Jump to content
Dogomania

Problem z hodowcą


Chi07

Recommended Posts

Witam,mam mały problem i potrzebuję porady... zacznę od początku, w zeszłym roku kupiłam szczeniaka z hodowli "xxx'' ,zależało mi na psie z papierami,na miejscu hodowca oznajmił że metrykę wyrobi kiedy pieska ja zaczipuję bo póki co piesek jest za mały (chihuahua). Zakochałam się w piesku a hodowca tak ładnie opowiadał o hodowli i o pieskach,zaufałam... Po około czterech miesiącach zaczipowałam pieska i poprosiłam hodowcę o wystawienie metryki i tu się zaczyna bałagan,na prośbę hodowcy wysłałam 2 meile w przeciągu półtora miesiąca (z danymi psa i nr.elektronicznym) na które nie otrzymałam odpowiedzi,miałam też  otrzymać nr.konta na które miałam przelać pieniądze za metrykę i znowu echo.Zaczęłam więc się kontaktować telefonicznie to z kolei za każdym razem zaczynaliśmy rozmowę od początku bo hodowca nie wiedział o co chodzi i w kółko tłumaczenia że jest problem,że złożyła wniosek i jeszcze nie ma inne niby przychodziły a moja nie itd. Na końcu się okazało że hodowca jest zawieszony w dotychczasowym stowarzyszeniu (czego dowiedziałam się sama,dzwoniąc do stowarzyszenia) ale szybko zarejestrowała hodowle w innym "podejrzanym" stowarzyszeniu. Metryki nadal nie mam,nie wiem już jak rozmawiać z hodowcą ponieważ po ostatniej rozmowie cała się trzęsłam i miałam łzy w oczach z bezsilności.Dodam też że międzyczasie mój piesek przeszedł operacje usunięcia główki kości udowej (Legg-Perthesa) na to hodowca twierdzi że pierwsze słyszy o tej chorobie a hodowlą zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Moje pytanie brzmi - co mam dalej robić,czy ta sytuacje jest normalna (nigdy nie miałam doczynienia z hodowlami,hodowcami ani ze stowarzyszniami). Bardzo proszę o pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Naiwność ludzi nigdy nie przestanie mnie zadziwiać... Zostałaś po prostu oszukana i czas sobie to uświadomić. Zapewne nie masz umowy kupna-sprzedaży, ani żadnego potwierdzenia, że psa nabyłaś w tej akurat "hodowli" i że za niego zapłaciłaś. Z tego co piszesz, pani ma duże doświadczenie w oszukiwaniu ludzi - nie jesteś pierwsza i ostatnia, niestety.

Teraz pozostaje się modlić, by resekcja główki kości udowej była pierwszą i ostatnią operacją psiaka, a on sam żył długo i szczęśliwie. 

Możesz też spróbować zgłosić sprawę na policję.

Link to comment
Share on other sites

Witam, cieszę się że ktoś mi odpowiedział no moją litanie. Umowę kupna sprzedaży mam ale jest ona uboga i bez wpisanej ceny którą dałam za psa.A hodowca tak mi nawigacja makaron na uszy że poprostu już niewiem czy mam słuszne obawy czy nie a wydzwaniając i dopytując tu i tam nie chciałabym zaszkodzić nikomu no ale chciałabym dociągnąć tę sprawę do końca.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zupełnie się nie zdziwię, jeśli to znów niesławna hodowla spod Kartuz, bo ramy czasowe mi pasują (zwłaszcza wywalenie ze stowarzyszenia). 

Hodowca mikropsów, który twierdzi, że nie słyszał o chorobie Legg-Perthesa jest albo kłamcą albo skrajnym dyletantem - a w tym przypadku powinien się przerzucić co najwyżej na uprawę marchwi. 

Kolejnym krokiem może być pisemne wezwanie do przesłania metryki z określeniem terminu, w jakim oczekujesz dopełnienia tego warunki umowy, o ile uzyskanie metryki w ogóle się w tej umowie znajduje (acz nie bardzo wiem, po co Ci ta metryka, bo jest ona bezwartościowym świstkiem papieru) - teoretycznie mail jest takim samym dowodem, ale co papier to papier. 

Wklejenie skanu umowy (z zakrytymi danymi, chodzi o same zapisy) pewnie by pomogło określić, co możesz zrobić w sprawie.

I jeszcze jedno - nie daj sobie wmówić, że to Ty popełniłaś jakiś błąd. Jak na razie wszystko przemawia za mataczeniem przez hodowcę. A już sprawa pospiesznego przerzucania się ze stowarzyszenia do stowarzyszenia jest zwyczajnie kompromitująca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...