Jump to content
Dogomania

Royal mnie ostatnio wkurzył


Huskuś

Recommended Posts

Ja teraz mam problem z karmą. Moje młode psy od początku były na Royalu. Najpierw starter, potem Maxi Baby Sensible, potem Maxi Junior.
W międzyczasie chcialam je przerzucić na Junior Medium - młoda suka miała biegunki mimo powolnego wprowadzania, pies miękkawe kupki. Potem też Medium adult chciałam dać ale kupki rzadkie i u młodych i u ich matki. Worek nadal z tą karmą stoi.
Mam jeszcze resztki Maxi Junior ale wkurzyłam się na tę karmę. Kupiłam dwa worki na raz. Jak kończył się jeden, to otworzyłam drugi. Nawet ja czułam, że zapach jest inny niż poprzedniego przy otwarciu worka. Kulki trochę mniejsze i w ogóle jakieś inne. Pies tego ruszyć nie chce, mimo że poprzedni worek zjadał z apetytem. Kupki zrobiły się miękkawe. Moim zdaniem wsypano tam inny rodzaj karmy. Może medium junior? Nie wiem.
Teraz kupiłam Royal Canin Maxi Adult Sensible. Worek wczoraj przyszedł.
Zastanawiam się nad zmianą karmy na inną. Royal wcale nie jest tani, a jego jakość chyba coraz bardziej spada. Czy się nie mylę co do tego spadku jakości?

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Huskuś']
Mam jeszcze resztki Maxi Junior ale wkurzyłam się na tę karmę. Kupiłam dwa worki na raz. Jak kończył się jeden, to otworzyłam drugi. Nawet ja czułam, że zapach jest inny niż poprzedniego przy otwarciu worka. Kulki trochę mniejsze i w ogóle jakieś inne. Pies tego ruszyć nie chce, mimo że poprzedni worek zjadał z apetytem. Kupki zrobiły się miękkawe. Moim zdaniem wsypano tam inny rodzaj karmy. Może medium junior? Nie wiem.

Pozdrawiam Hania[/quote]

Polecam napisac , zadzwonic do firmy i poinformowac o incydencje podaj np nr partii itp
powinni cos z tym zrobic
tak nie moze byc zeby w kazdym worku byla inna karta - gdzie kontrola jakosci itp?? !!
daj znac czy cos zalatwilas !
pozdrawiam Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

sporo ludzi narzeka na royala a wciąż rekomendowany jest jako najlepsza karma. Próbowałam go kiedyś podawać mojej wtedy młodziutkiej suni ale miała sensacje żoładkowe, na szczęście kupiłam maleńką paczkę i resztę zjadły koty podwórkowe. Dla mnie to żadna rewelacja i skład ma do bani.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ja do royala nie mam zaufania. Kiedy moje pieski były na royalu to nie mogły nic innego do jedzenia dostać bo zawsze kończyło się to sensacjami żołądkowymi.... to tak jakby dodawali tam czegoś co uzależnia????? W każdym razie po tych zdarzeniach zrezygnowaliśmy już na zawsze z royala ... Poza tym od wielu osób słyszałam podobne historie więc wygląda to mi na jakąś regułę...??


pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']W ogóle mam coraz silniejsze wrażenie, że RC jest tylko dobrze rozreklamowany. Z jakością jest jak jest...[/QUOTE]
A co powiecie na to,ze moj owczarek tez probowal innych karm tybu Acana,brit Orijent I z tych karm ktore wymienilem nadal sie tylko RC German i orijent.Zostalem przy RC gdyz orijent jest drozszy.Nie wiem ,nie widzialem jak te karmy RC wczesniej wygladaly,ale dla mnie sa bardzo dobre.Moze rzecywiscie bylo kilka felernych partii i trzeba to zglosic,ze karma sie rozni od poprzedniej.Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie mam zaufania już do RC. U mnie nie było żadnych sensacji na tej karmie, ale skład strasznie spadł. Gdyby nie raklama to nie wiem czy ludzie nadal by byli tak ślepo zapatrzeni w RC. Cena jest nieadekwatna do jakosci, a jeszcze ma podrożeć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egeri']Ja tam nie mam zaufania już do RC. U mnie nie było żadnych sensacji na tej karmie, ale skład strasznie spadł. Gdyby nie raklama to nie wiem czy ludzie nadal by byli tak ślepo zapatrzeni w RC. Cena jest nieadekwatna do jakosci, a jeszcze ma podrożeć...[/QUOTE]
Wiec zaprponuj cos lepszego,tylko nie mow o jakims Bricie bo jest g.... wart i tyle .Jakosc w tym przypadku akurat adekwatna do ceny.Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Autodiagnostyka']Wiec zaprponuj cos lepszego,tylko nie mow o jakims Bricie bo jest g.... wart i tyle .Jakosc w tym przypadku akurat adekwatna do ceny.Pzdr[/QUOTE]

Zalezy o której wersji Brita mówisz, bo ja uważam , że akurat Brit Care stoi na przyzwoitym poziomie. W cenie RC mozna kupić Acane w wersji PROVINCIAL, bez dodatku zbóż. Czyli nawet półke wyżej niz RC, bo jak wiesz w RC są zboza. TOTW też ma podobną cene i podobnie jak acana nie posiada zbóż.

Ja wyraziłam swoją opinię na temat RC, ktoś może mieć odmienną. Nie wiem po co to zdenerwowanie. Karm jest na rynku bardzo duzo i moim zdaniem mozna wybrac lepiej niz RC. RC podobnie jak Pedegree jest reklamowana i dlatego duzo ludzi uważa ją za lepszą z karm, choć tak naprawdę skład tej karmy nie jest rewelacyjny.

Link to comment
Share on other sites

Z drugiej strony... Faktycznie, Royal lepszy niż Chappi. Tylko, że rzeczywiście, tak, jak sprawdzałam próbki, to nie wyglądał porządnie. Natomiast ostatnio miałam taką oto sytuację: do koleżanki, pracującej w kiosku "przyplątał się" kot. Powiedziała, że karmi go Whiskasem. Zaproponowałam, żeby kupiła coś lepszego, akurat RC był w jej sklepie, więc mówię, że lepszy. Na co ona: To nie jest rasowy kot, jakby, żeby go RC karmić! Ehhh, świadomość w narodzie jest bardzo niska...

Link to comment
Share on other sites

Owszem lepszy RC niz Chappi i owszem to zwierzakom ma smakować nie nam, ale czy zwierzaki maja wybór? Nie, to my im dajemy pod nos to co maja jeść. One gdyby miały wybór nie wybrały by suchej karmy żadnej firmy, tylko mięsko.
Ale my istoty myślące nie chodzimy po ulicach z dzidami i nie polujemy na sarnę, żeby na obiadek było, dlatego też nasze psy nie dostają kości i reszty miesa z owej sarny jak to było kiedy służyły pierwotnemy człowiekowi. Dlatego naszym obowiązkiem jest czytać składy karm i starać się znaleźć taki skład, który w dużej mierze przypomina to czym żywiły się pierwsze psy, czyli mięsko + owoce/warzywa.
Psom zboze do życia nie potrzebne ( chyba że mi ktoś pokaże zdjęcie, malowidło, wzmiankę na którym piesek podjada sobie na polu pszenicę to wtedy uwierzę)
W skład RC wchodzą zboża i to wcale w niemałej ilości ( tak, kukurydza też zalicza się do zbóż).
RC to karma średniej jakości, są lepsze i gorsze.
I moim zdaniem jest to karma zbyt droga jak na swoją jakość.

To, że Twój pies nie chciał tknąć Acany wcale nie przesądza o jej jakości, to skład przesądza o jakości karmy.

[B]Litterka[/B] świadomość jest bardzo niska. Jakiś miesiąc temu pewna pani pytała się mnie czym obecnie karmię psiaka, to powidziałam że teraz kończę worek acany pacyficy. Pani na mnie gały wytrzeszczyła i powiedziała: " a co to takiego? Przeciez istnieją tylko dwie karmy Pedegree i Chappi! "
Nawet mi się kobiecie tłumaczyć nie chciało, że na rynku jest kilkadziesiąt firm produkujących karmy dla psów.

Link to comment
Share on other sites

No niestety ludzie kierują się reklamą i bezgranicznie ufają temu co im media wciskają. Najbardziej irytuje mnie też to, że w ową całą reklamę wkręcają często weterynarzy...Kiedyś chodziłam do takiej pani weterynarz, która zarzekała się , że RC najlepszy na świecie i nie ma nic lepszego. Którego dnia postnowiłam idąc do tej pani wydrukować skład Orijena, Acany i RC i zapytać sie które z tych składów sa najbliższe żywieniu naturalnemu psa. Pani weterynarz ze zdumieniem stwierdziła, że Orijen wypada najlepiej. Od tej pory z ust tej pani nie usłyszałam ani słowa na temat żywienia psów i karmy RC.

Link to comment
Share on other sites

Chociaż z drugiej strony... Mój poprzedni pies odszedł 4 lata temu...
[*] Całe życie był karmiony Chappi. Myślałam, że skoro takie piękne reklamy, jeszcze piękniejsze na nich psy... I tak dalej. Natomiast jakoś nie przekonywały mnie karmy w zwykłych sklepach zoologicznych, te zawinięte w reklamówki. Tu widziałam otwarte worki, że karma wietrzeje, to mi się nie podobało. Dopiero niedługo przed adopcją Mikry tutaj trafiłam na wątki o karmach. Zaskoczyło mnie, ile jest rodzajów, marek, producentów... Poczytałam sobie co nieco o składach karm i teraz wiem, że mojej obecnej suce w życiu bym już Chappi, PP, Darlinga, ani innej karmy made by Tesco, Real, Biedronka nie podała. Może oprócz reklamy winą jest to, że ludzie nie znają nazw karm, nie wiedzą, że tyle tego jest. Drugą stroną medalu jest to, że słuchać nie chcą. Chętnie wytłumaczyłabym paru osobom, dlaczego już nie podam tych wspaniałych karm z reklamy. Mogę nawet zabrać kogoś do zoologa i pokazać, jak się rzecz ma ze składami. Ale kogo to interesuje? Kto by ze mną poszedł czytać, i co straszniejsze, porównywać? Ludzie nie chcą myśleć. :(

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie royal canin ma za duzo..."dziwnych rzeczy" w sobie,któryck do końca nie znam i chyba nie mam zamiaru znać.Lista skladnikow jest tak obszerna,że aż dziw gdzie to sie mieści w takim krokieciku.Ja wolę karmy które sa proste i dokładne typu : "Suszone mięso z kurcząt, mielony ryż, gluten kukurydziany, mąka pszenna, otręby ryżowe, tłuszcz drobiowy (min. 7%), pulpa buraczana, olej słonecznikowy (min. 2%), chlorek potasu, suszone jaja, suszone wodorosty. " (nutro choice puppy large breed) i wiem co jest czym.A tak szczerze to nie wiem co to jest L.I.P albo B.H.A czy jakieś tam inne dziwne składniki ...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie najgorsze jest to, że ludzie nie przyjmują do wiedomości tego że ktoś inny nie oni może mieć rację. Takie mamy zadufanie społeczeństwo. Moja mama karmiła naszego nieżyjącego juz kundelka Pedegree właśnie dlatego, że nie miała pojęcia iz istnieje coś innego. Dopiero ja otworzyłam mojej rodzinie oczy na świat psich karm.

Heh...nie bez powodu mówi się , że reklama dźwignią handlu. Im bardziej wymyślna, kolorowa, z pieknym psem tym ludzą bardziej się podoba ;) A dobre firmy nie mają takich reklam, dlatego, że taka reklama duzo kosztuje. I wtedy np. acana, która teraz kosztuje ok. 200zł za duży worek, musiałaby wliczyc koszty reklamy i za duży worek przyszłoby nam płacić 250 zł.

BHA to jest sztuczny konserwant, nic dobrego.

L.I.P: Białka wyselekcjonowane pod kątem bardzo wysokiej przyswajalności.Tak to jest opisane na stronie Royal Canin

Link to comment
Share on other sites

niestety musze sie z wami zgodzic. swiadomosc, co do zywienia psow i co do skladu karm jest zerowa.
az wstyd sie przyznac, ze do niedawna sama nic o tym nie wiedzialam, mimo ze psa mam juz 2,5roku. 4miesiace temu zaczelam czytac i sie przerazilam.

stosowalismy RC dla yorkow - poczytalam sklad, jakies bulwy buraczane, maczki kukurydziane i pszenne. zupelnie jakbym kure karmila :P teraz daje psu acane na sprobowanie - sprawdza sie bardzo dobrze. dodam, ze zwykla acana jest (przynajmniej u mnie w sklepie) tansza niz RC :] docelowo chce przejsc na orijen, o ile mojemu psu sie spodoba.

co do cen - podaje przykladowo z karuska porownanie:
RC dla yorka 7,5kg - 197zl (!!!)
Orijen Adult 7kg - 161zl
Orijen Adult 6 Fish 7kg - 169zl

ze strony acany (sklep online):
Acana small breed 7,5kg - 110zl
Acana Provincial 7,5kg - 126/139zl (zalezy od smaku)
Orijen Adult 7kg - 146zl
Orijen Adult 6 Fish 7kg - 172zl

tak wiec RC wcale nie jest tanszy wbrew obiegowej opinii.

ostatnio rozmawialam ze sprzedawcami w dwoch sklepach zoologicznych kolo mnie. w jednym Pani ma tylko acane w sprzedazy (ta zwykle 60/20/20), w drugim Pan mi powiedzial, ze jakis czas temu probowali wprowadzic do siebie Orijen, ale nikt tego nie kupowal, bo wszyscy kupuja RC i z tego rzeczywiscie maja pelna oferte w sklepie. i jak to swiadczy o nas, ludziach? zle :( bo karmimy naszych pupili fajna, kolorowa, dobrze rozreklamowana karma, ktora swietnie by sie nadawala do pasienia drobiu z ta iloscia zboza (z niefajnymi zapychaczami typu pszenica czy kukurydza), a nie wartosciowa karma.


czytalam pare postow wczesniej, ze czyjs piesek zle znosil przestawienie sie na Acane czy Orijen - podobno (ale to wyczytalam, wiec nie biore odpowiedzialnosci), organizm psiaka moze sie przestawiac nawet do miesiaca (tak samo jest przy przestawianiu psa na barfa). zarowno Acana, jak i Orijen maja wiecej bialka niz inne karmy i moze to na poczatku wywolywac wlasnie biegunke. u mnie, mimo ze bardzo skrocilam etap wprowadzania nowej karmy/mieszania jej ze stara, to nie bylo problemu - nawet sytuacja trawienno-kupkowa sie poprawila po przejsciu na Acane od razu :] mam nadzieje, ze po przejsciu na Orijen rowniez nie bedzie problemu :)

Link to comment
Share on other sites

Tak acanę i orijena robi ta sama firma.
[B]Madika [/B], jak będziesz przestawiała na orijena to musisz pamietać, że ta karma troche się rózni od wszystkich innych i że tam norma są kupki zwarte, ładne, ale nie suche, twarde. Po przestawieniu może też wystapic biegunka, ale nie ma się co przejmować,przejdzie najdalej do tygodnia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...