Jump to content
Dogomania

Bergamasco


kskarbek

Recommended Posts

Druga sprawa to potwierdzenie zgłoszenia. Dziś jest sobota i jeszcze nie doszło. Ta miła pani tłumacza ca bałagan w swoim biurze zapewniała, żw wysłano je w poprzednią sobotę...

Przyznam,że na te wystawe czekałem równo rok i radośc trochę mi przeszła... :cry: :x :cry: :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestesmy od niedawna szczęśliwymi posiadaczami suczki z Banciarni ( miot na literę F), my nazywamy ją Butla. (ma 4 miesiące) .Jest baaaaaaaaaaaardzo żywa i wszystko ją ciekawi. Mamy poza nią jeszcze 4 psy i nie ma między nimi a Begamaskiem konfliktów. Jest kochana i bardzo lubi jeść nasze buty (jak tylko ma taką okazję). Zdjęcia można obejrzeć na naszej stronie domowej www.brzuszki.z.pl - podstrona zwierzaki. Niestety i do Koszalina i do Kielc mamy daleko ( okolice Iławy).

Pozdrawiamy właścicieli innych Bergamków.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Tracja cieszę się że chcecie następnego Bergamasca.

Nasz Fratuś ma się dobrze,rośnie jak na drożdżach i trochę rozrabia z Estrem,ale ogólnie jest bardzo fajnie :D

Fratuś nie siusia w domu już od jakichś dwóch tygodni,chodzimy też do psiego przedszkola.

Bardzo dobrze dogaduje sie z Estrem,żyć bez siebie nie mogą.

Ja nawet w najśmielszych marzeniach nie myślałam że tak będzie między nimi wspaniale się układało.

Fratuś we wszystkim naśladuje Estrusia,a ja się śmieję że nauczy go wszystkich złych rzeczy a ja będę musiała uczyć tych dobrych :lol:

Czy zamierzacie Butlę kiedyś wystawiać?

Oglądałam Waszą stronę zdjęcia Butli są super,a najlepsze z tą kością

Pozdrawiam Anka i stado bergamasców

Link to comment
Share on other sites

Nie będziemy Butli wystawiać.

Nam rzede wszystkim chodzi o walory użytkowe tej rasy,ale powoli wyglądi charakter zaczynają przważac.

Masz jakieś wieści o tym miocie z Kielc?

Szukamy dużego samca,o w miarę odległej od Butli krwi /chcemy jej zaserwoewac jedno macierzynstwo/

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Tracja z tego co wiem to w Polsce takiego psa nie znajdziecie.

Wszystkie mioty poza jednym (tym z Nowego Tomyśla-ostatnim) są ze sobą bardzo blisko spokrewnione.

Pierwszymi psami przywiezionymi do Polski z Włoch przez hodowlę Banciarnia były Ara i Pedro. Zostawili po sobie dwa mioty szczeniąt (na literę B i C) .Z tego miotu na C jest Czoja mama naszych piesków kryta Incantem(reproduktor sprowadzony z Włoch). W Banciarni po Czoi były trzy mioty szczeniąt (na litery D,E,i F)

Siostra Czoi Corsa (z hodowli Kamir) Miała dwa mioty .

Za pierwszym razem była kryta Incantem a drugim razem jakimś psem chyba ze Słowacji. Z tego miotu był jeden pies i chyba został w hodowli.

Więc może nim można by było pokryć w przyszłości Butlę.

W kielcach niestety nie ma szczeniaków,są natomiast w Nowym Targu(aż 8 sztuk) Urodziły się 7 września .Są cztery pieski i cztery suczki wszystkie szaro czarne tylko jedna suczka czarna . Tatą szczeniąt jest Incant a mamą Bricziola.

Moi znajomi którzy też maja dwie suczki chyba będą w niedalekiej przyszłości sprowadzać do nich psa (z tego co wiem to z Włoch)

Powód tego jest taki jak pisałam ,że te psy które są obecnie w Polsce są za blisko spokrewnione .

Jeżeli chcecie żeby Butla miała kiedyś szczeniaki to może warto byłoby kilka razy ją wystawić i zrobić z niej sukę hodowlaną.Tym bardziej że zapowiada się z niej ładna dziewczyna.A wtedy szczeniaki miałyby rodowody,łatwiej byłoby im znależć domy a przyszli właściciele znaliby pochodzenie swoich piesków i mogliby je wystawiać,gdyby chcieli.

Jak szukacie dużego samca to mój Estro jest właśnie taki .Czarny i duży,na wszystkich wystawach dostaje w opisie wzmiankę "duży typ"

Ma maksymalny wzrost psa w tej rasie-62 cm.A w tej chwili optycznie jest jeszcze więlkszy gdyż zaczynają tworzyć mu się dready i włosy stoją mu we szystkie strony i do góry też.No ale mojego Strusia nie oddam nikomu :lol:

Pozdrawiam Anka i bergamaski

Link to comment
Share on other sites

Tracja, a dlaczego musisz ją pokryć ?

Przecież to jest stary przesąd, nie mający absolutnie żadnego uzasadnienia :o.

Naprawdę nie każda suczka musi mieć szczenięta.

Jeśli nie będziesz suczki wystawiać i nie zrobisz z nią minimum hodowlanego - uzyskanie na trzech wystawach (w tym jednej międzynarodowej lub klubowe) ocen doskonałych lub bardzo dobrych, nie ma najmniejszego uzasadnienia jej krycia.

Zresztą nie pokryjesz jej żadnym zarejestrowanym w ZK reproduktorem.

W regulaminie ściśle określono, że reproduktor może kryć tylko i wyłącznie suki z uprawnieniami hodowlanymi, a za lewe krycia grożą mu poważne konsekwencje.

Więc jeśli chciałabyś kiedyś dochować się swojego miotu, jest na to jedna rada - już teraz zacznij przygotowywać suczkę do wystaw. Poznaj doskonale swoją rasę, poczytaj o genetyce i zasadach doboru hodowlanego, nawiąż kontakty z innymi hodowcami.

Jeśli okaże się, że twoja sunia jest doskonałą przedstawicielką rasy i naprawdę warto ją użyć w hodowli, wtedy zacznij szukać jej odpowiedniego reproduktora, odpowiadającego jej fenotypem i genotypem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Karolca ,ale ci zazdroszczę maluszka. :wink:

Moje niedawno były takie kochane dzidziusie a dzisiej to już dorosłe chłopy i tylko im panienki w głowie :P

Ja niestety nie będę we Wrocławiu na wystawie bo miałam chore kolano

i nie wiedziałam kiedy lekarz mi pozwoli na bieganie a zgłoszenia przyjmowali do 14 sierpnia.

ale na pewno będę na klubówce w Łodzi(tam zapowiada się sporo bergamasców)

Link to comment
Share on other sites

W pażdziernikowym numerze "Mojego Psa" będzie artykuł o bergamascach. :angel:

Na zdjęciach będą moje psy Estro i Fratello.

Miały na początku sierpnia sesję zdjęciową.Ciekawe jak wyszły na tych zdjęciach,bo było bardzo ciepło i nie koniecznie im się chciało na słońcu pozować. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Anka5,

Czy byłoby dla Ciebie wielkim problemem wybrać sie ze mną kiedys w przyszłości (obojetne jak dalekiej) na jakis spacerek z piesami?

Mam dwa pony. Kiedy odbierałam młodszego z Banciarni, to sie zakochałam w bergamascach. :lol:

Plizzzzzz....

Napiszcie o nich cos praktycznego: jakie są na codzień, jaki maja temperament, czy nadają się do mieszkania, czy są konfliktowe (inne psy), cokolwiek... Napiszcie, chetnie poczytam.

No i jeszcze jedno, może głupawe pytanie -jakby wyglądał czesany berg?

Macie może gdzies jakies zdjątko?

Link to comment
Share on other sites

Palatina bardzo chętnie wybiore się z Tobą na spacerek

:D

Możemy umówić się nawet w sobotę albo w niedzielę np na Polach Mokotowskich.

O bergamascach to ja bym mogła dużo pisać ,ale najlepiej jak je zobaczysz na "żywo"

Ja jestem w nich zakochana i nie zamieniłabym na żadną inną rasę.

Bergamsco po prostu spełnił moje oczekiwania.

Chciałam mieć psa kudłatego,czarnego,przyjacielsko nastawionego do ludzi i innych zwierząt,i najlepiej takiego ,którego nie trzeba czesać.

Fratek został kupiony bo zamażył mi się bergamasek w innym kolorze.

Nigdy nie widziałam bergamasca ostrzyżonego lub czesanego,ale czesany byłby podobny chyba do briarda.

pozdrawiam Anka

Link to comment
Share on other sites

Spacerek byłby super! :lol: :lol: :lol:

Właśnie dostałam od p.Basi R-Ś długiego maila opisującego różnice między ponem a bergamaskiem... :wink: :lol:

Chyba się zakocham w bergach!

Nie, żebym nie kochała ponów!

Nie mam stałego dostepu do netu. jestem w necie raz, czasem dwa razy w tygodniu.

Dlatego przeslę Ci na priv moj nr telefonu.

Sobota lub niedziela mi pasują.

Pola mokotowskie mam dość blisko, często tam chodze. :lol:

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam wszystkich BERGAMANIAKÓW!!!
Rasa nie wygineła i tak szybko nie wyginie!!!
Są jeszcze maniacy , którzy na to nie pozwolą!!!
KOCHAMY NASZE >DREDZIARZE<!!!
Mam prośbę :
wklejajcie zdjęcia waszych >mopów<!!!

Pozdrawiamy wszystkich :
Marek,Laguna,Nefra i Nazar

[url]www.hodowlakamir.republika.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...