Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

no wlasnie nasza grupka ma psiaki ktore w sumie najlepiej "wychodza"na karmie rybnej.dlatego sie zainteresowalam nowym profem.te karmy ktore teraz podaja sa drogie jak...piiii:cool3:.
Sawo-ja od 5 lat nie jezdze juz konno.pisalam juz kiedys na dogo dlaczego-ze wzgledow na przejscia w ostatnim klubie i pojscia wsyzstkiego w wielki sport kosztem koni.
no ja nie mam zbyt wysokiego mniemania o swoich umiejetnociach trenerskich,treserskich itd wiec milo mi ale niedokonca zasluguje.
Jesli masz jakies pytania Sawo to zapraszam na pw:loveu:.jesli bede mogla w czyms pomoc to jestem do dyspozycji.kasia jezdzila ze mna-tj bralam ja na przod siodla,jak miala trzy-cztery lata.potem troche sama ale to byly duuuze sportowe konie:).nie sadze zeby moje dziecko zainteresowalo sie jazda konna-moze,nie wiem,myslelismy z mezem o kupnie paru koni do wycieczek ,tak dla siebie.najbardizje mnie ciagna fryzy..mam slabosc do koni tego typu.zobaczymy jak to wyjdzie bo na razie to mam rewolucje kompletna..przenosiny do niemiec,od pazdziernika jestem juz tylko niemieckim podatnikiem[wiesz jaki ma to wplyw na rozne sprawy z sv itd;)].jedna noga jestem w niemczech-jedna tutaj.mozna troche sie gubic.ale mam nadzieje ze dojdzie do kupna tych fryzow i marzy mi sie taki widok:my na koniach,owce,onki pasace owce,widok na morzep olnocne...echhh....ale na razie sie miotam.
ps.Sawo tak strasznie wielka rewolucje przeszlam w swoim zyciu ze wspomnienia o Danusi i jej wspanialych huculach:loveu: to jakby z innego swiata.dziwne uczucie..slowo daje..:cool1:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moge poprosic o lnika z cenami tych karm itp.. keidys Cek jak zielona.. bo niebieksiej nie mieli.. ehh ale interesowala by mnie wersja dla staruszkow lub dla grubaskow.. i jakas alertgiczna albo dla aktywnych;p no i te 2 pierwsze mnie interesuja w malych workach.. a na stronie nie widze cen ani nic takiego.. a do dystrybutora dzwonic nie chce narazie.. chce sie zorientowac itp.. a pzoatym jestemw zrokowcem;) moze byc na pw to info:)

Link to comment
Share on other sites

hmm myslalam, ze mzoe jest jakis specjalny sklep gdzie tlyko Prof jest sprzedawana.. bo keidys na taki link tarfilam.. i etraz nie potrafie.. dlatego spyatlam.. no ceny sa fajne.. porownywalne do acany i ppp:D
ooo ale te 3 kg opakowania dosc fajnie wychodza:D:D ahh a nikt u mnie nei cche karmy zamowic.. a ja chce tylko 3 kg narazie dla malej.. ale za przesylke placic nie chce... bo z kasa krucho;/

Link to comment
Share on other sites

ooo to Jacek sie tym zajmuje?? , ze tez nie zwrocilam uwagi jak zcasem zagladam do nich na stronke,forum;p dzieki wielkie:D:D i teraz prosze o porade.. czy dla 9 letniej malutkiej sucz brac karme dla seniorki czy ta dla grubaskow?wedlug mnei mogla by zgubic pare deko;p mala jest po 3 kg acany light.. teraz ma 0.80kg ppp adulta... mnie ogolnie inetersuja wersje albo wysokoenergetyczne albo dla alergikow.. no i psy starsze albo grube;p tak przebieram i zmieniam im;p a najfajniej jak mzona polaczyc 2 rodzaje karm zeby byla ejdna;)

Link to comment
Share on other sites

Oni chyba dopiero zaczeli z PROFormance i jeszcze pewnie nie mają na stanie ,ale na przyszłość możesz umawiać się na małe woreczki .Jak zrobią zamówienie na 15 ,to i 3 można dołączyć.Moje stare bardzo lubiły jagnięcinę L&R i super na niej się miały ,więc chyba możesz zobaczyć jak twoje będą jadły.

Link to comment
Share on other sites

my jzu przeabialismy pare karm.. zima nawet prof jadly.. ale hmm ten dla psow o nromalnej aktywnosci.. dla ONka interesuje mnie wlasnie albo pro power albo ta jagnecina.. a dla malej narazie cos niskokalorycznego.. zeby chcoiaz 70deko zrzucila(chociaz nie musi) a pozneij nei wiem.. czy ladowac w nia ta karme dla staruszkow czy moze meiszac z jagniecina?? bo wiele razy jadla to co ON je... ale zima idzie i etraz przed sylwestrem zacznie sie ksozmar (petardy) i spacerki jej sie skroca przez to.. a tak w ogole czy widzisz jakeis przeciwksazania do podawania malej 9 letneij suczy akrmy pro power??ale tak bardziej w okresie wiosennym czy zimowym ale w okolicach lutego.. jak juz zacznie znowu wylazaic wiecej na dwor?zeby ja wysuszyc troche;p czy moze mieszac jej z inna?teraz Cek ma ppp athletica.. ale mysle o prof z jagniecina.. bo zacznie sie wylinka.. i drapanie przy tym.. no i moze teraz mieszac malej tego lighta z jagniecina?? msuze cos wymyslec.. tzn skads kase wykombinowac zbey zamowic 15kg i 3 kg dla psow.. bo malej sie karma konczy za chwile.. a nie chce jej ciagnac za dlugo na ppp athleticu:P

Link to comment
Share on other sites

Za 2 tygodnie (jeśli dobrze liczę) jest wystawa w Zabrzu - czyli tuż tuż obok Gliwic. Jeśli karma nie jest ci potrzebna absolutnie na JUŻ, to może poczekasz trochę i kupisz na wystawie. Choć nie jestem pewna, czy na to samo nie wyjdzie: 10zł za bilet, czy 10zł za koszty przesyłki.

Link to comment
Share on other sites

nie chce za ta przesylke wlasnie palcic.. predzej wykombinuje skads pieniadze i kupe malej 3 kg worek i mlodemu 15 kg worek;p u nas wszezdie albo mega kosmiczne ceny za malenke opakowania karmy.. albo na wage juz taniej.. ale zawsze to to w pojemniku stoi niewiadomo jak dlugo.. fakt , ze zamykanym.. ale nie zawsze dobrze zamykanym..no i ponawiam pytanie.. czy malej bede mogla meiszac tego lighta z jagnecina??

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś czytałam, że nie powinno się mieszać karm, ale nie wiem gdzie :roll:.

Ja się teraz zastanawiam między proformance, nutrą a acaną (tą ostatnią to chyba nie bo Hexa średnio już pod koniec worka jadła). Teraz mamy brita L&R i psisko mi straszliwie zmarniało :shake:. Możliwe, że jakieś uczulenie na jagnięcinę czy coś.. Nie pamiętam jak proformance i nutrę przyswajała więc się zastanawiam, która byłaby lepsza? (oczywiście z kurczakiem)

Link to comment
Share on other sites

Z kurczaczkiem jest formuła bytowa - Maintenance 21%białka ,12%tłuszczu.
Jeśli robi się mieszanki jednej firmy ,to nie jest ani szkodliwe ,ani nie ma przeciwskazań.Nie powinno się mieszać karmy z gotowanym lub BARFem.
Stare pieski nie powinny jeść wysokobiałkowej formuły ,ale jagnięcinka jest tak delikatna i ma dość mało białka i tłuszczu ,bo 23% białka ,14% tłuszczu ,więc spokojnie może tą formułę jeść pies dorosły jako bytową i stary ,tylko w mniejszej ilości od młodego psa ,proporcjonalnie do masy ciała.Dla porównania Senior ma 22,5%białka i12,5% tłuszczu ,więc widać ,że nie jest to jakaś kolosalna różnica między tymi karmami.Jeśli stary piesek ma problemy ze stawami ,to Senior jest zdecydowanie bogatrzy w ilośc glukozaminy i chondroityny ,ale L&R i Senior są z jagnięciny ,więc bardzo delikatne i lekkostrawne.

Link to comment
Share on other sites

Sawa , wprawdzie nie w tym dziale , ale gratuluję fajnego artykułu
w "P.Pies" - :lol:.. Jak zobaczyły moje potwory ( 5 i 8 lat ) co hodujesz to krzyczą że też mamy taki zestaw ONy + małe fru fru, tyle że schroniskowe ale cała reszta się zgadza, Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

hmm wersje dla staruszkow sa z jagnecina tez?? ahh teraz sie bede bila sama ze soba.. czy kupic ppp psom czy prof.. cenowo wyjdzie mi tak smao.. tzn najpierw msuze zarobic na karme w ogole.. na co lizce, ze mi sie uda.. ale no nie wiem.. chcialabym sprobowac.. ale sie boje.. ppp mamy sprawdzona jednak.. ahhh a wersja dla grubaskow jest na bazie kurczaka czy jagneciny?? no i boje sie, ze mlody na karmie z jagnecina tylko straci mi "wigor";p bo narazie mam 2.5 letniego szczeniroa w domu i na dworze;p energia go roznosi.. az nadto.. no i qrcze w ppp maja promocje 15+3.. ale nie maja malych workow w sklepie gdzie maja te promocje.. wiec ahh.. kombinuje i kombinuje.. boje sie, ze zacznie sie drapanie czy cos w wykonaniu mlodego..czy prof jest "tlusta" jak sie ja dotknie?:P

Link to comment
Share on other sites

Zapach i wygląd granulek jest super i nie zostawiają tłustych plam na ręku .Karma ma w sobie KELP (algi z dna Oceanu)i czasem na początku zanim pies się przyzwyczai ,potrafi robić kupy troszkę w odcieniu zielonym i to własnie przez algi.Low Fat ma 20% białka i 8% tłuszczu ,ale jest to formuła na kurczaczku.
PROFormance ma 3 formuły z jagnięciny ,bez dodatków innych mięs ,czyli:
Large Breed Puppy
Lamb & Rice
Senior Care.
Powiem tak ,że dla mnie doskonała jest jagnięcina i moje psy ją uwielbiają ,ale one wszystko jedzą super .Czasem dla odmiany zmieniam formułę na inną i tak raz z jagnięcinką ,a raz z kurczaczkiem .W zimę jedzą wysokobiałkową ,a w okresie letnim jagnięcinkę .Papillonka je dokładnie to samo co ONki ,choć ona jest w domu na "salonach" ,a ONki w kojcach.Nie ma uczuleń ,ani innych problemów na tle żywieniowym ,więc widać ,że karma służy doskonale dla wszystkich moich psów.

Link to comment
Share on other sites

hmm a ja mam znów problem....co to tego że kupię Borysowi Performance nie mam wątpliwości ale nie wiem czy po raz kolejny tzn 4 kupić mu jagnięcinę czy teraz zwykła z kurczakiem.zaznaczam że Borys (skye terrier) ma trochę problemów żołądkowych.Częste stolce często też dośc lużne i jakoś nie zauważam poprawy po kolejnym worku lamb&rice.Co mam zrobić SAWA moze Ty mi podpowiesz.Pozdrawiam Asialalala

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście myślę ,że powinnaś go zbadać w kierunku Lamblii ,może w tym tkwi problem.Oczywiście ,jeśli piesek nie ma problemu z uczuleniem na kurczaczka ,to spokojnie możesz mu dać tą z kurczaka.Jeszcze takie dziwne kupy potrafią być przy kosmkach jelitowych ,no i przy trzustce ,ale mam nadzieję ,że to zwykła delikatność przewodu pokarmowego i trzeba mu zacząć troszkę uodparniać i wprowadzać ,ale delikatnie karmy z kurczakiem.Na początek może Maintenance .Moje teraz jedzą Adult i naprawdę jest super .Jeśli możesz ,to przez kilka dni mieszaj mu jagnięcinę z kurczakiem i zobacz jakie będą kupy i czy nie będzie problemu z układem trawiennym.Jeśli nie będzie problemu ,to po kilku dniach zobacz jak zareaguje na samego Maintenance .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...