Jump to content
Dogomania

Ciąża urojona czy prawdziwa???


Łapa37913

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie mojej suczki. Mam pewne obawy, ze może ona być w ciązy. Ale zaczne od poczatku..

kiedy byłam z moja koleżanka i jej psem i swoja suczka na spacerze i puscilismy je luzem żeby pobiegały to jej pies wskoczył na nia i sie zaczał ruszać..:cool3::shake: może mineły jakieś 5 sekund zanim dobiegłysmy do nich i ich rozdzieliłysmy.

I w zwiazku z tym mam pytanie czy możliwe było zapłodnienie. Moja suczka akurat nie miała wtedy cieczki, ale teraz wydaje sie jakas inna. Całe dnie najchetnie by przespała, a tak zawsze kreciła sie pod nogami domowników. Wogóle prawie nie chce jesc chyba ze jakies przysmaki, a naprawde był z neij żarłok.. Nie wiem.. prosze o odpowiedz.:roll:

Chociaz wiem ze było juz troche tego typu wątków, ale wole być rozpatrzona bardziej indywidualnie zeby byc pewna ze odpowiedzi te kierowane sa do moich watpliwosci i pytan.:eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

jeśli suczka [U]nie miała akurat cieczki[/U] i wszystko przebiegało tak jak opisałaś to na pewno nie doszło do zapłodnienia. Zmiany w zachowaniu suni mogą natomiast świadczyć o jakimś choróbsku - może się przeziębiła albo czymś podtruła- gdyby nie minęło w ciągu paru dni to idź lepiej do weta

Link to comment
Share on other sites

:razz:[quote name='Martens']Jeśli sunia nie miała cieczki i pies wskoczył na nią tylko na kilka sekund to niemal na pewno w ciąży nie jest.

W jakim wieku jest sunia, kiedy miała ostatnio cieczkę?[/quote]



Mała ma już, albo dopiero 9 miesięcy, a cieczkę miała jakiś miesiąc temu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ile trwała cieczka, były widoczne objawy? Czasami pierwsza cieczka niema widocznych objawów, jest nietypowa...

Kiedy zdarzył się incydent z psem?

Miesiąc po cieczce - może to być pora na ciążę urojoną. Czy suni powiększyły się sutki?[/quote]


Cieczka trwała niecały miesiąc, ale dokładnie to ja juz nie wiem jakoś 25-28 dni chyba.A ten incydent to miał miejsce jakieś 1,5 tygodnia temu. Z reszta jak wychodzimy z psami to cały czas trzeba je pilnować, bo ten kolezanki taki nagrzany jest że na kazda skacze.

A co do sutków to.. hmm wczesniej jakoś im sie nei przygladałam zbytnio, ale teraz ma chyab troche powiekszone i takie twarde kuleczki. Ael nic z takich rzeczy że mleko w nich ma. To to nie!

Link to comment
Share on other sites

Czyli cieczka w normie. Nie powinno nic się stać. [B]Jeśli jesteś w 100% pewna że w czasie cieczki nie było kontaktu z psem[/B], to pewnie jest to dość łagodna ciąża urojona.
Zabieraj sunię na długie spacery, niech się rozrusza i zapomni o swoich urojeniach ;) Jeśli mleka nie ma, wet nie jest konieczny.

Link to comment
Share on other sites

Aha no to mnie uspokoiłaś:) Dzieki za pomoc. Bo kolezanka to jeszcze bardziej mnie nakręcała:evil_lol::eviltong:

Ale i tak mam jeszcze pytanko Martens: Jakie jest prawdopodobieństwo jesli dopuści się sukę, albo ona sama sie dopuści do samca kiedy nie ma cieczki, że z tego coś będzie? :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No to ja moze z innej bajki.
Sama jeszcze nie jestem pewna czy moja suka jest w ciazy,jest dopiero 24 dzien,na uzg jedziemy pomiedzy 30 a 35 dniem.Stad wlasnie pytanie...
Czy w ciazy urojonej suka rowniez zachowuje sie jak podczas ciazy?Czyli ma mdlosci,na poczatku duzo je a potem przestaje?Nagle lubi glaskanie po brzuszku,a na spacerku nie jest juz taka zywiolowa??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...