Jump to content
Dogomania

co się dzieje z Royalem???????????????


marta23t

Recommended Posts

[B]dzasta[/B] mój psiór też ma się lepiej od kiedy mieszam jej Royal Canin Junior z ryżem i marchewką. Ograniczam więc białko na rzecz węglowodanów. Oczka nie ropieją, kupa jak marzenie, bąki są ale bezzapachowe, sierść lśni, cud, miód i orzeszki :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ojsterek'][B]dzasta[/B] mój psiór też ma się lepiej od kiedy mieszam jej Royal Canin Junior z ryżem i marchewką. Ograniczam więc białko na rzecz węglowodanów. Oczka nie ropieją, kupa jak marzenie, bąki są ale bezzapachowe, sierść lśni, cud, miód i orzeszki :razz:[/quote]

A ja z innej beki. Czy jesteś z Wawy i byłaś wczoraj u dr. R?

Link to comment
Share on other sites

nowa paczka RC i znów zmiana; pachnie inaczej, znów jest ciemna:crazyeye: co kupuje paczkę to jakby inna karma??:shake: to chyba działa co tam im się wsypnie i wrzuci to jest:shake: zastanawiam się czy nie wrócić do gotowania chociaż Popi po gotowanym miała częste bóle brzucha albo robiła sobie dietę i nie jadła po 3-4 dni:shake: od kiedy daję tylko RC i gerberki mięsne jako dodatek do karmy 2-3 razy w tyg. lub po słoiczku jako wczesne śniadanko/ oprócz twarożku, bułek, marchewki surowej, jabłka i takich tam dodatków symbolicznych/ wszystko jest ok. i o dziwo mała wsuwa 2 mischy dziennie bez kręcenia nosem:crazyeye: próbowałam znów przejść na Hillsa ale niet. kupiłam parę razy animondę mokrą. zjadły z apetytem i o ile po paszczecikach / ta małe opakowania jak Cezarki/ było ok - to po puszcze już Tośka miała biegunkę:shake: no i kupy takie wielkie rozlałe a przy dłuższej sierści lata z kupą na ogonie:diabloti:
Tara też tylko na RC + GERBER do smaku / namoczona sucha bo po nienamoczonej ma wzdęcia:evil_lol:/
no i starowinka RC namoczony / brak zębów/ - musze przyznać , ze już jest z 6-7 mies na RC i jej przypadłości / wymioty żółcią i biegunki/, które miałą średnio 1-2 razy w tygodniu - po gotowanym ustały . czasem zadzra sie jej gorszy dzień ale tj. 1% teo co było na gotowanym...

ja już nie wiem co jest lepsze. niby te karmy to chemia td. ale jak pomyślę o tych przesiągniętych chemią i sztucznymi paszami kurakach i świecących w ciemnościach marchewkach:diabloti: musiałabym mieć eko żeby było zdrowo....

apropo marchwi to faktycznie gromadzi rtęć i prawie wszystkie metale ciężkie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

karjo wiem, wiem , że cudów nie ma więc wydaje mi się, że bez sztuczniaków czy to w karmie czy w mięsie karmić się nie da:shake: zawsze coś niezdrowego...biorąc pod uwagę jakie sensację moje miały po kurczakach to przy suchej chociaż kupki normalne :roll: chyba za męża sobie jakiegoś rolnika - gospodarza znajdę coby mi kurę skubiącą trawkę codziennie katrupił dla psiurków:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

u nas tez nowa paczka RC , ale zupełnie bez zmian. Juz mam obsesję i zawsze zostawiam kilka granulek z kończącej się paczki, żeby porównać z nową. Jak dotąd zawsze ok!!!
A co najważniejsze pies ma się dobrze na RC. Co oczywiście nie zmienia faktu, że ciagle zastanawiam się na co lepszego zmienić Royala.
A z drugiej strony zastanówmy się co jest w naszym jedzeniu. Niby dobra szyneczka a co ma w srodku to strach pomyśleć. Wcale nie lepiej jest z warzywami!!! Nie mam wyjścia, taki świat i już.

Link to comment
Share on other sites

czytam wasze wypowiedzi i dziwię się dlaczego karmy nie zmienicie, tyle lepszych od Royala.
Gayka. karm lepszych od royala jest wiele, choćby tak znana Acana.
A jeszcze do tego zastanawia mnie co za dodatek smakowy do royala dodają, że mój pies niejadek, z którym przeszłam wiele karm (Biomil, TOTW, Acana, Bozita Robur i obecnie Brit Care) na którym nigdy sucha karma poza okresem szczenięctwa nie robiła wrażenia, na próbkę Royala którą dostałam gratis wręcz się rzucił. A sama próbka pachniałą mi jakimiś smaczkami kupowanymi w zoologicznym, czyli niezbyt przekonywująco.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Nie mam pojęcia ale kiedyś słyszałam, że marchewka łatwo pochłania rtęć. Czy to prawda?:evil_lol:[/quote]

Marchewka i sałata to najlepsze akumulatory soli metali ciężkich - rtęć, ołów etc...

Co do "polepszaczy", to są we wszystkim, włącznie z pieczywem, to już cały przemysł! poprawia się kolor, smak, a najwięcej zapach, bo od niego zależą nasze wrażenia smakowe... (!)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hekate811']czytam wasze wypowiedzi i dziwię się dlaczego karmy nie zmienicie, tyle lepszych od Royala.
Gayka. karm lepszych od royala jest wiele, choćby tak znana Acana.
A jeszcze do tego zastanawia mnie co za dodatek smakowy do royala dodają, że mój pies niejadek, z którym przeszłam wiele karm (Biomil, TOTW, Acana, Bozita Robur i obecnie Brit Care) na którym nigdy sucha karma poza okresem szczenięctwa nie robiła wrażenia, na próbkę Royala którą dostałam gratis wręcz się rzucił. A sama próbka pachniałą mi jakimiś smaczkami kupowanymi w zoologicznym, czyli niezbyt przekonywująco.[/quote]

oczywiście, że sa lepsze karmy. Z Acaną próbowałam , efekty były kiepskie, skonczyło się silnym rozstrojem i wetem. Próbowałam też z Eagel Packiem i Orijenem. Jadła je fatalnie i koopki były fatalne.
Dlatego przeszłam na RC. Na tą chwilę nie chcę już ekserymentować na psie, który czuje się i wygląda na RC znakomicie.
Ponadto cenię w RC szeroki asortyment dla psów z problemami, doceni to kazdy kto miał chorego psa wymagającego specjalnej diety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']ja cały czas próbuję z innymi karmami - ale niestety:shake: wszystko jest bleeee. przydałby się ktoś kto ma możliwość przebadania laboratoryjnie RC:cool3:[/quote]

Mam dokładnie ten sam problem. Poszukiwania karmy zaczęłam miesiće przed przybyciem mojej suni. Na poczatek był Eagel Packi i reszta z tej najwyższej półki....żadna się nie sprawdziła. Royal się sprawdził!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja psica je w tej chwili RC mobility support, wcześniej próbowałam, Acanę, Hillsa, Eukanubę, ale nie bardzo jej to pasowało. Niestety ma nadwagę i problemy ze stawami więc wet sugeruje przejście na RC obesity i stąd moje pytanie czy karmiliście tym swoje psy, czy chętnie jadły no i jakie efekty były, acha podobno przez pierwszy miesiąc nie można podawać [B]nic[/B] oprócz karmy (a ona lubi jabłka, marchew, biały ser z żółtkiem). Będzie ciężko! A poza tym na spacerach właśnie jakimś smakołykiem zajmowałam ją jak chciała napaść innego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A moj Silver dla odmiany tylko Royala wcina... i żadna inna nie odpowiada, albo nie ruszał w ogóle albo jakas biegunka go łapała :/
I wtedy kupiłam Royala dla dorosłych do 25kg ... za kazdym razem jak nasypuuje mu do miski to dostaje wściku :) kiedys nawet zastanawiałam sie czy cos oni nie dodaja do tej karmy ze moj pies tak szaleje z zachwytu :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]M[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]ój pies także jadł [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Royala[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] i rzeczywiście uważam że ostatnio się popsuł. [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Ni[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]e smakuje mu już tak jak [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]kiedyś[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2], a [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]swego[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] czasu ją uwielbiał. Postanowiliśmy więc znów wrócić do Frank's Pro Gold [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Sensitive[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] i i jest super. ;) [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] Wcina ją merdając ogonkiem. [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] Bardzo jestem zadowolona z ceny oraz że aż tak smakuje mojemu psiakowi. :loveu:[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2] [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Również zauważyłam że ostanio Royal jest jaśniejszy niż kiedyś i ma dziwny zapach... Moją suczkę karmię RC adult mini i jest wszystko ok, mimo tej zmiany zapachu i barwy. Raz miała problemy żołądkowe i weterynarz zalecił na pewien czas przestawić ją na RC Sensible to na 2h po zjedzeniu wyskoczyły jej bąble wokół oczu i pyska! Przeraziło mnie to, bo niby karma delikatna dla przewodu pokarmowego a tu taka reakcja! Gdy ją odstawiłam i powróciłam do RC Adult mini, wszystko wróciło do normy:)
Cały czas się zastanawiam nad jakąś lepszą karmą, ale ciężko mi się zdecydować na coś konkretnego, moja Zuzia to wybredne psisko:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mahtalie-zuzia']Również zauważyłam że ostanio Royal jest jaśniejszy niż kiedyś i ma dziwny zapach... Moją suczkę karmię RC adult mini i jest wszystko ok, mimo tej zmiany zapachu i barwy. Raz miała problemy żołądkowe i weterynarz zalecił na pewien czas przestawić ją na RC Sensible to na 2h po zjedzeniu wyskoczyły jej bąble wokół oczu i pyska! Przeraziło mnie to, bo niby karma delikatna dla przewodu pokarmowego a tu taka reakcja! Gdy ją odstawiłam i powróciłam do RC Adult mini, wszystko wróciło do normy:)
Cały czas się zastanawiam nad jakąś lepszą karmą, ale ciężko mi się zdecydować na coś konkretnego, moja Zuzia to wybredne psisko:)[/QUOTE]

Mam podobny problem, a raczej miałam, chyba juz przestanę się zastanwiać nad czymś lepszym.Moja sunia skończyła własnie 10 m-cy i naprawdę pięknie sie rozwija na RC. Ja zmiany koloru czy jakości karmy nie zauwazyałm, chociaz z różnymi rodzajami RC mam doczynienia od wielu lat. Sklad RC jest dośc bogaty , i to że mogłoby być więcej mięsa nie świadczy źle o kamie jako takiej. Wyznacznikiem jakości nie jest też dla mnie smakowitość, bo mój pies woli "biedniejsze" karmy (pewnie nie tylko mój ). W RC mamy kompromis między jakością a smakowitością - to już bardzo duzo jak dla mnie!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Mam podobny problem, a raczej miałam, chyba juz przestanę się zastanwiać nad czymś lepszym.Moja sunia skończyła własnie 10 m-cy i naprawdę pięknie sie rozwija na RC. Ja zmiany koloru czy jakości karmy nie zauwazyałm, chociaz z różnymi rodzajami RC mam doczynienia od wielu lat. Sklad RC jest dośc bogaty , i to że mogłoby być więcej mięsa nie świadczy źle o kamie jako takiej. Wyznacznikiem jakości nie jest też dla mnie smakowitość, bo mój pies woli "biedniejsze" karmy (pewnie nie tylko mój ). W RC mamy kompromis między jakością a smakowitością - to już bardzo duzo jak dla mnie!![/QUOTE]
Teaz nie wiedzialem co wybrak nie tak dawno.Wybralem RC german dla owczarka niemieckiego i nie zaluje.Jest super!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...