Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='calessandra'] Ale karma ma feler !!!!! Już kolejny raz miałam problem z zamówieniem mojego rodzaju karmy, okazało się, że nie dopłyneła, a ponieważ zamawiam trochę większe ilości, to pojawił się problem czym mam karmić jeśli karmy nie ma .......... Będąc hodowcą, nie podoba mi się taka sytuacja, nie stać mnie na zamówienie 20 worków, tylko dla tego, że karmy może zabraknąć ..... I tu moje pytanie, jak radzicie sobie z takimi sytuacjami ??[/QUOTE]
A długo musiałaś czekać? Sa dwa wyjścia chyba - jak widzisz, że kończy się karma np na jakies 2-3 tyg przed - myślę, że mozna zadzwonić i zamówić - na zakładkę, tak żeby mieć trochę czasu na wszelki wypadek.
Mi się raz zdarzyła taka sytuacja i kupiłam mały worek RC - sucz miała urozmaicenie, choć trochę się bałam, że będą jakieś rewelacje żołądkowe - ale na szczęście nic takiego nie wystąpiło - jak doszła dostawa Prof. znów wróciłyśmy do starej karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niki_ill']Acana jest moze i tansza, z tym ze dzienne dawkowanie jest wieksze jak w przypadku ProFormance.[/QUOTE]

Niekoniecznie. Ja karmiłam PROF Adult prze około 4 miesiące a teraz Acana Premium Delux i dawkowanie w przypadku mojej suki jest takie same i starczałoby na tak samo długo na 1,5 miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niki_ill']Acana jest moze i tansza, z tym ze dzienne dawkowanie jest wieksze jak w przypadku ProFormance. Worek 15 kg Prof., starcza mi na prawie 2 miesiace, a Acany na miesiac. Wiec, tansza wydaje mi sie wlasnie ProF.:razz:

Pozdrawiam[/quote]
Dzienna dawka Acany L&R dla moich psów to ok. 380 - 390 g. Cena dziennej porcji ok. 3,60 zł (135 zł za 15 kg)

Dzienna dawka PF L&R to 340 g. Koszt dziennej porcji ok. 3,80 zł (165 zł za 15 kg).
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='calessandra']...Ale karma ma feler !!!!! Już kolejny raz miałam problem z zamówieniem mojego rodzaju karmy, okazało się, że nie dopłyneła, a ponieważ zamawiam trochę większe ilości, to pojawił się problem czym mam karmić jeśli karmy nie ma .......... Będąc hodowcą, nie podoba mi się taka sytuacja, nie stać mnie na zamówienie 20 worków, tylko dla tego, że karmy może zabraknąć ..... I tu moje pytanie, jak radzicie sobie z takimi sytuacjami ??[/quote]

Nie musisz zamawiac 20 worków. Są przecież różni dystrybutorzy tej karmy i zawsze u kogoś potrzebny Ci rodzaj się znajdzie.Nie trzeba inwestowac na wyrost:lol:

Link to comment
Share on other sites

mi facet polecił zamiast nutry, gdy tej nie było. sunia wciagneła dwa worki po 15kg i byłoby wszystko ok, gdyby nie ostatnia dostawa. karma smierdzi zjełczałym olejem :crazyeye:
i tak zostałam w sobote bez jedzonka dla psa :shake:
sama juz nie wiem czym karmic psiura
nutra zagrzybiona, ta zepsuta jakas...ehhh.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulka']mi facet polecił zamiast nutry, gdy tej nie było. sunia wciagneła dwa worki po 15kg i byłoby wszystko ok, gdyby nie ostatnia dostawa. karma smierdzi zjełczałym olejem :crazyeye:
i tak zostałam w sobote bez jedzonka dla psa :shake:
sama juz nie wiem czym karmic psiura
nutra zagrzybiona, ta zepsuta jakas...ehhh.....[/quote]

Dziwne zjawisko - nigdy sie z czymś podobnym nie sptkałam :roll:

Link to comment
Share on other sites

na szybko kupiłam royal canin selection croc

i teraz sama nie wiem co o tych karmach sądzić, rc jest robiona z mięsa, pr z mączki, ale rc trzeba dawac wiecej niz pr. Na opakowaniu pr mam 410 gr na dzien a na rc miedzy 595 a 715gr.
Zawsze mi sie wydawało, ze czym lepsza karma tym dawki jej sa mniejsze, bo lepiej zbilansowana (moze sie myle), ale z drugiej strony karma robiona z mięsa jest lepsza od karm robionych z mączki. Nic z tego nie rozumiem.

I dlaczego pr jest super premium jak jest z mączki a nie mięsa?

czy ktos sie na tym wyznaje, bo ja sie pogubiłam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Lulka,jak miałaś problem z PROF ,to szybko dzwoń do dostawcy ,albo ci wymieni worek na inny ,albo zwrot kasy.Koniecznie tą sprawę wyjaśnij .Jeszcze nie było nigdy zjałczałej karmy ,więc to bardzo dziwne.
Może żle przechowany worek ,ale tak czy siak skontaktuj się ze sprzedawcą. Co do nazwy super premium ,kiedyś już pisałam ,że nie ma instytucji określającej klasyfikację karmy ,ale wszystkie karmy super premium są przez producenta robione z najlepszych produktów i to nie tylko maczki ,ale wszystko co w karmie jest.Dawkowanie karm super premium jest mniejsze niż innych ,bo strawnośc produktów jest lepsza.
Mało jest firm produkujących karmy super premium ,bo i jakość karmy wtedy jest wysoka i nie wszystkie firmy mogą się poszczycić tą jakością .
Są firmy robiące zwykłą bytową karmę i lepszą właśnie super premium.

Link to comment
Share on other sites

[B]Lulka[/B], RC Selesction Croc na pewno nie jest klasy super premium ;) To byle jaka karma, linia ekonomczna.
To, że karma jest robiona z mięsa wcale nie oznacza, że jest lepsza, przecież to mieso podczas obróbki tak, czy siak zamienia się w mączkę... Jak masz na opakowaniu napisane, że jest mączka, to przynajmnej możesz sobie mniej więcej wyliczyć ile tego w karmie faktycznie jest. Przy mięsie sprawa jest trudniejsza, bo podczas obróbki mięso bardzo traci na objętości i może się okazać, że tak naprawdę karma składa się głównie z wypełniaczy, a mięsa jest ilośc śladowa...

Jesli masz wątpliwośc co do jakości PF to zareklamuj ją u sprzedawcy, albo skontaktuj się z dystrybutorem. Jak mnie się wydawało, że L&R śmierdzi grzybkiem, to sprzedawca do mnie następnego dnia przyjechał, powąchał i przywiózł inny worek, zebym mogła sobie porównać zapach ;) Było ok ;)

Link to comment
Share on other sites

asher - to masz dobrego dostawce. Mi kazali przywiezc do firmy i to z wielka łachą, przez telefon i juz na miejscu facet stwierdził, ze on to moze zabrac, ale i tak tego nie wymienią, bo tak :crazyeye:
bo termin jest dobry i takie tam bla bla bla
a w ogole to ta karma została wykupiona i pewnie nie będa mieli na co zamienic, wiec po poł godzinnej przepychanek, powiedział, ze jutro da znac.

a co do rc to niestety kit mi wcisnela baba juz w innym miejscu. nie mialam w sobote karmy i tak bez głowy kupiłam to cuś. Baba twierdziła oczywiscie, ze to super jedzonko i lepsze od nutry. Ja niewiele myslac wzielam worek, no bo pani polecała i pomyslałam, ze to rc. (och ta reklama robi swoje)
no trudno, nie umrze od jednego worka....mam nadzieje....:eviltong:
a jak mi dadzą pro to najwyzej będę mieszać, albo nie wiem co :shake:

na 100% zmienię dostwce, bo to lepszy cwaniak

dzięki za rady :p

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ,bardzo istotne jest to gdzie karma jest przechowywana. Importer PROFormance ma nowoczesny przestrzenny magazyn i tam w doskonałej dla karmy temperaturze jest ona trzymana .Dystrybutorzy często wsadzają worki do wilgotnych piwnic czy pomieszczeń i choć karma ma date ważności dobrą ,to przez złe przechowywanie może być spaprana(nie dotyczy to tylko PROF ) Pierwszy raz słyszę o takich problemach ,więc kontaktuj się z importerem ,a on napewno wyjaśni sprawę (jest to bardzo solidna firma ,prowadzona przez zamiłowanych psiarzy).
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

witam
dużo się naczytałam o tej karmie i postanowiłam ją zakupić (tą dla szczeniąt ras olbrzymich-czerwoną)
ferd wczesniej jadł eucanube i royala, tylko po royalu zaczął nam strasznie brązowieć i postanowiliśmy zmienić karmę
po otworzeniu paczki zdziwiła nas jej wielkość, bo fred jest szczeniakiem ale dużym a kuleczki są bardzo malutkie, na początku je połykał ale teraz już nauczył się je spokojnie gryź
je ją juz trochę ale coś mi się nie podoba w niej, fred zaczął się drapać, sierści nie ma nic ładniejszej i coraz bardziej brązowieje a powinien być czarny
czy ktoś też zaobserwował cos podobnego po tej karmie???

Link to comment
Share on other sites

Z praktyki napiszę :nie może po tej karmie pies brązowieć ,bo nie ma ona w sobie karotenu .Wrecz odwrotnie ,psy po niej stają się lepiej wypigmentowane ,a to dzięki algom(kelp) .Moja znajoma ma sznaucerkę i miała podobny problem ,okazało się ,że sunia ma lamblie i to była przyczyna problemów,a jeszcze dochodzi genetyka (czy w pokoleniach były psy z takim nalotem na sierści? Czy pies nie jest zbyt długo na słońcu?
Czarnym i białym psom nie powinno się podawać marchewki i karotenu,więc poszukaj innych przyczyn ,bo to nie jest od PROF.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!
Dawno mnie nie było na forum, ale przejrzałem kilka ostatnich tygodni i muszę powiedzieć, że cieszy mi powiększający krąg miłosników PRO. Mój 10 m-czny onek je PROFa Large Breed Puppy już od listopada 2005 i naprawdę jest jedyną z przetestowanych przeze mnie karm z którą mój psiur nie ma najmniejszego problemu! POLECAM WSZYSTKIM, którzy się zastanawiają co wybrać!

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie jak to jest, może wiecie...Dzis byłam z zoologiku jakiegoś gryzaka suce kupić i zgadałam sie z panią za ladą na temat karm. Pani mnie strasznie ofukała, że kupiłam suce 15 kg worek - bo ponoc po okresie 3 tyg kiedy karma zostaje otworzona - zalęgają się tam niefajne rzeczy...i nalezy kupować małe worki (tyle, że to drożej wychodzi). Nam taki worek starcza na jakies 10tyg.
Prawda to? Mam sie martwić i wypatrywać gapowiczów?

Link to comment
Share on other sites

To co już kiedyś pisałam .Istotne jest w jakich miejscach i jak jest karma przechowywana.Jeśli będzie w wilgotnym miejscu ,to faktycznie może być potem do kitu (nawet nie otwarty worek)ale jeśli jest w suchym ,a worek jest zakręcany ,lub zapięty spinaczem ,to nic złego się z karmą nie stanie .
Spokojnie możesz przechowywać karmę w suchym pomieszczeniu i nie traci ona na wartości ,bo ma konserwanty .PROFormance jest konserwowana naturalnie -tokoferole i rozmaryn .Są karmy konserwowane chemicznie i takich nie polecam ,choć ta chemia jest dopuszczona przez UE.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odp - karma stoi u mnie w pokoju, w zawiniętym worku i tak postoi póki suka jej nie zje, a dopiero zaczęłyśmy 15kg.
Sawa moze się orientujesz w kolejnym moim dylemacie - od jakiegoś 1,5 miesiąca moja sucz ma problemy skórne tzn. łópież i brzydką skóre na brzuszku - suchą i pomarszczoną. Robiłam jej badania - na nużyce i hodowlę grzybów - nic nie wyszło, zmieniłam szampon - nic - ciągle to samo....czy to może byc kwestia karmy....? Futro nam sie bardzo po Prof poprawiło, ale ta skóra ciagle taka sama...wcześniej była na RC i nie zauważyłam tych problemów - może to kwestia przypadku i zbiegu okoliczności, ale zaczynam sie zastanawiać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...