Jump to content
Dogomania

Wymioty po usunięciu zębów


Skomronek

Recommended Posts

Witam, dzisiaj koło 10 moja psinka rasy shi tzu miała zabieg usuwania zębów, pod narkozą. Usunięte zostało około 10 zębów ponieważ były w bardzo kiepskim stanie (piesek ma 10 lat). Dostałam pieska wybudzonego z narkozy jednak jest dosyć przybity i większość dnia spał. Po przebudzeniu koło 17 widać było że jest głodny, drapal w miskę i piszczał jednak weterynarz zezwoliła na jedzenie dopiero koło 20-21 i następnie mam mu podać środek przeciwbólowy. Koło 18 zaczął wymiotowac taką kremową mazią ze skrzepami krwi. Niby jest trochę bardziej ruchliwy, chodzo za mną i nawet poszczekuje ale co jakiś czas znowu następują wymioty. Niestety mieszkam w takim miejscu że z Wetem uda mi się skontaktować najwcześniej rano. Czy powinnam się bardzo martwić i jechać do kliniki calodobowej w większym mieście? 

Link to comment
Share on other sites

Byłam z rana u weterynarza,  koło 21 zdecydowałam się podać mu ten lek przeciwbólowy doustnie i wymioty ustały a psina się uspokoiła, dzisiaj jest trochę umęczony ale zaczął już nawet jeść, większość dnia przespał. Weterynarz mówi, że mogą się takie rzeczy zdarzać po narkozie i najważniejsze że nie miał krwawej biegunki, a wymioty jeśli nie trwają więcej niż kilka godzin to jeszcze ujdzie. Dostał kroplowkę i zastrzyki przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybiotyk. Zdecydowanie jednak rano było widać poprawę, chciał już wyjść na dwór. Jutro mam przyjść znowu na kontrolę ale mam nadzieję że najgorsze już za nami 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
1 godzinę temu, hschuster napisał:

Najlepiej skonsultować to z weterynarzem, zwłaszcza jeśli wymioty nie ustępują. 

zwłaszcza po 4 (czterech latach). :P

Chcesz byc konsultantem stomatologicznym na Dogomanii? Załóż własny wątek,a nie odgrzebuj staroci sprzed lat,bo to trollowanie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...