Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

Agappe- ja mam czeski "Klubowy spravodaj" z bardzo dokładnym komentarzem do wzorca shiby. Oni mają klub, bo tam shiby hoduje się od dawna i robią fajne wystawy. Stąd wiem o tym sposobie poruszania się, bo jest tam dokładnie opisany i narysowany.

A co do sędziów- z II grupy oprócz Podlaskiego dorzucę jeszcze Izę Studzińską i Joannę Sońtę.

Z V- nie wiem- Pyrchała dała mi bardzo prawdziwy opis wszystkich trzech psów, to znaczy zgodny z tym, co o nich uważam. Zawsze uważałam, że jedna z moich suk jest lepsza od drugiej- a sędziowie sędziowali mi na odwrót- ta gorsza zawsze się lepiej podobała. W końcu zgłupiałam.

A Pyrchała opisała mi je dokładnie tak, jak uważam.

Supronowicz też mnie prawdziwie posędziowała i nie mogę się czepiać.

No i Jakubowski też jest niezłym sędzią, ale to już omnibus- "sędzia wszechras". Byłoby fajniej, gdyby sędziował V- tkę i doczytał niektóre wzorce. Ale mam do niego sentyment.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja byłam, a właściwie moja sunia, oceniana przez P.Fiszdoń. Tez mam o niej bardzo dobre zdanie, aczkolwiek na klubowej podhalanów odniosłam wrażenie, że uległa pewnej presji, kto ma wygrać klasę pośrednią. Na głos nigdy nie wytyka wad, a jedynie zalety a jeśli ktoś chce usłyszeć coś na temat wad swego psa, rozmawia z nim na osobności.

Mam tez dobre zdanie o P.Kocie (tak to się odmienia :o ), przewodniczącym klubu podhalana. Jest on tak zaangażowany w działalnośc klubu, w propagowanie rasy, że jak o tym mówił na klubówce to aż głos mu się łamał :)

P.Urbanowska też nas sędziowała i również wspominam ją bardzo miło. Wybierała rzeczywiście najlepsze psy w klasie, jednocześnie była bardzo zdecydowana i konsekwentna. Słyszałam, że jest wziętym sędziom za granicą.

Niestety nie pamiętam nazwiska sędziny od I grupy, ale tej z ow.podhalańskimi, w Zabrzu. Była beznadziejna!!! Nie miała pojęcia o rasie, najmniejszego. Nawet udawać nie potrafiła. Poprostu żałosne :evil:

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy piszą na temat sędziów,ja tam chciałbym napisać że sędzia Semik i Łukasiewicz są ok.Myśle ze zaden z was nie ma zielonego pojęcia na temat sędziowania i oceniania psów.Przecież sedzia nie jest chodzącą encyklopedią na temat każdej rasy i wzorców.Ludzie opanujcie sie troszkę.Załozę sie ze nie kazdy z was wystawia psy tak jak trzeba tylko tak jak najlepiej potrafi.Przezuccie sie na jakiś inny temat bo to juz jest troszkę nie na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Gamoniem??a co ty sobie myslisz ze na kazdego mozesz sobie wjeżdżać?tak w ogóle to chodzisz po ringach z alkomatem?że wiesz że sedziowie są pod wpływem?tak sie składa że akurat jestem sędzią z jednej z grup i wypraszam sobie takie teksty na nasz temat!!Po takich waszych wypowiedziach to nie ma sędziego który jest godny szacunku.Wreszcie na prawdę zaczniemy używać wzorców ras i podejżewam że okolo 90%waszych piesków nie nadaje się do jakiejkolwiek oceny.Nie myście sobie że to straszenie lecz to do czego sami chcecie dojść!!!!

Link to comment
Share on other sites

Adda ta baba nie ma pojecia o ocenianiu , juz powiedziałam nigdy wiecej do niej nie pojade nie mam psa chmpiona ale na paranoje sie nie zgodze poza tym jak juz wczesniej pisałam ona nie ma pojecia o regulaminach ras ktore ocenia tzn nawet przeprowadzał testy psychiczne dla berenczyków w krakowie na juveni i dopusciła na nie suke 11 mcy , chyba wyraźnie jest napisane ze musi miec wystawy i skonczone 15 mcy

nie?

mi zachlapała rodowód wpisała niezdanie testów, teraz mam przez nia problemy, bo mnie wkurza i działa mi na nerwy

Link to comment
Share on other sites

pysio dla mnie TY jestes do bani!!!!!!!! i kazdy kto zaklada nowe konto,zeby bluzgac innym!!!masz raptem 1 post jak to wytlumaczysz jak nie tym, ze chcesz zostac anonimowy????

wynocha stad!!!i wroc pod starym nickiem!!!!!

Hmmmm... Tak jak z reguły Orsini mnie drażni :wink: (bez urazy of kors), tak tutaj się z Toba zgadzam :D

Link to comment
Share on other sites

a propos gr. III to bardzo sobie chwalę Panią KATARZYNĘ NITKĘ, A. Kaźmierski oraz A. Pławiński.

Pan A. Jedrasiak bardzo układowy :-? a Pan Nagiel to DENTYSTA ( liczy dokłądnie wszystkie zęby pomimo że wzorzec bula wcale tego nie wymaga ) :evil:

Pan Krół we Wrocku posędziował przywoicie III gr.

Link to comment
Share on other sites

Gamoniem??a co ty sobie myslisz ze na kazdego mozesz sobie wjeżdżać?tak w ogóle to chodzisz po ringach z alkomatem?że wiesz że sedziowie są pod wpływem?tak sie składa że akurat jestem sędzią z jednej z grup i wypraszam sobie takie teksty na nasz temat!!Po takich waszych wypowiedziach to nie ma sędziego który jest godny szacunku.Wreszcie na prawdę zaczniemy używać wzorców ras i podejżewam że okolo 90%waszych piesków nie nadaje się do jakiejkolwiek oceny.Nie myście sobie że to straszenie lecz to do czego sami chcecie dojść!!!!

Szanowny Panie Pysiu

Ja nie staram sie byc anonimowa, moge sie Panu przedstawić nawet z nazwiska. To forum słuzy do wypowiedzenia wlasnego zdania w koncu zyjemy w kraju demokracji,nie ublizamy nikomu tylko wytykamy bledy, Przynajmniej staram sie mowic za siebie. Skoro jest Pan sedzia kynologicznym to pewnie Pan zna doskonale srodowisko i regulamin. Ocena sedziego jest niepodwarzalna, tak mowi regulamin, po drugie sedziowie sa dzieleni na grupy ktore oceniaja i zdaja egzamin z ich specjalizacji, sa dla mnie przy najmniej specjlaistami od hodowli danej rasy tzn od wzorca i przez swoje obiektywne oceny daja psom bilet do przyszłosci rasy. Dla mnie to co sie dzieje w Polsce z rasami to wina zwiazku i jak Pan uwaza bedzie sie trzymał wzorca to obali polowe psów z oceny, to prosze to robic a wtedy pokraki nie beda chodzic na naszych ringach. Chce Panu powiedziec ze pies idealny zdarza sie rzadko a jak bedziemy krzyzowac psy idealne to beda imbredy z chorobami. Do hodowli dobiera sie psy najlepsze najblizsze wzorca, a to ze sedziowie sa układni to juz nie znam tylkoz forum ale wlasnego doswiadczenia.

Pani znana układem jest mi znana powoli przygotowywuje wojne w krakowskim odziale i skarge na nia. Powód-brak kompetencji, brak znajomosc rasy, brak wiedzy o regulaminie testów psów danej rasy

Pan zwany dentysta- peje :o oj popija grubo bo w zakopanym poczułam jak jechało mu z usta na ringu, poza tym nie ma prawa publicznego wyzywania hodowli, i wad u psa, bo to nie show, aocena powinna zostac tzn opis psa w karcie co znane jest asystentowi , sedziemu i wlasciecielowi

Pan Król kumpel Pani Układ- brak znajomosci rasy, kierował sie w N.targu ocena Pani Układ ktora oceniała wtedy inne psy wpadła goscinnie z ciekawosci zostawiajc tam asystentke. Zrobila wowczas przysługe hodowcom bo asystent odwalil pewnie za nia robote lepiej :lol: Przy okazji Pani Układ tez nie zna tej rasy

Tak na marginesie my płacimy składki, za wystawy, wy oceniacie za nasze pieniadze i oczekujemy profesjonalizmu. Tak naprawde kynologia to swietny biznes, wiec nie dziwie sie z tego ze koledzy i kolezanki z Pana srodowiska korzystaja. To ja jako wystawca poczatkujacy pasjonat rasy jade na wystawe po opinie specjalisty.

W krakowie znam Paru sedziów, z jednym jestem w stsounkach kolezenskich kiedys prosiłam o opinie mojego psa, powiedział ze to zrobi na ringu, ale po naleganiach otrzymałam rzetelna ocene i wiem ze do tego sedziego sie nie udam bo łacza nas stosunki prywatne dotyczacej rasy i nie chce potem niesnansek z moejgo srodowiska. Z reszta ten sedzia juz nie ocenia gonczych zrobil specjalizacje na inne rasy bo wie ze zwsze moze uwalic swoich znajomych, ale nie o to chodzi, jako hodowca wycofał sie ale pomaga, dopinguje i doradza. To jest dla mnie wzor sedziego

Bo poza burczeniem wyzwiskiem i alkocholem oraz przekupstwem jestescie ludzmi prezentujcie poziom ludzi kulturalnych, bo wam jako sedziom ufa opinia publiczna odpowiedzialna za rozwoj ras

Link to comment
Share on other sites

Po takich waszych wypowiedziach to nie ma sędziego który jest godny szacunku.

To powinno troche dac do myslenia sedziom ! Moze nareszcie zastanowia sie nad wlasnym postepowaniem i troszke powazniej podejda do poiwezonej im roli,jaka jest ocenianie! To oni ksztaltuja nowe trency w hodowli,wyznaczaja kierunek wybierajac dane psy (lub w danym typie).I nie powinni sie dziwic,ze pozniej przyjezdzaja do nich tak slabe psy.

Sedziowanie na znajomych,pod wplywem,brak kultury,brak znajomosci rasy itd.itp.To tak naprawde nie wymaga az tak duzej pracy,by to poprawic.

Wreszcie na prawdę zaczniemy używać wzorców ras i podejżewam że okolo 90%waszych piesków nie nadaje się do jakiejkolwiek oceny.Nie myście sobie że to straszenie lecz to do czego sami chcecie dojść!!!!

Hmmmmm....I jaki jest sens oceniania?Teraz wychodzi na to,ze wszystkie psy sa slabe,ale sedzioiwe sa mili i wyrozumiali,wiec daja nam te tytuly i doskonale.Jaki ma to sens?! Tego o czym piszesz raczej nie dozyje,chyba ze uprawnienia sedziowskie zrobia prawdziwi pasjonaci.

Marzy mis ie wlasnie ocena w 100% OBIEKTYWNA,UCZCIWA i zgodna ze WZORCEM.Ale to marzenie scietej glowy.Musimy zasuwac kilkaset,czasem nawet ponad 1000 km,by wreszcie naszego psa ocenil specjalista,bo w Polsce uswiadczymy to tylko wtedy,gdy przyjedza ktos z zagranicy (oczywiscie tez nie za czesto).

Sedzia powinien spelniac wiecej wymogow niz tylko egzamin.Najlepiej,by hodowal dana rase przez lat kilka i mial na koncie kilka wyhodowanych przez siebie championow.Moze wtedy mialby jakiekolwiek pojecie.

Link to comment
Share on other sites

Kochani !! Nie podniecajcie sie na darmo i bez potrzeby !!

Tak samo jak mało jest psów zgodnych ze wzorcem , tak mało i sędziów zgodnych ze wzorem.................. nic więcej!!

Apropo "Dentysty" to mamy jeszcze laryngologa......... ocenia zęby aż do migdałków................ Kto wie o kim piszę?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Doskonale sie z panią zgadzam,lecz chciałbym w tym temacie dodać że nie każdy z sędziów taki jest.Obracam sie w tym srodowisku i dla tego nie podam swojch danych.Może jest jakiś sędzia kogo lubicie i szanujecie?Myślę ze kilka z was nie może sie pogodzić z tym ze nie wygrało wystawy czy nie zdobyło cwc itp..moze to nie jest błąd sędziów tylko waszego przygotowania do wystaw????Każdy chwali swego i mysli że ich pupil jest najlepszy,nie dziwię sie ale...Słuchajcie,nie piszcie ogródkami tylko jak chcecie do czegoś dojść to piszcie konkretnie.Jestem za takimi tematami bo może ten skład skorumpowanych sędziów się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

boshe....z III gr. na szacuneczek zasługuje jeszcze pani E. Chwalibóg ... jak mogłam zapomnieć :roll:

więc ja podałam swoje typy co do gr III.

a na miano DENTYSTY zasługuje paru sedziów. Pan Nagiel kwalifikuje się do tej grupy właśnie z tego wzgl. że przywiązuje wagę do czegoś co wzorzec traktuje liberalnie i FCI podjęło specjalne konwencje w tym temacie żeby uciąć wszelką dyskusje w tym temacie. Jak widać nie pomogło :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja podczas ocen staram sie typować psa naprawdę najlepszego,nie to że bronię siebie ,poprostu jestem sedzią z zamiłowania a nie dla pieniędzy.Posiadam także chodowlę piesków i zapewniam że żadne psy moje i mojej chodowli nie są u mnie oceniani.Poprostu staram sie aby opinie na mój temat nie miały takiego miejsca .Ktoś tu juz pisał wcześniej o panu Redlickim i popieram jego opinię.Ludzie ,zrozumcie mnie że ja naprawdę nie bronię swojegu "kręgu"sędziów.Panie osini tu nikt nie chce zle tylko trzeba załatwiać takie sprawy z pewną kulturą.pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jesteście do bani....!!!!!!!!!!

hehehee prosilam Was o niereagowanie a sama juz nie moge:))mowilam,ze to trudne.

Hmmm, jak ktos uwaza za kulture wyzywanie innych patrz powyzej to ja dziekuje za kulture!!!!!!!!!

hmmm, podobno zeby byc sedzia wymagana jest matura???HODOWLA A NIE CHODOWLA, co maturka byla kupiona?:)))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Orsini nie znizaj sie poznizej poziomu, nikt Ci nie wytyka ani nie ubliza ze nie masz matury, ani nie okresla Cie mianem Chodowcy. Dyskutujemy na temat sedziów bo taki topic skoro Pan Pysio nie ujawni swoich danych bo sie boi to ok,ale załtwiajmy dyskusje na temat na poziomie.

Skoro Pan Pysio moze patrzec na to co sie dzieje wsrod corgów, to mnie odrzuca ze skoro my nie mozemy nic zrobic to moze w koncu jaks osoba zwroci na to uwage z wewnatrz , moze jako osoba z zamilowania cos zmieni.

Poza tym skoro Pan pysio uwarza ze zaden sedzia niejest w stanie zapamietac tylu worców, a ile jest wzorców w jednej grupie w gonczch około 10 to nie problem zapamietac i nie byc laikiem w twmacie, bo z tego zdaje sie egzamin chyba prawda?Poza tym w maire doswiadczenia nabiera sie wprawy

Link to comment
Share on other sites

[MODERATOR :evilbat: ]

puz jak to nie?a kto pierwszy napisal zesmy do bani???:)))

jak juz kogos chce sie obrazac to NIE anonimowo! co to za zwyczaje???

puz chcialabys, zeby sie ktos zalogowal jako Mr.X i na Ciebie nawjezdzal???nawet majac racje???to dla mnie chwyty ponizej pasa! i TCHORZOSTWO na maxa!!!i to chcesz nazwac poziomem????jakim poziomem???logowac sie tylko w 1 celu?ladny mi poziom!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...