Jump to content
Dogomania

Sama w domu i rozrabia


Fira2010

Recommended Posts

Witam. W sierpniu pisałam o tym, ze przygarnęłam małego kundelka - 2,5 letnia suczkę. Melka jest po przejściach i zrobiła duże postępy, choć nadal wielu rzeczy sie boi. Jednak mam z nia spory problem - kiedy nie ma mnie w domu suczka zaczyna rumbę. Zawsze zostawiam ja w przedpokoju połączonym z otwarta kuchnia. Kiedy wracam - najcześciej wszystkie buty i inne ,,rzeczy,, które wpadną jej do pyszczka znajdują sie pod stołem kuchennym albo lepiej - na stole. Chowam wszystko - na stole nie moze znajdować sie nic - czy to kubek, worek czy wykałaczka bo Melka sie z tym rozprawi. Raz partner zostawił kawał szarego papieru - gdy przyszliśmy cały przedpokój był obsypany skrawkami tegoż papieru - a wyszliśmy raptem na godzinę. Oprócz tego jest problem toaletowy - Melcia wychodzi na spacer rano, po południu i późnym wieczorem - kiedy jesteśmy w domu praktycznie nie zdarza jej sie siusiac w domu - chyba ze przyjdzie jakis gość którego bardzo lubi - wtedy tak. Jednak kiedy jestem w pracy najcześciej sika i robi kupę w mieszkaniu i nie ma znaczenia czy wyjdę na godzinę czy na 3. Co ciekawe - zaczęła robić to w jednym miejscu - na legowisku ktore umieściłam w korytarzu (ma dwa jedno w sypialni drugie w korytarzu). To mi troche ułatwia sprawę bo nie musze szukać kałuż ale niestety w moim mieszkaniu pachnie wręcz okropnie. Używam urin-off, odświeżaczy, ale przez te nawyki naszego psiaka mało co pomaga. Nie wyobrażam sobie zostawić jej w otwartych pokojach, zreszta moj partner raz to zrobił - skończyło sie zbitymi ważonami i ogólnym bałaganem. I tak jest duży postęp, bo Melka jak do nas przyszła siusiala na nasze łóżko w którym z nam śpi. Teraz jej sie to nie zdarza. Dodam ze nigdy nie karcilismy jej za siku w domu tylko zawsze nagradzalismy to na spacerku - a nieraz to był wyczyn i ciagle łażenie w te i we wte. Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...