa

  Jest czarno biały, jedno oko widocznie niebieskie, błękitne - dorzucam zdjęcie. Nie jest to dla mnie bardzo istotne, żeby robić z niego championa, ale chciałam spróbować i zobaczyć jak to na wysatwach jest. Ale z tego co piszesz, chyba faktycznie noty będą niższe..
 3. Witajcie mam 10 tygodniowego szczeniaka (border) i odkąd go wziełam do domu przystąpiłam do nauki czystości. Piesek bardzo szybko skumał że trzeba załatwiać się na podkłady. Każdą kupę robił na dworze, w mieszkaniu nie robił jej nigdy. NIe miał problemu z załatwianiem się na zewnątrz. Wychodzę z nim co dwie godziny o 4 rano aż do 22, i zawsze robił siku na trawie i kilka razy dziennie kupę, bez żadnych problemów. Podkłady tak naprawdę służyły nam jako dodatek. Od dwóch dni pies notorycznie załatwia się w mieszkaniu, w przedpokoju, robiąc tam kupę, paskudząc cały przedpokój a na końcu potrafi zjeść swoje odchody. Nie mam pojęcia co mogło wywołać taki regres, nie przypominam sobie żeby coś mogło to spowodować. Jedyne co się zmieniło to zaczeliśmy wprowadzać nową karmę, ale podawałam ją, według zaleceń na opakowaniu w stosunku 5;1, (taste of a wild puppy). Nie była to gwałtowna zmiana. Proszę o pomoc, co może być przyczyną takiego zachowania i jak mogę przypomnieć psu że takie zachowanie nie jest pożądane?
 4. rysioo8

  Klatka kennelowa, a zostawanie samemu. Problem.

  Z tym ze za gorąco to może i racja, ale czy bedzie chciał przebywać w twardej, mało przytulnej klatce? Jesli chodzi o atrakcje, postaram sie je ograniczyć, zobaczymy czy to cos zmieni. Mam nadzieje ze w koncu chociaż raz uda mi sie go przekonać do krótkiej drzemki. Wizja piszczacego w klatce psa podczas jakiejkolwiek podróży lub koniecznej okoliczności mnie przeraża.
×