Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A Pit niezbyt lubi suchą karmę (próbowałam już Eukanubę a teraz w misce zawsze ma troszkę Royala). Najchętniej je gotowanego kurczaka z marchewką i ryżem, kaszkę manną na rosołku, gotowaną i surową wołowinkę. Lubi truskawki, czereśnie i surowe ogórki. Chętnie pije mleko i coraz mniej chętnie, ale czasem zje - biały ser. Ostatnio dojadł po mojej córce - kółeczka zbożowo-miodowe z mlekiem.

Link to comment
Share on other sites

mróweczka,

porobowalam z serkiem zoltym i innymi rarytasami i tu wszystko jest OK, bo prawie wszystko co ja jem je i ona, ale na tym sie konczy. Zupelnie nie interesuje jej yorkowe jedzenie, chetniej je whiskas dla kota niz swoje jedzonko. Dokarmiam ją kurczakiem, białym serkiem, a eukanuba lezy jeszcze od pazdziernika, chyba bede musiala jakies biedne pieski dokarmic :)

Mało tego, próbowalam juz wszystkie firmy oferujace szczeniece jedzonka, bo myslalam, że to moze rzeczywiscie jest niedobre, wiec sprobujemy czegos innego, bez rezultatu.

Hm, pozostaje mi chyba przyzwyczaic sie do tego ze mam niejadka w domu. Z drugiej strony nie jest źle waży 2,60 i ma prawie 10 m-cy (tak tak wiem ze na to jest specjalny temat:)

Link to comment
Share on other sites

Im dłużej jest u nas Tinusia, tym coraz bardziej jestem przekonana, że z małymi pieskami jest tak, jak z małymi dziećmi. Są oczywiście różne. Jedne to niejadki, innym stale dopisuje apetycik. Często też zmienia im się gust. Im bardziej naciska się i wmusza jedzonko, tym apetycik mniejszy. Podziwiam i zazdroszczę właścicielom piesków, którzy systematycznie podają im tylko odpowiednią suchą karmę. Moja Tinka, jak spróbowała różnych smakołyków(wołowinka, indyk,serki, warzywka), w nosie ma suchą karmę. Są oczywiście różne szkoły co do podawania tylko suchej karmy, ale z pewnością jest to łatwe i wygodne dla właścicieli. Zastanawiam się, czy 3, a nawet 2 porcje dziennie dla 4-miesięcznego pieska to nie za mało?

Link to comment
Share on other sites

Moja Rapsodia 27 maja skończyła pół roku i teraz oprócz suchej karmy Royala je praktycznie wszystko tylko w małych ilościach.

Kiedy jemy oklację albo obiad to ona oczywiście siedzi przy stole (tak się nauczyła)

Uwielbia paluszki tylko nie solone, rybę wędzoną, jogurty, ostatnio zakosztowała truskawek i też je jada. Poza tym z owoców je jabłka i banany.

Link to comment
Share on other sites

Moja Deiz je przede wszystkim sucha karmę dostaje jeszcze kurczaka z warzywami parówki cielęce lub drobiowe no i twaróg .A z owoców podobnie jak Rapsodia je banany, jabłka i truskawki :) Z warzyw daje jej do gryzienia marchewkę i od czasu do czasu seler dawałam jeszcze pietruszkę ale nie powinno się bo jest moczopędna.

_274402_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mróweczko co do tego artykułu to śadze że osoba go pisała miała po części racje. Ja kiedyś czytałam, że yorki szczególnie trzeba pod tytm względem pilnować. Można pieska głodzić ale suchą karme jesć musi! To zapobiega późniejszym chiorobą. Oczywiście warzywka i owoce i jakieś miesko od czasu do czsu być musi. Mój gofi 2 razy w tygodniu dostaje coś pysznego (jakieś dobrze zrobione mięsko) np. wątróbkę. Czasem na przekąske daje mu papryke lub marchewke startą z oliwą z oliwek na piękne oczka :) (po niej przestają ropieć oczy). A co do owoców to Gofi od czasu do czasu skóbnie jabłko. Bananów w życiu nie tknie i truskawek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mój Jecky je Royala mini dla szczenią, a na kolacje ryż z mięsem i marchewką. Uwielbia to! Jak słyszy, że mama mu przygotowuje, to drze się w niebo głosy ;)

Rapsodia też dostaje ryż z kurczakiem (lub cielęcinką) i marchewką ale na obiad i doskonale wie o której ma się o to upomnieć.

Czeka cierpliwie i zawsze musi mieć podzielone na 2 porcje. Jak dostanie wszystko w jednej porcji to potem jest problem . :lol:

Ps. Jecky ma takie uszka jak Rapsodia i ciekawa jestem czy będą mu stały :-? Rapsodia niedługo skończy 7 miesięcy i niestety uszka jej nie stoją ale i tak jest urocza :P

Link to comment
Share on other sites

Może stworzymy nową odmianę yorek - yorki kłapciate :lol: Będą chętnie kupowane, bo nie trzeba będzie się martwić o stawanie uszek :lol: . Gorzej, jeśli szczenięta urodzą się ze stojącymi radarkami :P A rodowody będziemy kupować na pchlich targach i zarabiać większą kasę :lol: Jakby coś - to oczywiście żartuję ;)

P.S. Też uważam, że Rapsodia jest urocza!!! I bardzo podoma mi się jej imię!!! Śliczne!!! A ja jako pani - zastępcza (najbardziej przepada za mamą, dlatego ona jest panią #1) - uważam że Jecky - york jak na razie kłapciaty - też jest niczemu sobie :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Mróweczka Daisy jest równie urocza jak Jecky z tymi klapniętymi uszkami. :P :P :P

A co do Rapsodii to imię to wybrał hodowca od którego ją kupowaliśmy i tak już zostało (miała wpisane w rodowodzie) :P

I dla dziewczyn które nie mają rodowodów - na pocieszenie napiszę że Rapsodia ma rodowód a uszka jak nie stały tak nie stoją. Rozmawialiśmy z hodowcą na ten temat i powiedział, że to nie możliwe. Wszystkie Yorki z tego miotu mają stojące uszka :(

Chyba powinniśmy złożyć reklamację prawda :-? (żartuję oczywiście)

Link to comment
Share on other sites

Mam wreszcie karme,ktora Moje psy jedza ze smakiem!!!

Sluchajcie....probowalam wielu firm...Eukanuba,RoyalC,Nutro itd...i dzisiaj wrocilam z Canady (Toronto)(praca), i kupilam tam karme SCIENCE DIET dla szczeniat...wiem,ze u Nas w kraju tez jest, ale oczywiscie o wiele drozsza...i Moje psy oszalaly...! baaaardzo im smakuje!!wiec jak macie problemy z jedzeniem suchotek, to polecam serdecznie Science Diet for Puppy, ma malutkie kawaleczki, Yorki takie lubia, fajny zapach(jak dla mnie) :D , jest taka tlustawa - naprawde super - ale sie ciesze,ze wreszcie kupilam cos co im bardzo smakuje!!! Jak sie dowiedzialam od Pana,ktory mi ja sprzedawal, to podobno jest to najlepsza karma ze wszystkich na rynku, jest przeznaczona dla wszystkich psow, nawet dla tych, ktore sa alergikami...

Koniecznie wypróbujcie!!!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajnie wszystko opisane...dziekuje Ci bardzo za ten link!!! Tak jak mowilam Science Diet jest bardzo dobra karma...aaaa....zapomnialam ofiara dodac,ze ta karma jest firmy Hill's Science Diet - teraz to prawdopodobnie juz wiecie o czym pisze??? (o tym Hill's - zapomnialam) :oops:

Link to comment
Share on other sites

Witam was,

Ja chciałam tylko powiedzieć popierając Jussi w zachwalaniu Hill's-a, gdyż przez jakiś czas (ok. 2mies.) karmiłam moje pieski właśnie tą karmą (tą samą którą wymieniła Jussi :wink: ). Musze przyznac że moje pieski jadły ją bardzo chętnie i ich sierść była po niej lśniąca. Jednak spowrotem wróciłam do Royala, ponieważ jednak moje pieski wcinają ją chętniej i są lepsze rezultaty, dlatego myślę że ob ie karmy sa godne polecenia :wink:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie dzisiaj...Moje psiaki zaczely pojadac Eukanube...juz zapal minal... :wink:

Wiecie jak to jest....po pewnym czasie wszystko sie nudzi! :D

Dzisiaj to jutro znowu Hill's....ile mozna jesc to samo!

Najwazniejsze,ze wogole chetnie jedza ... i z tego bardzo sie ciesze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...