Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

Jezeli chodzi o grupe I to ja mam ON,tam to juz jest szczyt przekretow hehe,wystwy ustwione na kilka dni wczesniej,kolega sedziuje sedziego i psy z jego hodowli mimo ze nienajpiekniejsze wygrywaja przykladem moga byc Chojnice.Jezeli o grupe IV to tu tez mam kilka kwiatkow.Sedzia ocenia moja suke Ml.Ch.Pl a on mi pisze ze jest zbyt wysoka :lol: znajomosc wzorca godna politowania ale jak sie sedziuje IV,VI,VII i VIII grupe to na wszystkim nie mozna sie znac.Dalej inny sedzia na wystawie daje CWC pieskowi bez zeba a mojej suce doskonala i zloto tlumaczac ze mieli lapkami :o Szczecin sedzina z Izraela i juz na tydzien przed wystawa wiadomo kto wygra,leca same bdb tylko psy pani sedziny dostaja oceny doskonale i zgarniaja wszystko.Jak cos sobie jeszcze przypomne to dopisze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale nieststy nie znający się zbytnio na rasie.. przynajmniej Król patrząc po ostatnim opisie Anaty.. nic konkretnego.. co to znaczy "typowa we wszystkich szczegołach"?? quote]

Ja widze, że to doskonała zasłona dymna dla sedziego, który sędziuje niemalże wszystkie (albo i wszystkie, bo już nie nadążam) rasy. Mój Viggo (dla przypomnienia grupa II) za każdym razem u tegoż pana dostawał: doskonały w każdym szczególe lub właśnie: typowy w każdym szczególe. I nawet pies, który wg mnie nie zasługuje na ocene dobrą (garbaty nos, karpiowaty grzbier, generalnie rozlazły, z kłapouchowaymi uszami) dostaje u inego ocenę doskonałą i uwaga, iwaga, CWC na międzynrodówce. Nie mam zdjęcia, niestety, coby jak Adda wkleić i pokazać. Ale poszukam.

Skoro ma się tyle ras do oceniania, a przy tym wzorców do zapamiętania, to po cholerę się uczyć, skoro kazemu mozna wlasnie tak napisać, dać doskonałą i każdy będzie zadowolony?

Niestety, kultura osobista to nie wszystko :-?

Link to comment
Share on other sites

opisy co prawda dokładne.. ale to własnia ta pani oceniała na klubowej (Lila opisywała sędziowanie psów keidy wygrał pies sędziny) p. Urbanowska podeszłe do Lili i własciciela psa z 3 lokatą i powiedziała że ona nic nie może zrobić czy cos podobnego..

oceniała Anate 2 razy - 2xZw.Mł ( w tym klubowa) i 1xZw.Rasy ale nie jestem do końca przekonana co do jej oceniania.. Spora cześć akiciarzy nie przyjechało na klubową w 2004 bo oceniała własnie ona i w rezultacie akit było 39 gdzie rok wczesniej u zagranicznego sędziego było ich niecałe 60.. to chyba świadczy samo o sobie

Link to comment
Share on other sites

Pana A. Waszkowskiego też nie polecam. Bimbo w opisie ma tylko tyle: bardzo elegancki, szlachetny, uzębienie bezbłędne. :o
i suka z błędem dyskwalifikujacym dostała u Niego ocenę doskonałą.

A właścicielka pytała się nas czy ma ją wysawić jako akitę czy DJP :evil:

Link to comment
Share on other sites

Ten pan lubi DJP. We Włocławku też "akita" z czarną kufą i uszami dostała doskonałą. Może znów łączą rasy?

ale, ale to do kogo jechać aby być sprawiedliwie i rzeczowo ze znawstwem ocenionym? :cry:

My tez byliśmy we Włocławku i właśnie o tej wystawie piszemy.

Link to comment
Share on other sites

Wygrzebalam wzorzec akity i tam nie ma ani slowa,ze pies ma wasko prowadzic konczyny..? Jedyne,co znalalazlam to :

"pelen sily,mocny,energiczny z umiarkowana plynnoscia,konczyny ogladane od przodu i od tylu prowadzone rownolegle,w ruchu grzbiet pozostaje stabilny,poziomy,prosty".

Jeżeli biegnie się z akitą wolno,lub trzyma się go krótko na ringówce,wtedy pies jest lekko skrępowany i jego chód może wyglądać tak,że stawia łapy wąsko lub ma przód zbieżny.Zdarza się,że akity nie chcą biegać,ja nigdy na szczęście takich przypadków nie miałam...

Link to comment
Share on other sites

Wygrzebalam wzorzec akity i tam nie ma ani slowa,ze pies ma wasko prowadzic konczyny..? Jedyne,co znalalazlam to :

"pelen sily,mocny,energiczny z umiarkowana plynnoscia,konczyny ogladane od przodu i od tylu prowadzone rownolegle,w ruchu grzbiet pozostaje stabilny,poziomy,prosty".

u shib też nie ma nic o ruchu..

Lila ale akity przecież jak chodzą kłusują nawet bez wielkiego podciągnięcia mają wąski dosyć wąski chód. ostatnio patrzyłam na ślad Anaty po śniegu.. prawie jedna linia..

Opisy 2 psów z Częstochowy

"(..) dosyć db. kątowaniu k. tyl. choć troszkę wąsko prowadzonych (..)"

"(...)o luźnych łokciach i zbieżnie stawianych łapach. "

Inna wystawa:

Sędzia: Małgorzata Supronowicz

Lokata: I / 1 + CWC

Ocena: Doskonała

Opis: Mocny o nieco słabym pigmencie pies, ciemne, skośne oczy, doskonała szyja, wystarczająco głęboka klatka, doskonale noszony ogon, wystarczające kątowanie kończyn, dosyć wąski w ruchu.

Sędzia: Małgorzata Supronowicz

Lokata: I / 1 + Zw. Młodz.

Ocena: Doskonała

Opis: Dość drobna lecz w dobrych proporcjach, suka dziś nie w kondycji wystawowej, typowa głowa, prosty grzbiet, dobre kątowanie kończyn, nieco wąska w ruchu.

Oba te psy u wice przewodniczącej klubu 2 tyg wcześniej dostały opis ruchu "dobry swobodny ruch"

lecim dalej

Sędzia: Ewa Marcinkowska

Lokata: I / 1 + CWC + NPwR + Zw. Rasy + II w grupie

Ocena: Doskonała

Opis: Dorodny pies, dobry w typie, mocnej kości, prawidłowo osadzona szyja, bardzo dobre, prawidłowo ustawione przednie i tylnie kończyny, wydajny i równoległy ruch kończyn tylnych, kończyny przednie w ruchu prowadzone zbieżnie.

i u Francuza te same 2 psy

Sędzia: Jean-Luc Delente (FR)

Lokata: III / 4

Ocena: Doskonała

Opis: Doskonała głowa, typ i ekspresja, doskonałe proporcje, silny kościec, doskonały grzbiet, dobry skręt ogona, dobrze rozwinięta klatka piersiowa, b. dobre kątowanie, doskonały charakter i ruch, zbyt mało energiczny w ruchu, zbyt elastyczny grzbiet

Sędzia: Jean-Luc Delente (FR)

Lokata: I / 3

Ocena: Wybitnie obiecująca

Opis: Poprawne uzębienie, typ, głowa i ekspresja, doskonała barwa, proporcja, kościec, sierść, uszy dobrze osadzone, oko dobrze osadzone, doskonała linia grzbietu, doskonały ogon, kątowanie, doskonała energiczna w ruchu, dobrze się rozwija.

to chyba mówi wiele..

Link to comment
Share on other sites

No to mnie zrugaliście :( . Co w takim razie myślicie o Urbanowskiej?

Jak dla mnie pani Urbanowska, jest sędziną nr. 1 :) (z polskich oczywiście). Tyle, że ja się wypowiadam względem mojej rasy, czyli shih-tzu. Ogólnie to i tak najbardziej obiektywne są dla mnie oceny sędziów zagranicznych i do nich najbardziej lubie jeździć :)

Link to comment
Share on other sites

Daria!!!Przed chwila przewaliłam wszystkie karty ocen moich akit ,od 2000 roku.Na żadnej nie miały wpisu o wąskim prowadzeniu kończyn.Nie będę tu pisać wszystkiego co w kartach,bo zajmie mi to tydzień i mnie szybko stąd pogonią :wink: Jedyny zarzut był do Akiry,że stawia w ruchu zbieżnie przednie łapy.Ale ona to za bardzo ruchawa nie jest z natury,wystawy dla niej służą do wyspania się :wink: Co do ruchu reszty to pełno tam takich:ekspresyjny ruch,dynamiczny ruch,doskonały ruch,swobodny ruch,dobry,płynny...itd.A,jeszcze Akira miała mało wydajny ruch przednich kończyn.Ja odkąd mam makity,to wydaje mi sie ,że ten ruch im wypracowałam.Czy wystawiam ja ,czy Darek,zawsze staramy sie ten kłus wyciągnąć/koniarze wiedzą co znaczy wyciągnięty kłus/,trzeba biec szybko z psem i manipulować ringówka tak,żeby nie zaczął galopować ani podskakiwać z radości.Ten ruch jest wtedy płynny u psa...a u mnie zadyszka/najlepiej jak jest 30 stopni ciepła :wink: / :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...