Jump to content
Dogomania

Biegunka


Milkunia

Recommended Posts

Witajcie ;) 

Czy ktos moglby mi poradzic co mozna podac albo jak zalagodzic u psiaka biegunke? 

Moja Milka zjadla dwa dni temu kosc szpikowa, ktora jadla juz nie raz. Ale tym razem jej zaszkodzila i od dwoch dni ma od niej biegunke. Chodzimy z nia na spacery co 2godziny, a ona caly czas zalatwia sie sama woda. 

Podalismy jej wedlug zalecen weterynarza nifuroksazyd, ktory jej w ogole nie pomogl (w sumie to nigdy jej nie pomagal) , dzisiaj po poludniu dalismy jej smecte, ale dalej nic. 

Juz nie wiem co mam robic. Od rana nie dostala nic do jedzenia. 

Dodam, ze jest to kundelek ma 14 miesiecy i nie jest to jej pierwsza biegunka z powodu niestrawnosci, ale zazwyczaj po jednym dniu przechodzila. 

Link to comment
Share on other sites

Czy oprócz biegunki pies ma jeszcze jakieś inne objawy? Wymioty, brak apetytu, brak energii albo cokolwiek innego? 2 dni biegunki to dosyć długi czas, biorąc pod uwagę wysokie temperatury obawiałabym się, że pies może się odwodnić. Fragment kości mógł np. utknąć gdzieś w przewodzie pokarmowym i spowodować niedrożność. Może warto byłoby się wybrać do innego weterynarza?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zadnych innych objawow nie ma. Nic kompletnie. Zadnej krwi, wymiotow czegokolwiek. Energii ma tyle co zawsze. 

Pije bardzo duzo, z reszta jak zwykle w takie upaly ;) zazwyczaj miske widy wypija w ciagu 3-4 godzin, teraz podczas biegunki troche szybciej wiec o odwodnienie sie nie martwie. 

Bylam z nia przed chwila na spacerze to zrobila cos gestosci budyniu, juz nie wody. Wiec moze sie polepszy.? 

Jesli do jutra jej nie przejdzie z samego rana zabiore ja do weta.

Link to comment
Share on other sites

Daj jej siemię lniane (taki kisiel) I NIC do jedzenia,do jutra,o ile to bedzie trzeci dzień musi byc lepiej.Nie sądzę,żeby przyczyna była kość,a na pewno nuie ma niedrożności.

Tak czy owak - przejdz się do weta,a nawracające biegunki to u tak mlodego psa  też powód do zdiagnozowania I leczenia.Skąd wiesz,że przyczyną jest 'niestrawność'?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Milka miesiac temu miala robione wszystkie badania. Tzn morfologia, parametry watrobowe, nerkowe, badania kalu, moczu itp. 

Wszystkie wyniki sa prawidlowe, wrecz wzorcowe. 

Ona jest ze schroniska, nie wiem czym ja tam szprycowali, ale na chwile obecna ona nawet zadnej suchej karmy jesc nie moze, tylko to co jej ugotuje (kasza, ryz, mieso, warzywa) dodatkowo podajemy jej swierze owoce i warzywa wedlug zalecen weta, zeby nie brakowalo jej zadnych witamin. 

Mam ja juz troche czasu i zazwyczaj wiem po czym ma biegunke. Jak ja wzielismy ze schronu (byla 5 miesiecznym szczeniakiem) to tez miala robione badania, bo przez prawe miesiac czasu non stop zalatwiala sie sama woda, nic jej nie pomagalo (a konsultowalismy to z 5 weterynarzami). 

Nie wiem czy ona ma po prostu tak delikatne jelita czy co to innego moze byc, skoro z badan nic nie wynika ? 

Kurcze jestem bezsilna jesli o to chodzi... Strasznie sie o nia martwie, nie chce zeby cierpiala... Ale juz sama nie wiem co mam robic.

Link to comment
Share on other sites

A badania na pasozyty?Na lamblie - miała?Poza tym - absolutnie wstrzymałabym się z warzywami (oprocz gotowanej,zgniecionej marchwi) I owocami.Jeśli wet uważa,że potrzebna jest suplementacja witaminowa,to niech jej da witaminy dla psów! Sprobuj tylko gotowany ryż,marchew,mięso (kurczak,potem wołowina ) przez tydzien,dwa I zobacz.Mam wrazenie,ze moze chodzic o alergię,tymbardziej,ze jak piszesz - wyniki badań sa ok.

Daj znać I zdrowia dla Małej!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj juz jest calkowicie ok ;) 

tak pasozyty miala robione i po pobycie w schronisku byly tam jakies, ale szybko je "usunelismy" 

Niedawno miala powtarzane i wszystko bylo ok :) 

z warzyw dostaje do karmy marchew i pietruszke i nigdy nie miala po tym zadnych problemow. 

Z karm "weterynaryjnych" jadla jakies royala, eukanuby i cos jeszcze juz nie pamietam. Zaraz po pobycie w schronisku jadla u nas chappy i sluzylo jej do czasu, az nie zrobili go znow z tymi kolorowymi kawalkami. Od tamtej pory miala po nim rozwolnienie.

Link to comment
Share on other sites

Witam, podłącze się pod temat. od 3tygodni mam pieska u siebie, kundelka z adopcji z fundacji. Zauważyłam że po suchej karmie ma biegunkę. ostatnio myślałam że to wina złej jakości karmy ze sieciowki. więc kupiłam karmę Brit z kurczakiem. zazwyczaj karmę dostaje rano a popołudniu gotowane. wczoraj wyjątkowo jadł samą karmę, no i pobudka dwa razy w nocy na spacer. ogólnie piesek jest dość chudy i lapczywy. był odrobaczony. nie wiem co jadł wcześniej, nie wiem czy to reakcja no nowe jedzenie, alergia, nietolerancja. do tego, może i z tym związane, bardzo linieje. kupiłam mu olej z łososia z witaminami Brit. Dzisiaj głodówka, ale nie chciała bym go przez cały dzień trzymać bez jedzenia. Mogę mu podać ryż z marchewką pod wieczór? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...