Jump to content
Dogomania

Suka po sterylizacji z aborcją. Pomocy ! :(


ewi.w

Recommended Posts

Witam. 3 tyg temu adoptowalam młodą ok. 1,5 roczną sunie ze schroniska. Mieszaniec labladora. Po 2 tyg zauwazylam zmiany na sutkach, potem usg... okazalo sie ze sa małe.. Trzeba bylo podjąć decyzję o aborcji. Ciąża juz byla zaawansowana jak sie okazalo. 4 dni temu miala zabieg. Stała sie agresywna do członków rodziny, do mojej 10 letniej corki i męża. Warczy jak tylko obok niej przechodzą. Na spacer czy do jedzenia podchodzi chetnie. Na spacerze szybko zalatwia potrzeby i zaraz chce do domu. Przysmaki od nich tez chetnie przyjmuje po czym ucieka na swoje legowisko i nie pozwala im podejsc. Dzisiaj bylismy u weterynarza. Rana goi się dobrze tylko ma mleko w sutkach i byc moze to jest powodem jej rozdraznienia. Mam podawac jej polopiryne s i smarowac sutki jodyną. Z tym ze ona i tak to wylizuje :( Martwi mnie trochę  jej zachowanie... Czy jest szansa ze to minie? Czy to ból jest przyczyną tego?  I jak jeszcze mogę jej pomóc? 

Link to comment
Share on other sites

Polopirynę??? Niby to nie jest takie zabójstwo dla psa jak paracetamol, ale są bezpieczniejsze leki. To ona po operacji nie ma kołnierza, że jest w stanie wylizywać maść, którą smarujesz sutki? W końcu się pies dobrze przytruje od łykania polopiryny i lizania jodyny...

Zmiany w zachowaniu mogą być związane ze zmianami hormonalnymi po tak późnej sterylce i trzeba je przeczekać.

Ale ogólnie chyba bym poszukała innego weta jeśli ten mlekotok leczy polopiryną :|

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewna, czy nie ma lepszych sposobów na powstrzymanie wydzielania mleka - skonsultowałabym z innym wetem.

Suka we własnym przekonaniu jest albo tuż przed porodem, albo czuje się tak, jakby szczeniaki miała już w legowisku i musiała ich bronic - tak zdarza się również  przy tzw. urojonej ciąży -  to reakcja organizmu zwierzęcia na zmiany hormonalne. To minie - z domowych sposobów pozostaje dawać karmę mniej kaloryczną, wręcz ubogą,  mniej białkową, skłaniać do dłuższych spacerów i koniecznie dać suce zajęcie = czyli wymagać np chodzenia przy nodze, siadania, warowania, przychodzenia na zawołanie itp  Trzeba też usunąć wszelkie piszczące zabawki, jeśli ma takie  - może pilnować ich tak jak szczeniąt.

 

Link to comment
Share on other sites

Cytuj
Cytuj

 

 

Jest taki syrop Galastop - drogi jeśli mamy dużego psa, ale bardzo skuteczny. Może 2-3 dni by starczyły by przestała mleko produkować. W domu na cycki rób jej okłady z sody (1 łyżeczka na pół szklanki wody i jakimiś miękimi szmatkami rób okłady tylko uważaj by nie zmoczyć lini szwu) lub kup altacet w żelu. No i kołnierz! To jest mus po operacji a poza tym ułatwi ci aplikowanie takiego altacetu, bo suka nie zliże. A poza tym w domu to co Sowa napisała - mniej jedzenia, więcej zadań, mniej miziania, zabrać zabawki, długie i męczące spacery, by jej macierzyństwo z głowy wybić.

Oczywiście w ramach rozsądku, bo jest dopiero co po operacji, więc bez szaleństw z frisbee.

Link to comment
Share on other sites

W poludnie juz jej podalam Galastop. Jest troszke lepiej. Szukala faktycznie szczeniat małą demolke zrobila dzisiaj. Byla nadpobudliwa a pod wieczór juz piesek zupelnie inny. Ewidentnie burza hormonow. Dziękuję za porady, dzialamy od dzis i mam nadzieję ze z dnia na dzien bedzie lepiej. Ciesze sie ze  trafilam na to forum :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...