Jump to content
Dogomania

Sunia po wypadku ! Obolała, wychudzona, potrzebne leczenie !!!


Yoko93

Recommended Posts

Psinkę znalezion w Kamieniu Krajeńskim. Niestety jest po wypadku, prawdopodobnie potrącona przez samochód. Ludzie, którzy ją znaleźli zadbali o pierwszą pomoc weterynaryjną i dali jej schronienie przez noc. Teraz opiękę nad sunią przejęła Fundacja "Psie Nadzieje" z Sępólna. Po pierwszych oględzinach wiadomo, że psina nie jest w najlepszym stanie, wyziebiona, obolała, wychudzona, prawie się nie podnosi. Na sutku widać sporego guza. Sunia ma także ślady po starych ranach i obcięty ogonek. Kto obcina kundelkowi ogon ???
Przed psiną dluga droga do wyzdrowienia zanim trafi do nowego, dobrego domu. 
Pilnie potrzebujemy wsparcia na diagnostykę/leczenie/szczepienie/sterylizację i karmę dla suni z wypadku. Każdy grosik na wagę złota !
Bez Was nie możemy pomagać.
Fundacja Schronisko w Sępólnie Krajeńskim "Psie Nadzieje"
ul. Wojska Polskiego 47 89-400 Sępólno Krajeńskie
Nr konta : 95 1160 2202 0000 0002 4135 9635 Bank Millenium
Z dopiskiem : CELE STATUTOWE/SUNIA Z WYPADKU

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry kochane zwierzoluby. Mamy kolejny mroźny dzień. Spieszę poinformować, że Sunia jest po wizycie weterynaryjnej. Mała z niej aktoreczka, w gabinecie nagle się okazało że może chodzić i nawet świńskie uszy ją zainteresowały. Za to kiedy dostała zastrzyk to natychmiast zmiana w bezwładną szmatkę. Sunia ma prawdopodobnie zapalenie pęcherza, ale ogólnie jest w złym stanie. Mocno niedożywiona, pewnie też jest anemia, ma wybite zęby w dolnej szczęce, ogonek obcięty w domu Emotikon gasp Emotikon frown. Do usunięcia macica i listwy- (ropomacicze i guzy). Weterynarz podała 4 leki w zastrzyku i antybiotyk w tabletkach i jakiś suplement na pracę dróg moczowych. Musimy sunię doprowadzić do bardziej stabilnego stanu zanim będzie można myśleć o operacji.
Tylko dzięki Waszym datkom mamy szansę leczyć i wyleczyć psinę. Dziękujemy za każdą pomoc.

Fundacja Schronisko w Sępólnie Krajeńskim "Psie Nadzieje"
ul. Wojska Polskiego 47 89-400 Sępólno Krajeńskie
Nr konta : 95 1160 2202 0000 0002 4135 9635 Bank Millenium
IBAN: PL95116022020000000241359635
SWIFT: BIGBPLPW
Z dopiskiem : CELE STATUTOWE/SUNIA Z WYPADKU

1918823_949113041830515_1942730426759107087_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wpłaty :

04.01.2016r
- Kamila L. - 100,00 zł

05.01.2016r.
- Hanna B. - 50,00 zł
- Aleksandra T. - 60,00 zł
- Ewa O. - 50,00 zł
- Agata P. - 100,00 zł
- Aleksandra W.- 40,00 zł

07.01.2016r.
- Dorota G. - 100,00 zł
- Mariusz K. - 50,00 zł
- Anna S. ( MEMORY ) , bazarek na Dogomanii - 20,00 zł
- Romana A. licytacja imienia dla suni - 168,75 zł
- Ewa R. - 30,00 zł

08.01.2016r.
- Małgorzata G. bazarek na Dogomanii - 10,00 zł

11.01.2016r.
- Edyta S. - 100,00 zł

12.01.2016r.
- zrzutka.pl (po odjęciu opłat) - 314,00 zł
- Anna K, ( elficzkowa ) , bazarek na Dogomanii - 10,00 zł

14.01.2016r.
- Agata (agat21), bazarek na Dogomanii - 20,00 zł

Wydatki:

04.01.2016r.
- zamówienie nr 62672574 (tylko pozycja 1,2,4 ) - 198,00 zl
11.01.2016r.
- faktura nr FV/1/16 (tylko pozycja 1 i 2) - 67,00 zł
- zamówienie nr : 63053511 (tylko ostatnia pozycja) - 89,80
- faktura nr 1/01/2016 - 840,00

Stan konta wydarzenia: 27,95 zł

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, elficzkowa napisał:

Też nie bardzo wiem jak to zrobić. Podejrzewam, że należy skopiować adres wątku i wchodząc na różne różne wątki zaprosić na ten watek i wkleić adres wątku. Mam nadzieję, że zajrzy tu ktoś bardziej  w tym obeznany i pomoże.

tak lepiej nie robić, bo może ktoś zgłosić to jako spam:( choć w tej chwili moderatorów jak na lekarstwo, to i może bana nie będzie miał kto dać;

kiedyś można było dostać punkty karne za to;

Link to comment
Share on other sites

Sunia z licytacji imienia dostałą imię Zoki.  Sunia czuję się troszkę lepiej. Są już pierwsze mizianki. Zoki niestety narazie boi się innych psów, z kotami stosunek jeszcze nie był sprawdzany. Były też pierwsze wyjścia na siusiu, ale takie 5-minutowe z uwagi na zapalenie pęcherza :(Emotikon fr

Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, Gusiaczek napisał:

Jestem u Zoki :)

Najlepiej porozsyłać zaproszenia na wątek. Wchodzisz w kopertę w lewym rogu obok nick'a, komponuj nową wiadomość i możesz wysłać do 5 adresatów jednocześnie

. I pytam - komu przeszkadzały banerki? to była skuteczna i najprostsza droga do Ogonków!

Super, dzięki Gusiaczek <3 . Tylko skąd wziąc te nicki ? 

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Gusiaczek napisał:

. I pytam - komu przeszkadzały banerki? to była skuteczna i najprostsza droga do Ogonków!

Wydaje mi się, ze praca nad forum nie jest skończona, brak grafik (emotki) i reklam, za którymi zresztą chyba nikt nie tęskni.

Niemniej niektórzy przesadzali z ilością bannerkow i ozdób, często trzeba było mocno wytężyć wzrok, by dostrzec w tym post, a raczej jedno krótkie zdanie. 

10 minut temu, Yoko93 napisał:

.... Tylko skąd wziąc te nicki ? 

Z podobnych wątkow, warto kilkanaście przejrzeć, by zobaczyć kto jest aktywny i poprosic o pomoc w rozpropagowaniu.

Nie od rzeczy byłoby zrobić bazarek, na początek cegiełkowy z odnośnikiem do tego wątku,  tam dużo osób zagląda, więc nawet jeśli ktoś nie kupi cegiełki, to może zwróci uwagę na Twoja podopieczną i pomoże np. przy ogłoszeniach albo zaproszeniach.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Yoko93 napisał:
39 minut temu, Yoko93 napisał:

Super, dzięki Gusiaczek <3 . Tylko skąd wziąc te nicki ? 

Super, dzięki Gusiaczek <3 . Tylko skąd wziąc te nicki ? 

Wystarczy poszperać na innych wątkach .... Nim zapracowałam na stałą klientelę właśnie szukałam na czuja lupa.gif

Link to comment
Share on other sites

Przychodzę z zaproszenia. ) Z mojej wiedzy wynika, że najpierw trzeba sunię odkarmić, odczekać  trochę i dopiero operować, o ile nie występuje konieczność operacji natychmiastowej. Operowanie psa w ogolnym złym stanie róznie się może skończyć. A jak duża ta sunia? I gdzie teraz przebywa? W schronisku?

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, AgaG napisał:

Przychodzę z zaproszenia. ) Z mojej wiedzy wynika, że najpierw trzeba sunię odkarmić, odczekać  trochę i dopiero operować, o ile nie występuje konieczność operacji natychmiastowej. Operowanie psa w ogolnym złym stanie róznie się może skończyć. A jak duża ta sunia? I gdzie teraz przebywa? W schronisku?

Sunia odbyła jedną wizytę u weterynarza, została zważona (waga 5,7kg), dostałą 4 zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Była krew w moczu, wet mówiła, że to pewnie zapalenie pęcherza. Blade błony śluzowe (być może anemia). Zalecono puszki typu Convalescence i odczekanie do operacji, aż sunia choć trochę dojdzie do siebie. Sunia jest w Domu Tymczasowym pod opieką Fundacji "Psie Nadzieje".

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Yoko93 napisał:

Sunia odbyła jedną wizytę u weterynarza, została zważona (waga 5,7kg)....

Jeśli jest mała i nie waży więcej niż 6kg to może warto sprawdzić, czy można ją wrzucić na mikropieski.

Ja nie znam zasad, nie wiem, czy podopieczna fundacji może się ubiegać o wsparcie finansowe, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Była tez kiedyś Kundelkowa Skarbonka, ale nie wiem czy jeszcze istnieje i gdzie jej szukać.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, AgaG napisał:

Teraz doczytałam, że suczka ma ropomacicze, ale to się operuje natychmiast ! inaczej suczka może umrzeć

 

Ja wszystkie informacje przekazuje tylko. Nie jestem ani jej domem tymczasowym, ani Fundacją. Też byłam zdziwiona, ale nie widać pogorszenia stanu (z opisu), dziś ponoć ma być rozmowa z wetem, także sama czekam z niecierpliwością.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...