Jump to content
Dogomania

Nocne wędrówki


as1czka

Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim 13sto letnim psem. Od grudnia piesek urząda sobie nocne wędrówki tzn. chodzi, drapie, mlaska. Tata wychodzi z nim na dwór bo myślimy, że może chce się załatwić, ale nie. Wcześniej zdarzało się to raz - dwa razy na tydzień, a teraz jest to codziennie i każdy ma pobudkę o ok. 2 i tak do rana. Więc jest to dość męczące. Dawaliśmy mu tabletki na uspokojenie-sen(bo też tak nam doradzał weterynarz), ale to nic nie daje. 

Dodam, że w tym tygodniu też ma tak w dzień.

 

Czy ktoś miał może podobny przypadek? Co mam z moim kundelkiem zrobić? Co mu może dolegać, bo on zawsze był śpiochem. 

Link to comment
Share on other sites

Mam co jakiś czas właśnie taki przypadek jak opisujesz. Pies drapie do drzwi , w nocy, i wychodzi, by najeść się trawy, bo ma jakąś niedyspozycję żołądkową. Potem zwymiotuje i jest ok. On w ogóle ma wrażliwy żołądek i zdarza mu się to, jak zje coś innego niż karma, np kiełbaskę jako smaczka, skórkę z kurczaka, czy też np, przełyki suszone. Mlaskanie u psa, może wskazywać, że ma dyskomfort w żołądku, mdłości, a spożycie trawy ułatwia mu pozbycie się z żołądka tego , co w nim zalega.

Link to comment
Share on other sites

Być może coś go boli,ma poczucie dyskomfortu...Zaczęłabym od leku zobojętniającego kwas żołądkowy,podanego na noc.(Pantoprazol,Omeprazol - istnieją pod różnymi nazwami.)Na pewno nie zaszkodzi.Poza tym - poszłabym do weta I poprosiła o wykonanie podstawowych badań - profil wątrobowy,nerkowy.

Można także podać No-Spa - zobacz,czy wtedy nie będzie lepiej.

Leki na uspokojenie - to dla Was:).dla psa potrzeba leku na jego ewentualną dolegliwość.

Link to comment
Share on other sites

Moja foksterierka ma dopiero 9 lat, więc nie jest jeszcze staruszką, ale co jakiś czas też zdarzają jej się nocne wędrówki.
Kładzie się na plecach przy łóżku i prosi, aby ją głaskać - towarzyszy temu lekkie drżenie całego ciała. Nie zdarza się to często, raz dwa razy w miesiącu, ale też mnie niepokoi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...