Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,
u nas w Łodzi już jest dystrybutor. Zamówiłam i tego samego dnia dostarczono karmę do domu. Moja sunia mastif angielski (8 tyg.) jest dopiero 2 dni na tej karmie, jak na razie nie ma żadnych sensacji żołądkowych. Poprzednio dostawała na zmianę Eukanubę i jedzonko gotowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milem']Witam,
u nas w Łodzi już jest dystrybutor. Zamówiłam i tego samego dnia dostarczono karmę do domu. Moja sunia mastif angielski (8 tyg.) jest dopiero 2 dni na tej karmie, jak na razie nie ma żadnych sensacji żołądkowych. Poprzednio dostawała na zmianę Eukanubę i jedzonko gotowane.[/quote]

I nie podejrzewam żeby miała.Zarówno ja , jak i zaprzyjaźnieni hodowcy, którzy zaopatrzyli sie już w Proformance sa zadowoleni.Psy naprawdę chetnie ja jedzą , a dla mnie wreszcie z glowy problem z sierścią wypadająca, z alergicznymi plackami, itd. Takiej ślicznej sierści jak teraz Bafiśka nie miała już dawno!!!!!!!!!!!!!

Wiele osób jeszcze sceptycznie podchodzi do tej karmy - wiele zachłystuje sie Akaną np. - kazdy sam musi sprawdzić na swoim zwierzaku( oczywiście jak zechce). To los każdego nowego produktu.A cenowo wychodzi bardzo dobrze - dla mnie różnica w cenie w stosunku do uznanych na rynku karm jest spora.Poza tym zauważyłam ,że psica trzyma w miarę stalą wagę - 3 tygodnie cieczki, 1,5 tygodnia gojenia sie skaleczonej łapy -to dla nas katastrofa prawie zero ruchu(przynajmniej ostatnio).Sunia wygląda bardzo dobrze - nie utyła , a to mnie bardzo cieszy.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do osób karmiacych w/w karmą.
Jakiej wielkości są granulki ? W przypadku jednego z moich psów ma to znaczenie, ponieważ zjada wszystko bardzo łapczliwie. Duże granulki zmuszaja go do gryzienia i je odrobine wolniej.
Interesuje mnie wielkosc L&R i karmy wysokoenergetycznej.
Bede wdzięczna za odpowiedz :D

Link to comment
Share on other sites

a nie jest tak, że wszystkie rodzaje danej marki mają jednakowe granulki? ja karmię Learge Breed Puppy i ma ona małe granulki. Na razie jeszcze ją namaczam, ale jak dostanie parę kulek na sucho, to nawet je gryzie.

Link to comment
Share on other sites

Lamb&Rice ma granulki zbliżone kształtem do trójkąta(oczywiście podstawa) o wymiarach 1,5cm*1,5*1,5.Każdy rodzaj tej karmy to twarde krokieciki, więc nie przypuszczam,żeby pies ją miał połykać .Moja rozgryza dziarsko karmę - słychać głośno jak chrupie :)

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś granulki były jednakowe, teraz wiele firm dla duzych ras produkuje większe, dla małych mniejsze etc. np RC , Purina Pro Plan i Bento (te znam).

Moje sunie ładnie jedzą suchą karmę i nie ma znaczenia jaka jest jej wielkość i kształt. Chłopak niestety wszystko łyka. Taki sposób jedzenia martwi mnie bardzo (skręt żołądka). Sposobem zwolnienia jedzenia i zmuszenia go do gryzienia jest dodawanie 'mokrego" i duze granulki.

Dziękuje za informacje. :D Od pewnego czasu szukam nowej karmy i mam wielka ochotę wypróbować Proformance.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wyciagam watek, bo ciekawi mnie, czy powieksza sie grono karmiacych ta karma?!

I jak tam pieski na tej karmie?!

Chce przetestowac te karme (wlasnie lamb&rice), wiec im wiecej opinii tym lepiej. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Polecam wam tą karmę nie jako importer ,ale jako hodowca owczarków niemieckich . Sprawdziłam ją na moich psach ,a są one w różnym wieku i wymagają innej diety. Lamb&Rice jest wyśmienita dla psów ze skłonnościami do uczuleń . Zbieram wszystkie opinie na temat tej karmy i powiem wam że jestem nawet zaskoczona tak dobrym zdaniem wśród włascicieli wielu ras . Ostatnio dowiedziałam się że Ruski Terrier ,który miał ogromne problemy jelitowe (jest to wiekowy) pan przez rok był na gotowanej diecie . Właścicielka usłyszała o naszej karmie od innego właściciela Ruskiego Terriera że jest świetna ,więc kupiła z duszą na ramieniu ,ale karma się sprawdziła i piesek ma po nie świetne kupki ,oraz bardzo smacznie ją zjada . Kupiła juz 2 worek ,więc jest nadzieja że kłopoty żołądkowe skończyły się . Rekomenduję wam tą karmę jako naprawdę SUPER PREMIUM w każdym calu. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A mnie zastanawia, jak super premium może być z mączki :roll:
Dodam, że kilka dni temu zakupiłam psiakom tę karmę, jedzą tak jak poprzednią... Ale czy nie jest lepsza np. Nutra Gold, która jest robiona ze świeżego mięsa?

Link to comment
Share on other sites

Suszone mięso jest interpretowane jako mączka i takie tłumaczenia są w polsce ,natomiast jest istotne czy mączka jest z dobrej jakości mięsa czy z kiepskiej ,a wyznacznikiem tego jest między innymi ilość popiołu zawartego w karmie . karma PROFormance jest robiona z najlepszych gatunków mięsa ,nawet jagnięcina jest sprowadzana z Nowej Zelandii . Firma produkująca tą karmę przykłada ogromne znaczenie do doskonałej jakości składników użytych do wyprodukowania karmy i jako jedyna w polsce posiada certyfikat A I B (Amerykański Instytut Wypieków) Jeszcze jak sprawdzałam inne karmy na rynku to tłumaczenia mają bardzo niesolidne ,bo w kanadyjskich ulotkach jest wyrażnie mączka ,a oni na polski rynek piszą mięso . Tak samo z kilkoma amerykańskimi karmami ,ale tłumaczenie musi byc jedno jest to mączka mięsna tylko z jakiego mięsa i jakiej jakości ?
Mam nadzieję że karma PROFormance w pełni zaspokoi wymagania twoje i twoich piesków ,tak jak zaspokaja moje . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Jestem bardzo zadowolona z tej karmy.Moja psinka się nią zajada, pięknie błyszczy się jej sierść.Znajomi którzy przeszli na tą karmę również są bardzo zadowoleni.Nawet pieski z alergią i delikatnym przewodem pokarmowym jedząc lamb&rice wygladają rewelacyjnie i nie maja żadnych alergi itp.
Uważam że jest to rewelacyjna karma którą gorąco POLECAM!!!!!! :D :smilecol:
Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam od dystrybutora tej karmy skład gwarantowany tej karmy. Jeśli ktoś się zna mogę przesłać na e-mail, bo ja nie bardzo wiem jak to ugryźć. Porównałam sobie tylko ze składem NUTRO (ktoś wogóle tą karmę zna??) i mam wrażenie że Proformance jest troszke gorsza, ale najlepiej żeby ocenił to jakiś fachowiec i podzielił się z nami swoimi obserwacjami ;)
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Esia']Porównałam sobie tylko ze składem NUTRO (ktoś wogóle tą karmę zna??) i mam wrażenie że Proformance jest troszke gorsza[/quote]
Chodzi Ci o Nutro Choice? Znam ją, z moich "wywiadów" :D wynika, że jest bardzo dobra.

Link to comment
Share on other sites

Tak dokładnie o tą mi chodzi. Chciałam kupić Acanę lub właśnie Proformance, ale nie mają ich niestety w sklepach. Kupiłam więc Nutro Choice lecz ma ona dwie wady: mają strasznie małe chrupki które moja suka łyka zamiast gryźć, a druga to taka że os kiedy daję jej tą karmę (na razie jeszcze z niewielką domieszką eukanuby, bo tą wcześniej dostawała) psica ma strasznie śmierdzące gazy :oops: (ale kupki są OK) Wcześniej dostawała tylko gotowane, ale chcemy żeby dostawała rano suche a wieczorem gotowane (często wyjeżdżamy i kłopotem jest dla nas robienie jej gotowanego jedzenia na wyjazdach) dlatego kilka dni temu wprowadziliśmy suche najpierw eukanubę (ale po niej się chyba drapie) więc kupiliśmy Nutro. Co może powodować te śmierdzące gazy ?

Link to comment
Share on other sites

[b]Esia[/b], hi hi, nie mam pojęcia, czy istnieją pachnące gazy :lol:
Żartowałam oczywiście 8) Z tego co się zorientowałam to Nutro Choice jest karmą z wyższej półki, i na pewno karmiłabym tą karmą, gdyby nie to, nie ma jej tam gdzie się zaopatruję :roll:
Generalnie warto popróbować przez dłuższy okres czasu daną karmę, żeby sprawdzić, czy pieskowi "pasuje".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Esia'] kiedy daję jej tą karmę (na razie jeszcze z niewielką domieszką eukanuby, bo tą wcześniej dostawała) psica ma strasznie śmierdzące gazy [/quote]
To znaczy, że ta karma psu nie służy.
Jeśli pies dużo bączy, to znaczy, że trzeba zmienić karmę. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...