Jump to content
Dogomania

Nie długo będę miała szczeniaczka Dobermana


futerko

Recommended Posts

będę go socjalizowac i ze zwierzętami jak i z ludźmi a zwłaszcza dziećmi:)) bardzo go kocham a jeszcze nie jest w moich rękach i chce dbać o niego najlepiej jak potrafie, czy przez samą miłość też będzie mnie bronił? nie chce takiej bomby jak mówicie bi sama bym się bała o niego i o innych:( kupiłam mu już zabaweczki takie łamigłówki dla piesków hehehe ahhh dużo pracy przede mną widze:) a ruchu będzie miał sporo bo dużo będę się z nim bawić i długie spacery w parkach i wogole:))

dzięki wam są rady :****

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, futerko napisał:

74cm to chyba nie mały? kundlem nie będzie a budowa mięśni i wogole też chyba świadczy o czym? rodziców ma sporych więc i on będzie spory

Chyba jak podasz nazwę hodowli to nie zdradzisz tajemnicy państwowej :) Dlaczego się tak wzbraniasz?

Link to comment
Share on other sites

O 26.07.2016 o 15:56, futerko napisał:

 czy przez samą miłość też będzie mnie bronił?

ja tam uważam, ze lepszym obrońcą będzie pies, który ma ze swoim przewodnikiem więź, który czuje się częścią rodziny, dla którego jesteś tej rodziny członkiem niż taki, który jest szkolony pod obronę, ale więzi między nim, a człowiekiem nie ma. po prostu jak przychodzi co do czego to zwiewa ratując siebie. i to też są różne sytuacje w życiu, bo nie jest powiedziane, ze pies reagujący ucieczką np. na zaczepki pijaka nie użyje zębów w momencie, kiedy jego właściciel zostanie na serio napadnięty. tak samo jak nie jest powiedziane, ze pies pokazujący zęby pijaczkowi w razie czego tych zębów użyje.

co by nie było, nie możesz na psa przelewać swoich lęków z przeszłości. sama zaopatrz się w gaz, sama ćwicz, żeby byś silna i szybka, bądź pewna siebie, a pies niech będzie Twoim towarzyszem. w końcu nie będzie zawsze obok Ciebie, pójdziesz do pracy/szkoły/sklepu bez psa i wtedy jakiekolwiek psie umiejętności na nic Ci się nie przydadzą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...