Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

Jeśli chodzi o 5 miesięcznego pieska to ja nic dobrego nie polecę bo ja karmiłam RC mini junior. Z początku taż nie chciała jeść ale później się to zmieniło. Na pewno nie ciaćkałam się z nią tak właściciel 5 miesięcznego pieska. Testowałam wiele karm i diet (po niektórych mocno się drapiemy) jednak teraz wróciłam do RC, ale nie dla yorków. Spróbowałam RC mini beauty i szczerze powiem sprawdza się i smakuję Aurze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zetka73']Spory?
:)
ma 5 miesięcy i wazy 2,600 to chyba nie tak dużo w zasadzie to jak obserwuje to jest drobniutki :)
Chciałabym żebyśmy sie zrozumiały :)
Ja nie daje mu stale czegoś lepszego tylko chciałabym znaleźć jedzenie które będzie w miarę uniwersalne żebym nie musiała gotować bo fizycznie nie mam na to czasu
Jak na razie to on zjada tylko to co mu ugotuje i to tez nie zawsze ( ugotuje jedzenie na 2 dni - i to max ze będzie jadl to samo :)Ja Nera raczej chyba nie rozpieszczam nie chce to nie je :0
zakupiłam wlasnie puszeczki i saszetki ktore doradzałyście będzie mozna cos zróżnicować w menu Nerka :) i mam naddzieje ze polubi jedzenie dla psów :)[/quote]
Oj wierz mi , że spory - to bardzo dużo jak na 5 miesięcznego szczeniaka. Moja Jessi w tym wieku miała 1,5 kg. Teraz mając 10 m-cy waży 2 kg. Tyle co twój Nero powinien ważyć dorosły pies.
[quote name='Vici i Jeannie']moze i masz rację z tym wetem... chociaz ja nie raz juz slyszalam o yorkach niejadkach (nia zazdroszczę gospodarzom...), no i jakos zyją one, zdaję się nie są chore poki co, bo jeszcze mlode. Ale mnie osobiscie takie niejedzenie tez wydaję się dziwne i nie bardzo normalne, bo rosnący organizm raczej powinien byc caly czas glodny i prosic o większe porcje posilku, niz odmawiac :lol:[/quote]
Vici - ten pies je raz dziennie i to śladowe ilości z tego co Zetka pisała :crazyeye: Z nim musi być coś nie tak :shake: Ja bym nie bagatelizowała sprawy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Oj wierz mi , że spory - to bardzo dużo jak na 5 miesięcznego szczeniaka. Moja Jessi w tym wieku miała 1,5 kg. Teraz mając 10 m-cy waży 2 kg. Tyle co twój Nero powinien ważyć dorosły pies.

Vici - ten pies je raz dziennie i to śladowe ilości z tego co Zetka pisała :crazyeye: Z nim musi być coś nie tak :shake: Ja bym nie bagatelizowała sprawy :shake:[/quote]
Dorosłe Yorki ważą do 3,100 a nie 2 kg to po pierwsze
Poza tym wystrczy poczytac na forum w wątku "waga iwzrost" zeby zobaczyc ze moj Nero nie odbiega od jakichs norm :)
wiecie co :) wam to wystarczy podesłać temat a doszukujecie sie od razu jakichś dziwnych rzeczy
szkoda gadać :)
Moj Nero nie jest wychudzona i chorowita miniaturka - jest zdrowy regularnie odwiedzamy weta :) przy okazji jest wesoly i kochany. rozwija sie prawidłowo.
Z reszta jak czytam posty o wagach to nie jest z nim ani zbyt dobrze ani zle :) poza tym yorki dorosłe waza ok 3,100 wiec jeszcze duzo mu brakuje :)
poza tym nie czytacie tak dokładnie bo Nero je jeden główny czy 2 posiłki
za to pewnie dosc treściwe :) problem jest w tym ze mnie sie nie chce gotować i dlatego szukam rady co można by mu było dawać do jedzenia . I na to pytanie otrzymałam odpowiedz juz pozamawiałam karmy i mam nadzieje ze bedzie ona ok i Nero będzie ja jadł
To ze Nero nie je RC to chyba nie jest problem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Oj wierz mi , że spory - to bardzo dużo jak na 5 miesięcznego szczeniaka. Moja Jessi w tym wieku miała 1,5 kg. Teraz mając 10 m-cy waży 2 kg. Tyle co twój Nero powinien ważyć dorosły pies.
[/QUOTE]

no wiesz co :lol: dla mnie waga zetki Nero jest normalna, przeciez nie wazy 4 kg, ze ty tak od razu piszesz na niego jako o olbrzymim jakims, kto powiedzial, ze yorki mają byc 2 kg, a nie 3 kg jako dorosle? :cool3:

dla mnie osobiscie czym dluzsze nozki yorka, tym on jest ladniejszy i zgrabniejszy, bo jak urasta wlos i jest do ziemi, to o wiele ladniej prezentuje się taki yoreczek, ja nie lubię jamnikowatych na krotkich nozkach :) wiele razy porownywalam na wystawach yorkow i ten taki wyzszy zawsze w moich oczach przewazal mniejszego, nizszego. I duzo sędzi lubią tych wysokich, wiem, bo mam kolezankę, ktora ma wysokie yorki champione :) byla z nimi w roznych krajach i tam tez zwycięzyly, bo naprawdę ladnie prezentują się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']no wiesz co :lol: dla mnie waga zetki Nero jest normalna, przeciez nie wazy 4 kg, ze ty tak od razu piszesz na niego jako o olbrzymim jakims, kto powiedzial, ze yorki mają byc 2 kg, a nie 3 kg jako dorosle? :cool3:[/quote]

Vici :) w końcu podobnie myślimy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Ale ja juz tak tez robiłam ! nie jadł po prostu- nie mogę pozwolić na głodzenie psa przecież
[SIZE=5][COLOR=black][B]Moj pies je 1 raz dziennie...[U] jak dobrze pójdzie ![/U][/B][/COLOR][/SIZE]
miseczkę z suchym ma w zasadzie nie ruszaną cały dzień - dodam ze nie dojada niczym innym bo mu nie daje z tzw. pańskiego stołu
Ja nie wiem czym on żyje
ostatnio jadł wczoraj do południa pól serka waniliowego bo tylko to zje zawsze[/quote]
Kto tu niedokładnie czyta sie pytam ??
[quote name='zetka73']wiecie co :) wam to wystarczy podesłać temat a doszukujecie sie od razu jakichś dziwnych rzeczy
szkoda gadać :)
Moj Nero nie jest wychudzona i chorowita podróbka Yorka czyli miniaturka - jest zdrowym yorkiem regularnie odwiedzamy weta :) przy okazji jest wesoly i kochany. rozwija sie prawidłowo.
Z reszta jak czytam posty o wagach to nie jest z nim ani zbyt dobrze ani zle :) poza tym yorki dorosłe waza ok 3,100 wiec jeszcze duzo mu brakuje :)
poza tym nie czytacie tak dokładnie bo Nero je jeden główny czy 2 posiłki
za to pewnie dosc treściwe :) problem jest w tym ze mnie sie nie chce gotować i dlatego szukam rady co można by mu było dawać do jedzenia . I na to pytanie otrzymałam odpowiedz juz pozamawiałam karmy i mam nadzieje ze bedzie ona ok i Nero będzie ja jadł
To ze Nero nie je RC to chyba nie jest problem :)[/quote]
Ty jakaś dziwna jesteś .. najpierw prosisz o rady a potem masz pretensje :crazyeye: Dla mnie nie jest normalne , że pies je raz dziennie dlatego poleciłam ci odwiedzić weta!! Ale z tego co teraz przeczytałam widze, ze sama nie wiesz ile razy je twój pies :crazyeye: Albo gubisz sie w zeznaniach :diabloti:
[quote name='Vici i Jeannie']no wiesz co :lol: dla mnie waga zetki Nero jest normalna, przeciez nie wazy 4 kg, ze ty tak od razu piszesz na niego jako o olbrzymim jakims, kto powiedzial, ze yorki mają byc 2 kg, a nie 3 kg jako dorosle? :cool3:[/quote]
Vici - ty taka znawczyni psów hodowlanych nie wiesz , ze na wystawach najczęściej spotyka się małe psy do 2,5 kg max!! Pies musi być mniejszy od suki no chyba, że suka jest bardzo maleńka to co innego ale wtedy nie powinno sie jej dopuszczać :shake: Yorki mogą mieć nawet 5 kg ale takie już nie mieszczą się w standardzie. Zresztą nie o wadze tu mówimy tylko o jedzeniu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']
Vici - ty taka znawczyni psów hodowlanych nie wiesz , ze na wystawach najczęściej spotyka się małe psy do 2,5 kg max!! Pies musi być mniejszy od suki no chyba, że suka jest bardzo maleńka to co innego ale wtedy nie powinno sie jej dopuszczać :shake: Yorki mogą mieć nawet 5 kg ale takie już nie mieszczą się w standardzie. Zresztą nie o wadze tu mówimy tylko o jedzeniu .[/QUOTE]

popelnilam swoj post, poczytaj wyzej. Ja osobiscie znam championow większych i cięzszych niz 3,175 kg :lol: i widzialam duzo reportazow z wystaw oraz tez bylam na nich. Tak, zgadzam się duzo kto swoje parę kilogramowe yorki u nas na Litwię zapisują na wystawy w malutkich miasteczkach i tam wszystkie takie malutkie zbierają się i komus tez oddają pierwsze miejsca... ale, ja prawie nie widzialam parę kilogramowych na zagranicznych, międzynarodowych wystawach :shake: tam większosc yorkow ponad 3 kg :loveu:

proszę - przyklad:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=F32H2nIT6Pc[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Kto tu niedokładnie czyta sie pytam ??

Ty jakaś dziwna jesteś .. najpierw prosisz o rady a potem masz pretensje :crazyeye: Dla mnie nie jest normalne , że pies je raz dziennie dlatego poleciłam ci odwiedzić weta!! Ale z tego co teraz przeczytałam widze, ze sama nie wiesz ile razy je twój pies :crazyeye: Albo gubisz sie w zeznaniach :diabloti:

Vici - ty taka znawczyni psów hodowlanych nie wiesz , ze na wystawach najczęściej spotyka się małe psy do 2,5 kg max!! Pies musi być mniejszy od suki no chyba, że suka jest bardzo maleńka to co innego ale wtedy nie powinno sie jej dopuszczać :shake: Yorki mogą mieć nawet 5 kg ale takie już nie mieszczą się w standardzie. Zresztą nie o wadze tu mówimy tylko o jedzeniu .[/quote]

właśnie proszę o rade w zakresie jedzenia a Ty mi żadnej rady nie dajesz
odpowiadam ze u weta jestem regularnie jak na jego 5 miesięcy ( u mnie jest 2,5 miesiąca a juz ze 4 razy byłam)

Zapewniam Cie ze wet nie byl zaniepokojony tym ze Nero je mało-- to indywidualna cecha
Mnie chodzilo raczej o to co mogę mu dawać a nie ile razy mam mu dawac jedzenie bo uważałam ze jeden raz karmienie tym co ja przygotuje moze nie być wystarczające w składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju dlatego ta kwestie poruszyłam

Co do kwestii wystaw nie wiem jakie sa kryteria wagowe preferowane ale we wzorcu nic nie ma o wadze 1 kg jest podana tylko max i jest to 3,100 g na szczęście moj Nero nie bedzie jezdzil na wystawy :)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.youtube.com/watch?v=KjF2rlPDMJA[/url]
proszę, jeszcze... Camparis :loveu: (ten drugi...) marzenie, a nie pies :loveu: i naprawdę nie 2 kg :cool3:
więc ja nie mam odwagi komus przemawiac, ze jego york ma nienormalną wagę, chyba zę 5 kg w 2 mies. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']właśnie proszę o rade w zakresie jedzenia a Ty mi żadnej rady nie dajesz
odpowiadam ze u weta jestem regularnie jak na jego 5 miesięcy ( u mnie jest 2,5 miesiąca a juz ze 4 razy byłam)

Zapewniam Cie ze wet nie byl zaniepokojony tym ze Nero je mało-- to indywidualna cecha
Mnie chodzilo raczej o to co mogę mu dawać a nie ile razy mam mu dawac jedzenie bo uważałam ze jeden raz karmienie tym co ja przygotuje moze nie być wystarczające w składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju dlatego ta kwestie poruszyłam

Co do kwestii wystaw nie wiem jakie sa kryteria wagowe preferowane ale we wzorcu nic nie ma o wadze 1 kg jest podana tylko max i jest to 3,100 g na szczęście moj Nero nie bedzie jezdzil na wystawy :)[/quote]
Jak Ci nie daje rady skoro pare postów wcześniej napisałam Ci, że powinnaś zabierać miseczkę jeśli w ciągu 15 minut nie zje. To o czym ty piszesz wydaje mi się niemozliwe!! Owszem są Yorki grymaśne ale bez przesady!! To jest niemożliwe , żeby pies się sam zagłodził!! % -miesięczny szczeniak powinien jeść conajmniej 3 razy dziennie a nie raz!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie'][URL]http://www.youtube.com/watch?v=KjF2rlPDMJA[/URL]
proszę, jeszcze... Camparis :loveu: (ten drugi...) marzenie, a nie pies :loveu: i naprawdę nie 2 kg :cool3:
więc ja nie mam odwagi komus przemawiac, ze jego york ma nienormalną wagę, chyba zę 5 kg w 2 mies. :evil_lol:[/quote]
Vici daj spokój!! Ja nie napisałam, ze Nero ma nienormalną wagę tylko , że sporo waży jak na swój wiek !! Dałas dwa przykłady psów na milon. Pewnie rodzą się psy i większe i mniejsze - ja osobiście nie chciałabym mieć psa, który warzy powyżej 2,5 kg i tyle!! To jest moje zdanie i go nie zmienie a wy jak chcecie możecie mieć nawet 10 kg Yorki - wasza sprawa i nikt wam nie broni!!

Link to comment
Share on other sites

tigrunia, no dobrze juz ;) niech będzie... tylko wiesz, moja Jeannie w wieku 4 mies. wazyla 2,1 kg, a w 5 mies. chyba tak samo jak Nero, jak nie więcej, no i nie wyrosla na giganta, jest jak najbardziej normalna, są od niej większe... i jasne mowię o wystawowych, ja nie porownywam z tymi, co nie mają rodowodu i ich nikt na wystawach nie ocenia... więc nie trza mowic nic o wadze ;)
a z tym zabieraniem miski jak najbardziej się zgadzam, tylko boję się, ze to malo pomoze, jakos jak to opisuje zetka, jej Nero naprawdę jest dziwny co do jedzenia... czy mu wystarcza tak malo, czy jemu nie smakuje, nie wiem... moja Jeannie jak jadla jeszcze suche jedzenie, tez byla i glodzona przeze mnie i malo to pomagalo, zjadywala parę kąskow i tylko patrzyla na nasze, pachnące, cieple jedzenie... (ale to bylo juz kolo roku jej zycia, a nie kiedy byla malym szczeniaczkiem), a teraz jak juz nie raz pisalam jest na diecie BARF, mozna powiedziec juz nie robi mi wybrykow, ale i to się zdarza, bo i mięso bywa znudzi się :lol: ale mimo to, jako dorosly pies je 2 razy dziennie, czasami nawet chce 3, jak dostaje trochę mniejsze porcje. Ona duzo bawi się, biega, więc musi dostac skąds energię :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']Vici a czy mogłabys podac dokłądnie plan tygodniowy jedzenia twojej suczki??
Jak bilansujesz posiłki??[/QUOTE]

no wiesz ja mieniam te jedzenie systematycznie, więc byloby trudno mi to podac, za duzo czasu ode mnie by to wymagalo... bo jak podalabym tylko jeden tydzien, to moglabys sobie stworzyc zlą opinię, ze za malo produktow, czy cos takiego... plus ja lubię poeksperymentowac, np. dzisiaj Jeannie jadla krewetki :lol: jeszcze kupię dla niej i midii :lol:

moja rada moze byc tylko taka (tak jak sama robilam), czytalam duzo o tym: rozne forum, gdzie ludzie juz nie jeden miesiąc tym karmia, konsultowalam się z hodowcami, czytalam rozne artykuly na ten temat i ... odwazylam się oraz wyprobowalam to...
od początku bylo trudniej, nawet Jeannie parę razy miala biegunkę, ale to normalne, początek juz taki jest, jak przedtem jadlo się suche i zolądek w ogole nie byl przystosowany do mięsa... ale jaki pies byl szczęsliwy, kilka dni nie wierzyl, ze dostaje normalne jedzenie, a nie sztuczne swoje suche, ktorego strasznie juz nie lubila :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']no wiesz ja mieniam te jedzenie systematycznie, więc byloby trudno mi to podac, za duzo czasu ode mnie by to wymagalo... bo jak podalabym tylko jeden tydzien, to moglabys sobie stworzyc zlą opinię, ze za malo produktow, czy cos takiego... plus ja lubię poeksperymentowac, np. dzisiaj Jeannie jadla krewetki :lol: jeszcze kupię dla niej i midii :lol:

A jak przygotowywałaś się do przejścia na BARF to planowałaś posiłki na jaki okres żeby dostarczyc małej wszystkic niezbędnych "składników"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia'] Ja nie napisałam, ze Nero ma nienormalną wagę tylko , że sporo waży jak na swój wiek !! - ja osobiście nie chciałabym mieć psa, który warzy powyżej 2,5 kg i tyle!! To jest moje zdanie i go nie zmienie a wy jak chcecie możecie mieć nawet 10 kg Yorki - wasza sprawa i nikt wam nie broni!![/quote]

To napisz ze nie lubisz większych Yorkow niz 2,5 kg
Ja natomiast nie chciałam mieć chucherka 1,5 kg bo myślę ze to sa psy "zdeformowane" tzn. nienaturalne a dążenie do jak najmniejszej wagi jest z niekorzyścią dla nich samych

Wracając do jedzenia
Nero jest przez dłuższy czas w domu sam pewnie podjada suchego poza tym ma w tym czasie do zabawy i jedzenia również smakołyki
Wczoraj zjadł 2 razy to co mu ugotowałam.
Widać nie jest z jego jedzeniem tak zle i będzie lepiej na pewno. Wiec dzięki za wszystkie rady :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']
A jak przygotowywałaś się do przejścia na BARF to planowałaś posiłki na jaki okres żeby dostarczyc małej wszystkic niezbędnych "składników"[/QUOTE]

na sam początek proponuje się zacząc od pleckow kurczaka i dawac tylko je przez jakies 5 dni, a potem po trochę mozna juz dolączyc i inne jedzenie :lol: a z tym bilansowaniem ja naprawdę nic nie obliczam i myslę, ze nikt tego nie robi, po prostu starasz się podac wciąz cos roznego, na ile to jest mozliwe, np. jak dostajesz, to kupujesz nie tylko kurczaka, indyka czy wolowinę, ale i mięso sarny czy tam jakiegos konia. Po troszenkę dajesz rozne warzywa lub owoce, czasami dajesz i orzeszki czy cos w tym stylu - dobre, naturalne produkty. A zdrowie ja ci powiem widac po samemu psu. Ja nie mowię, ze moja Jeannie zachowala się i wczesniej jak jakis stary, chorobliwy pies, ale jak pojadla parę miesięcy naturalne jedzenie, to jak na nowo urodzila się, jakby sil u niej powiększylo się, wczesniej tez ją nazywalam huraganem, ale teraz wlasnie jest prawdziwy huragan :multi:
a najwazniejsze, ze jak jestem w domu czy skąds wracam juz nie boję się, ze znajdę wymioty zoltą pianą lub uslyszę wymiotując, bo ona juz wyzdrowiala na brzuszek (tfu, tfu, tfu). Więc ja zdecydowanie mogę twierdzic, ze teraz ją karmię lepiej niz kiedys karmilam, chociaz i staralam się kupic lepsze jedzenie, a nie pierwsze tansze suche, ale widocznie dla niej i to nie pasowalo...

Ja nie sprzeczam się, duzo psow jest karmionych cale zycie tylko suchym i moze one nie chorują i umierają w 16 lat. Ale ja osobiscie takich nie znam, oraz nie znam zadnej statystyki, tylko znajduję rozne zrodla o suchym jedzeniu i ze tam wciąz badaczy znajdują cos zlego :shake: ... plus nie jeden raz czytalam, ze przede wszystkim suche jedzenie zaczyna szkodzic na nerki, potem na wątrobę... a dla mnie moja Jeannie jest jak dziecko, więc ja dla niej chcę wszystkiego co najlepsze i uwazam, ze zrobilam dobry wybor :lol:

Link to comment
Share on other sites

Od tygodnia moj Nero dostaje m.in. pokarm dla szczeniąt
Vom Feinsten Dog Puppy[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=1][URL="http://animalia.pl/produkt.php?id=201&kat=57"][B]Animonda[/B]

[B]drób z indyczką[/B]

[/URL][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][IMG]http://p.animalia.pl/img/produkty/male/animonda/vf_puppy.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][URL="http://animalia.pl/produkt.php?id=200&kat=57"][B]wołowina z drobiem[/B]

[/URL][/SIZE][/FONT]





I powiem ze mogłabym byc zadowolona bo piekowi smakuje i wcina cale miseczki jedonka ale......jest ale wpo staci ....gazów o niezbyt przyjemnym zapachu :)
przy saszetakch pedigri nie bylo tego ale tez nie byly zjadane tak jak sie nalezy

no i co tu robic :) ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']
Vom Feinsten Dog Puppy[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=1][URL="http://animalia.pl/produkt.php?id=201&kat=57"][B]Animonda[/B]

I powiem ze mogłabym byc zadowolona bo piekowi smakuje i wcina cale miseczki jedonka ale......jest ale wpo staci ....gazów o niezbyt przyjemnym zapachu :)
przy saszetakch pedigri nie bylo tego ale tez nie byly zjadane tak jak sie nalezy

no i co tu robic :) ??[/QUOTE]

tak...
Ingredients:

Beef + Poultry:
meat and meat by-products (beef 30 %, poultry 10 %), minerals

Poultry + Turkey Hearts:
meat and meat by-products (poultry 20 %, turkey hearts 8 %), minerals

ja widzę na ogol 40 oraz w innym 28 proc. mięsa... ciekawo z czego tam jest reszta tego jedzenia??? :roll: pewnie nienadaremnie pies i puska bąki :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']tak...
Ingredients:

Beef + Poultry:
meat and meat by-products (beef 30 %, poultry 10 %), minerals

Poultry + Turkey Hearts:
meat and meat by-products (poultry 20 %, turkey hearts 8 %), minerals

ja widzę na ogol 40 oraz w innym 28 proc. mięsa... ciekawo z czego tam jest reszta tego jedzenia??? :roll: pewnie nienadaremnie pies i puska bąki :roll:[/quote]

a i tu cie mam ...czyli jak jadl jeszcze gorsze pedigree które zwiera 4 % mięsa to nie poszczał :)) tzn ze tamto było lepsze ?
w pedigree dopiero nie wiadomo z czego jest reszta te 96%
vici wiem ze ty dajesz kawior li tylko ale czyms pieska trzeba karmic to zostalo mi doradzone w tym watku jesli nie masz rad to nie odpisuj twoje zdanie znam na temat zywienia chcialabym zeby inni sie wypowiedzieli --- z calym szacunkiem ale nie podobaja mi sie niktore twoje metody wychowywania i pielegnowania pieska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']a i tu cie mam ...czyli jak jadl jeszcze gorsze pedigree które zwiera 4 % mięsa to nie poszczał :)) tzn ze tamto było lepsze ?
w pedigree dopiero nie wiadomo z czego jest reszta te 96%
vici wiem ze ty dajesz kawior li tylko ale czyms pieska trzeba karmic to zostalo mi doradzone w tym watku jesli nie masz rad to nie odpisuj twoje zdanie znam na temat zywienia chcialabym zeby inni sie wypowiedzieli --- z calym szacunkiem ale nie podobaja mi sie niktore twoje metody wychowywania i pielegnowania pieska[/QUOTE]

to daj znow pedigree, tylko potem NIE SMIEJ tu wypisywac, ze psu zepsula się wątroba oraz nerki (nie od razu, po kilku latach), bo litosci tu nie będziesz miala, bo sama sobie będziesz winna :roll:
jak nie masz pojęcia o psach w ogole, to trza bylo kupowac maskotkę, a jak juz kupilas prawdziwego psa, to ucz się kobieto o prawidlowym zywieniu psa, poki jeszcze nie za pozno, bo potem czasu nie zwrocisz...
Boze, biedny ten twoj Nero :-( :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']to daj znow pedigree, tylko potem NIE SMIEJ tu wypisywac, ze psu zepsula się wątroba oraz nerki (nie od razu, po kilku latach), bo litosci tu nie będziesz miala, bo sama sobie będziesz winna :roll:
jak nie masz pojęcia o psach w ogole, to trza bylo kupowac maskotkę, a jak juz kupilas prawdziwego psa, to ucz się kobieto o prawidlowym zywieniu psa, poki jeszcze nie za pozno, bo potem czasu nie zwrocisz...
Boze, biedny ten twoj Nero :-( :shake:[/quote]

KOBIETO !!! trzymajcie mnie bo nie wytrzymam !! :angryy::mad:
PRZECZYTAJ moje posty wszystkie w tym teamacie i wtedy pisz brednie!!:mad:
Wlasnie dlatego tu prosilam o rade co mozna byloby dawac szczeniaczkowi do jedzenia z mokrych pokarmów bo nie chcialam dawac saszetek pedigree i mialam problem bo Nero nie chcial jesc suchego !!!! DOTARŁO !!!:angryy::angryy::angryy:
WIEC ZAMKNIJ SIE W KONCU I DAJ ODPOWIEDZIEĆ INNYM którzy sie znaja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...