Jump to content
Dogomania

Szok anafilaktyczny


Motyli

Recommended Posts

Dwa dni temu zaszczepiłam moją 4 miesięczną suńkę 2 raz w jej życiu,niestety godzinkę po podaniu jej szczepionki mój piesek okropnie z puchł i zaczął się dusić:-( migiem przyjechaliśmy do kliniki,na szczęście Weterynarze szybko zaradzili jej cierpieniom,jednak Pies dochodził do siebie półtorej dnia:-(.Chciała bym się dowiedzieć jak teraz będzie odbywało się szczepienie mojej suńki?? Ponieważ z tego roztargnienia i stresu nie umiałam skoncentrować się na tym co mówił do Mnie wet:oops:.Bardzo się martwię o moją sunkę i naprawdę nie chciała bym aby powtórzyła się ta nieprzyjemna sytuacja:-(. Na czym ogólnie polega takie uczulenie??

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Motyli']Dwa dni temu zaszczepiłam moją 4 miesięczną suńkę 2 raz w jej życiu,niestety godzinkę po podaniu jej szczepionki mój piesek okropnie z puchł i zaczął się dusić:-( Na czym ogólnie polega takie uczulenie??[/quote]

Każde szczepienie jest ryzykowne bo jest to wprowadzenie obcego białka. Jest to jednak mniejsze zło i zagrożenie dla psa, niż brak szczepienia.Musisz zapamiętać nazwę szczepionki(jeśli nie jest odnotowana w książeczce zdrowia) i na pewno szczepionki tej firmy podawać nie można.Można ją zastąpić Duramune 5, Eurican PHPP. Jest jeszcze wiele dopuszczonych do stosowania zgodnych z prepisami Unii . I tak jak wyżej,pies po szczepieniu musi przebywać w lecznicy min 30 min.

Link to comment
Share on other sites

W przyszłym miesiącu mam kolejną wizytę i kolejne szczepienie,mam nadzieję że tym razem obejdzie się bez problemów:-(,wet który ratował moją suńkę mówiła że po szczepieniu kolejnym odczekamy 45 minut,aby się upenić że wszystko jest ok.Chciałam wysterylizować Barunię ale teraz boje się że skoro były problemy po szczepionce to niemożliwe lub zbyt ryzykowne będzie uśpienie jej celem sterylki:-(.Muszę dokładnie wszystko się wypytać weta przy kolejnej wizycie!!Odnotowane jest w książeczce po jakim środku Barca miała szok anafilaktyczny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...