Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do Nutro CHOICE ,to jest dość istotna różnica ,mianowicie Nutro nie ma Yucca Schidigera ,ma mniej kalorii ,nie ma oleju canola ,siemienia lnianego i wiele innych cennych składników .
Najbardziej szokuje mnie fakt iż na amerykańskiej stronie Nutro CHOICE nie ma napisanego jakiej klasy jest ta karma ,więc skąd w polskich ulotkach jest super premium ?
Jeszcze jedno,na amerykańskiej stronie jest wyrażnie napisane że karma jest z mączki mięsnej ,a w polskich ulotkach - z suszonego mięsa .
Kilka już firm na polski rynek tłumaczy ,że karma jest z mięsa ,bo tak ładniej brzmi ,ale czy to jest O.K w stosunku do przyjętych form tłumaczeń ?
Myślę że istotny jest fakt , sprawdzania nie tylko na ulotkach ,lecz na workach co dana karma zawiera .
Zastanawia mnie twoje stwierdzenie że Nutro ma trochę lepszy skład od
PROFormance ,proszę uzasadnij swoje zdanie bo jestem ciekawa co lepszego wg.ciebie ma Nutro ?

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na tym, pisałam że mogę przesłać komuś skład Proformanca żeby mi ktoś pomógł zinterpretować. Są to tylko i wyłącznie moje wnioski, po prostu porównałam oba składy. Nutro ma więcej żelaza, magzenu, kwasu foliowego i jeszcze kilka innych składników.

Sawo widzę że się znasz trochę, napisz mi wobec tego proszę którą karmę polecałabyś dla mojej suni. Jak na razie nie jestem przekonana do podawania psu tylko suchego (poprzedni pies całe życie jadł gotowane i przeżył 14 lat), dlatego podaję jej rano suche, wieczorem gotowane (poza tym jak pisałam często wyjeżdżamy i łatwiej nam dawać psu suche). Suka jest mała jak na owczarka - chyba jest mieszańcem - ma pół roku waży ok 13 kg. Na początku miała problemy żołądkowe, od początku też gryzie sie po tylnych łapach. Jak pisałam Eukanubę dobrze tolerowała, ale poczytałam o niej i wolę kupić coś lepszego. Teraz dostaje Nutro Choice LB ale jak pisałam ma śmierdzące gazy (wcześniej też miała, ale może nie były tak intensywnie zapachowe). Po gotowanym nie ma żadnych sensacji, poza tym nie chodzi i nie zgląda za czymś do jedzenia. Natomiast dzienne dawki suchej karmy nie są dla niej sycące, sunia szuka jedzenia, jak my jemy siedzi przy stole i żebrze.

Link to comment
Share on other sites

Weszłam na stronę Nutro, ale nie o tym chcę mówić, znalazłam na niej takie zdjecie:
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img172.echo.cx/img172/7728/dottsba5xm.jpg[/img][/URL]

Moja suka ma coś podobnego na brzuchu 9jak na 1 foto). Też ma taki ciemniejszy pasek, i kilka kropek. Cuś takiego chociaż lampa troche to rozjaśniła.

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img172.echo.cx/img172/9194/resizeofresizeofp10100116ql.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Takie krosteczki często robią się gdy piesek biega po mokrej wysokiej trawie lub szaleje w piasku ,ale jak ma uczulenie na mięso to podobnie to wygląda i potrafią być problemy jelitowe .
Ja od kilkunastu lat karmię swoje psy tylko suchą karmą i naprawdę jest to dobre jedzenie ,tylko trzeba sobie dopasować . Zobaczcie na stronie importera PROFormance jakie znakomite hodowle karmią tą karmą ,myślę że lepszej rekomendacji nie trzeba ,aczkolwiek jestem typem sprawdzenia na własnych psach i od pierwszego podania PROF...
ja i moje psy jesteśmy bardzo zadowoleni .
Zwracam ogromną uwagę na jakość , ilość kup i zapach ,no i wygląd ,kondycję i witalność psów .
Ten temat jest między innymi po to ,aby poznać zdanie innych właścicieli psów na temat tej karmy .
Esia ja proponuję ci karmę PROFormance- Large Breed Puppy ,która jako jedna z niewielu nie zawiera mięsa z drobiu czy kurczaka ( zawsze czytaj na opakowaniu )
To gryzienie po łapach , krosteczki i wiatry, coraz bardziej upewniają mnie , że jest ona uczuleniowcem.
Polecam zrobić eksperyment - kup worek PROFormance i odstaw całkowicie posiłek gotowany .
Jak po karmieniu przez miesiąc, nic się nie zmieni ,to wtedy będziemy się zastanawiać co z tym dalej robić ,ale konsekwencja musi być z twojej strony 100% .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ale z tego co się zorientowałam mogę zakupić jedynie 15 kg worek. Co innego jak kupię 1 czy 3 kg, będzie mniejsza strata jak będą po karmie sensacje. Dzwoniłam do dystrybutora i niestety nie sprowadzają mniejszych worków :(

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam dokładniejsze zdjęcia. Na początku jak do nas przyszła miała tych kropek dużo wiecej.
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img58.echo.cx/img58/9849/resizeofresizeofp10100024nh.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

SAWA. :roll:
Pytałaś się mnie jakiego mam pieska.Otóz jest to suczka rasy sznaucer mini.
Z karmą ProFormance mam do czynienia od początku tego roku i jestem z niej bardzo zadowolona.
Zawsze sugerowałam się tym co proponował mi sprzedawca w sklepie zoologicznym, nigdy nie zwracałam uwagi na skład na opakowaniu a uwierz mi jest to bardzo ważne, szczególnie dla psów ze skłonnościami do uczuleń.
Wiadomo, że w sklepach proponują dla uczuleniowców jagnięcinę z ryżem, a gdy się czyta skład na worku karmy, okazuje się, że zawiera też "mączkę drobiową", która nie jest zalecana dla alergików. I tak niestety jest na wielu opakowaniach wiodących karm na rynku.
A na 100% wiem, że nie ma tego w karmie ProFormance.
Dlatego jeszcze raz polecam karmę ProFormance.
Pozdrawiam. :laola:

Link to comment
Share on other sites

Esia ,zastanawiałam się nad tymi krostkami u twojej suni i myślę ,że jest to atopowe zapalenia (alergiczne) nie wiem na co jest uczulona twoja suczka ,ale jak jadła Eukanubę Lamb&Rice ,to w niej jest domieszka mączki z kurczaka . Jak nie zrobisz diety eliminacyjnej ,to nie będzie wiadomo na co ma uczulenie . Sprawdzę czy w Acanie nie ma mączki z drobiu lub kurczaka ,bo te mięsa musisz na razie całkowicie wyeliminować .
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jest mączka z mięsa kurczaka. Ale wiesz Sawo ona dostawała do tej pory gotowanego kurczaka z ryżem i żołądek super tolerował. Na początku jak przyszła do nas miała tego jeszcze więcej, nie wiem czym wcześniej była karmiona. Weterynarz na krostki nie zwrócił uwagi, ja prawdę mówiąc też nie do tej pory.

Sawo a jak jest z dystrybucją tej karmy, nie chciałabym żeby pies się przyzwyczaił a potem się okaże że już jej nie sprowadzają, bo jak na razie nie widziałam jej w sklepach :(

Link to comment
Share on other sites

Jest i będzie ,bo nie grozi jej blokada robiona przez Unie ,ale w sklepach jeszcze mało ,bo jest to nowa karma na polskim rynku . Jak poczytasz od początku ,to certyfikaty jakie posiada PROFormance ,gwarantują ciągłość sprzedaży .Podbija rynki Europejskie ,więc w polsce też będzie cały czas .
Wracając do twojej suni :
jestem przekonana o uczuleniu i tak jak napisałam musisz zrobć selekcje ,
odstaw całkowicie mięso drobiowe na miesiąc i zobaczymy co będzie z tymi krostkami . Przy atopowym zapaleniu bardzo podobnie to wygląda i też okresowo jest poprawa ,ale jak dostaje alergen ,to nigdy nie będzie dobrze .
Oczywiście że nie ma pewności co do drobiu ,ale bardzo często jest to mięso na które uczulone są psy ,a PROFormance z myślą o własnie takich pieskach robi kilka formuł ,które nie zawierają żadnych innych mięs tylko jagnięcine .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

No i na "dzien dobry" troche niemila sytuacja - zanim dowioza mi acane, chcialam wyprobowac Proformance. Dzwonie - Pan lekko niekumaty, po kilkuminutowej rozmowie stwierdza, ze dzis to on wszystko juz rozpakowal z samochodu i nici z karmy. Czyli nie wyprobujemy nowej karmy. :-? Moze na wystawie gdzies uda mi sie dostac, ale do tego pana juz nie zadzwonie :-?

Link to comment
Share on other sites

To właściwie nie są krostki tylko kropki, coś jak piegi u człowieka, przebarwienia. Tyle że na początku miała ich więcej więc coś powoduje że powstają :/
Ja dzwoniłam do Pana z Warszawy i był bardzo miły, prawdę mówiąc to on mnie przekonał do zakupu karmy. jedyne moje wątpliwości dotyczą tego że pies może ich nie tolerować, a nie ma małych opakowań karmy :(

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to jakoś na początku czerwca ma być nowa dostawa z USA i na pewno będą 3 kg. worki Large Breed Puppy ,bo inne są jeszcze 3 kilowe ,a te poszły jak woda .Natomiast twoja sunia jest wielkości O.N
i bardziej opłaci się 15 kilogramowy worek .
Wysłałam wiadomość do ciebie na pocztę ,zobacz może oni mają 3 kilo.
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Coraz więcej sklepów internetowych ma w sprzedaży karmę PROFormance i jak są problemy z dystrybutorami ,to szukajcie w sklepach internetowych ,a nawet w swoich sklepikach w okolicy . Zawsze mogą zamówić u importera i mieć w ofercie .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dziś dostaliśmy worek tej karmy LB. Maja zjada ze smakiem, trochę mamy problem z odmierzaniem, niestety mamy tylko miarkę Eukanuby, a wagę wyrzuciłam kilka dni temu - bezmyślnie stwierdzajac że już się nie przyda :/
Maja jest trochę niedożywiona i nie wiem czy nie powinnam dawać jej więcej niż jest napisane na opakowaniu, ona wciąż chodzi po domu i zgląda za jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Tak schronisko to szkoła przetrwania i faktycznie takie nadmierne łaknienie ma prawo u niej być ,ale nie przekarmiaj jej ,bo będzie tyć ,a nie chcesz chyba utuczyć jej . Napisz jaką wagę ma sunia i ile karmy jej dajesz dziennie . Wsyp dzienną porcję karmy do siateczki i poproś w sklepie żeby pani sprawdziła na wadze ile dk. tej karmy jest .Wtedy będzie wiadomo ile jej dajesz .
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się pożyczyć wagę i odmierzyłam sobie 50, 100 i 125 g - zaznaczyłam na kubku-miarce. Dziś zaniosłam Mai kupki na badanie :( Wogóle nie przybiera na wadze, robaków nie ma, biegunki już też nie, a wogóle nie rośnie i nie tyle. Na początku przytyła 3 kg a teraz waga stoi, a już kolejny weterynarz stwierdził że pies waży stanowczo za mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Esia']Ale z tego co się zorientowałam mogę zakupić jedynie 15 kg worek. Co innego jak kupię 1 czy 3 kg, będzie mniejsza strata jak będą po karmie sensacje. Dzwoniłam do dystrybutora i niestety nie sprowadzają mniejszych worków :([/quote]


Esia ja mam jeszcze dwa worki 3 kg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...