Jump to content
Dogomania

Szkielet Fiona- ma 8lat,złamaną psychikę i potencjał,którego nikt nie dostrzega.


agatkia

Recommended Posts

Dodam jeszcze, że na wybiegu nie odchodzi od człowieka. Stoi w bezpiecznej odległości, albo krąży blisko. Zwykle jednak zastyga w jednym miejscu i obserwuje- najczęściej blisko bramki, która otwarta dałaby jej szansę powrotu do boksu. Nie bawi się, nie interesuje jej siusianie. Daje się głaskać, i myślę, ze to nawet lubi, choć w pierwszym momencie zwykle się boi, albo odruchowo kładzie się z kopytkami do góry, gdy nie spodziewa się, ze akurat ktoś do niej chce podejść. Nie przejawia agresji- ani razu nie zaobserwowałam u niej agresywnych odruchów. Prędzej zaprze się, nie będzie chciała iść na smyczy (choć zwykle idzie), posiusia pod siebie niż ugryzie. Nigdy nawet nie warknęła.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pierwszy spacer poszłam z nią i jej kolegą z boksu, rottweillerem Wikingiem. Fiona czuła się przy nim dużo bezpieczniej, gdy Wiking się oddalał niepokoiła się i wyraźnie chciała być blisko niego. Wiking jest psem dominującym i lubiącym podkreślać swoją pozycję: na wybiegu często powala Fionę na ziemię- bez walki- po prostu warknie, pokaże zęby, Fiona natychmiast przewraca się na grzbiet a on nad nią staje i jest dumny aż blady. Może brzmi to dość drastycznie, ale w boksie i na spacerach nie ma między nimi żadnych konfliktów, a dzięki Wikingowi Fiona też jest troszkę odważniejsza. Nie wiem, w jaki sposób zareagowałaby na sukę, ale przypuszczam, ze podobnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']Czy w sobotę lub niedzielę [B]Fionka będzie miała szansę na spacer ? [/B]Proszę !

[/quote]
Fionka :loveu:była dziś ze mną na spacerze :)
co prawda jak przyjechałam do schroniska, to nie mogłam jej znaleźć. bo siedziała schowana w budzie, wołałam ją a ona nic... jakby nie słyszała :shake:
ale już po wyprowadzeniu ze schroniska zachowywała się supper (patrząc na jej ogólne zachowanie) była wyjątkowo dzielna!!:loveu: i strasznie się łasiła do mojego kolegi, który towarzyszył nam podczas spaceru, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo dziękuję za Fionkowy spacer !
Oby trafiał się suni częściej. A pozytywne reakcje na facetów - to już coś !

Fiona w budzie... Jednak wyszła.
Patrząc na ten film - mnie się wydaje, że Fiona ma ogromną szansę !
Będzie lepiej.
Tyle, że nadal to zbyt mały kontakt z Człowiekiem - tylko DT załatwiło by sprawę porządnie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...