Jump to content
Dogomania

Linka wybiegowa


Martka

Recommended Posts

Mam pytanie do specjalistów;-) mam znalezionego psiaka, chcialabym go miec ze soba na podworku jak wykonuje jakies czynnosci, ale teren nie jest idealnie zamkniety a boje sie ze nie poslucha mnie i nawieje, chce zakupic mu linke wybiegowa. Jaka i jak to sie montuje, czy sprawdza sie to.

Link to comment
Share on other sites

Skoro teren nie jest "szczelny", to jak najbardziej linka to dobry pomysł ;)

Możesz kupić gotową linkę treningową (np.10m) w zoologicznym. W sklepie budowlanym możesz kupić karabińczyk i linkę na metry (sama możesz zdecydować ile chcesz metrów 10,13,20...). Gotową linkę przypinasz psu do obroży/szelek i puszczasz psa z luźną linką na ziemi. Najlepiej jakbyś miała koniec linki w zasięgu ręki/nogi, żeby w razie potrzeby linkę złapać lub nadepnąć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozwolę się podłączyć do tematu :) Zastanawiam się, czy taka linka byłaby dobrym pomysłem dla mojego psa. U mnie z kolei problemem jest nieposłuszeństwo psa, tzn. dopóki jej coś nie rozproszy/zainteresuje. Do tego dochodzi obawa przed innymi zwierzętami - w mojej okolicy wielu właścicieli puszcza psy luzem, błąkają się też bezpańskie psy i koty. Mój pies został raz pogryziony przez innego psa, więc po pierwsze obawiam się o jej bezpieczeństwo, a po drugie od tego czasu różnie reaguje na różne psy, zdarza jej się również zareagować agresywnie. Stąd puszczanie psa samopas raczej nie wchodzi w grę, może taka linka by się sprawdziła?

Link to comment
Share on other sites

Linka jest zawsze dobrym pomysłem bo zapewnia psu kontrolowaną swobodę. Gdy któryś z moich psów lata na lince, ja trzymam jej koniec w ręku. Wolę nie ryzykować puszczając ją luzem bo moje psiury mają pewne problemy behawioralne a nadepnięcie nogą nie raz przypłaciłam upadkiem...

Wracając do tematu: z linką pies ma większy obszar do eksploracji, możliwość biegania, aportowania... Do tego jest niedroga. Kupowałam w stacjonarnym sklepie 10-metrową, taśmową linkę firmy Dino i zapłaciłam tylko 26 zł. Widzę same pozytywy :) Jedyna sytuacja w jakiej nie polecam linki to zabawa z innym psem, gdyż może się zdarzyć że psiaki się zaplączą i wywiąże się między nimi konflikt z powodu ograniczonej przestrzeni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...