Jump to content
Dogomania

LANDO - husky z Olkusza - Ma dom :)


basia

Recommended Posts

  • Replies 943
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lando to samiec!

wczoraj nawarczał....dziś dał buziaka nowej opiekunce...:evil_lol:

miał dziś okazję zapoznać się po troszę ze stadem mamutów i grenlandów....właściwie to mial je w .....:evil_lol:

jednego młodziaka zwarczał, gdy ten go pacnął łapą...po czym zupełnie stracił nim zainteresowanie....

adorował tylko Jolę...

Link to comment
Share on other sites

Lando dziś mnie tylko zadziwiał...po pierwsze , wg spostrzeżeń joli pies ma min 7 lat.....po raz pierwszy obejrzałyśmy jego paszczękę...brak przednich ząbków, ale z pewnością nie wypadły same albo to wynk walk albo ktoś mu je wybił....
w stadzie grenlandów zachowuje się idealnie...nie zadziera, nie bzdyczy się...one go nie zaczepiają on nie szuka konfliktów....przyłażą do niego szczyle ( 7 miechów) zaczepiają...znosi to ze stoickim spokojem czasami się z nimi goni, tarza a kiedy szczyl taki za bardzos ię rozbawi kłapnie zębami, mały zmyka ...Lando agresorem nie jest....nie trzeba go izolować od psów...może zamieszkać z innymi....to pierwsze i najważniejsze spostrzeżenie....
Lando w stosunku do ludzi jest łagodny ale ma pewne zachamowanie...nadal ma lęk przed nagłym chwyceniem go za obrożę....sztywnieje ogon pod siebie kuli ale nie warczy ..trwa to kilka sek.....potem odpuszcza ale do końca nie czuje się pewnie przy tak bliskim kontakcie i maniupalcji obrożą...pozwala się wyczesywać, dotykać...w zabawie nie stanowi problemu ani głowa ani szyja...możan nią potrząsać tarmosić, targać za futro...problemem nadal jest jednak manipulowanie przy obroży...
zdarza mu sie powarkiwać przy jedzeniu, ale nie atakuje, nie szczerzy zębów...woli być przy degustacji mięska sam...
obcym bezproblemowo pozwala się głaskać...utzrymuje kontakt z człowiekiem, sam zachęca do zabawy, podtyka łeb....Loji daje buziaki, opiera przednie łapy o nią i przytula się całym caiałe...
jednak w domu nie powinno byc bardzo małych dzieci.....małe dzieci sąw swoim zachowaniu noieprzewidywalne i może zakończyść się warknięciem nieoczekiwana reakcja dziecka

tyle na dziś....
fot niet bo pogoda była taka mglista , ze poza mgłą widać niewiel było....

Link to comment
Share on other sites

Kilka fotek. Wybaczcie, ale nie jestem fotografem ;)
[img]http://img231.imageshack.us/img231/7894/lando01.jpg[/img]

[img]http://img829.imageshack.us/img829/4019/lando04.jpg[/img]

[img]http://img200.imageshack.us/img200/1886/lando05.jpg[/img]

Nie mogłam sobie odmówić zdjęcia z Landolem :D

[img]http://img203.imageshack.us/img203/7157/lando03.jpg[/img]

Wiosna pewno tu nie zagląda, ale gdyby jednak to pewnie jest zdziwiona zmianą jaka zaszła u Lando :lol:
Kiedy jesienią zeszłego roku byłam u niej go odwiedzić mogłam jedynie pomarzyć o takim zdjęciu jak to powyżej i takim Landa zachowaniu jak na zdjęciu.
Powiem Wam, że to ogromna frajda móc widzieć, że te już prawie dwa lata nie poszły na marne, że kasa władowana w tego psa nie jest kasą wyrzuconą w błoto, że to wszystko miało jednak sens.
Lando jest psem w pełni adopcyjnym!
Z uwagi na jego przejścia bałabym się dać go do domu z małymi dziećmi i to chyba jedyny warunek. Marzeniem by było aby jego przyszły opiekun był człowiekiem spokojnym ale pewnym siebie i konsekwentnym. Lando potrzebuje przewodnika i przyjaciela w jednym ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']I co niby Lando to ten grozny pies ;);)[/QUOTE]

Ten sam ;)
Gdybym nie widziała to bym nie uwierzyła, że psa można aż tak zmienić.

malawaszka, mam wrażenie, że Lando po prostu potrzebował kogoś o mocnym charakterze a takim facetem jest niewątpliwie jamor ;)

Link to comment
Share on other sites

masienka, a wiesz, że ostatnio o Viki myślałam? ;) Zastanawiałam się co u niej, czy ma dom i w ogóle jak się miewa.

[QUOTE]i takim facetem jest niewątpliwie Jola.....[/QUOTE]
No, tak .. ale nie oszukujmy się, że gdyby nie czas i pieniądze mogłoby być zupełnie inaczej ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...