Jump to content
Dogomania

Jak często karmicie?


Justi

Recommended Posts

hej,

karmię swoją suczkę 2 razy dziennie gotową karmą (obecnie purina pro plan) w ilościach zalecanych przez producenta, micha zawsze "wymieciona" do czysta i coraz częściej spotykam się z opinią rodziny, znajomych lub innych psiarzy, że pies pewnie głodny.

Moim zdaniem to raczej reakcja psa na to, że jeszcze 1,5 miesiąca temu był bezdomny i głodny, ale z ciekawości zapytam - jak karmicie swoje psy?

Raz / dwa razy dziennie i zabieracie miskę jak coś zostanie czy może mają cały dzień dostęp do karmy?

Pozdrawiam
J.

Link to comment
Share on other sites

jakby moja suka miala caly czas dostep do karmy, to juz by chodzic nie mogla:lol:
najlepiej karmic psa 2 razy dziennie, jak zostawia jedzenie - zabierac. Czemu? Tu juz by trzeba bylo poczytac troche;)
Dostep musi byc do wody, a jedzenie znika w kilka minut

Link to comment
Share on other sites

moja sunia zjadla cale opakowanie gumy do zucia orbit a ja niewiem co mam robic...wet mowi obserwowac.ale ja musze wyjsc niedlugo :placz:i jak cos sie jej w tedy stanie niebede mogla jej pomoc:shake:podobno trzeba psu parafine podac ze dzieki niej wszystko sie z brzuszka odkleja i jest tylko wielka kupa:pale ja niejestem przekonana ..prosze o pomoc i rady RATUNKU!!!!!:placz:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/87376.html"]$modliszka$[/URL] - dlaczego nie jesteś przekonana do parafiny? nie zaszkodzi, a może pomóc.

a co do tematu - mój psiak niedawno skończył 2 lata, jada trzy posiłki dziennie :lol:
śniadanie - biały ser chudy lub półtłusty z kaszką manną i jogurtem, czasami do tego łyżka miodu, w niedzielę jajko na twardo :evil_lol:
obiad i kolacja - ryż z indykiem, marchewką i buraczkami :evil_lol:
[B]ZAWSZE[/B] woła o jeszcze, [B]NIGDY[/B] nie ma dość ;) miska absolutnie [U]nie powinna[/U] cały czas stać z karmą, raz że to niewychowawcze, dwa że tuczące ;)

Link to comment
Share on other sites

u mnie karme wsypuje przed szkola czyli kolo 6.30 rano ,sypie dzienna dawke ,miski stoja caly dzien ;) kazdy psiak ma swoja karme i miske oczywiscie i nie zdazylo sie ze jeden zje z obydwu misek
zawsze zjadaja tylko swoje ;) okolo 18 miski stoja puste a nastepne nasypanie rano ;) nauczyly sie ze nikt im tego nie zje i same sobie ustalaja kiedy maja ochote jesc
dostep do wody oczywiscie maja caly dzien ,zmieniam wode okolo 2 razy dziennie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']nauczyly sie ze nikt im tego nie zje i same sobie ustalaja kiedy maja ochote jesc[/quote]

a myslisz, ze moja suka zjada odrazu bo sadzi, ze ja jej zjem?;) to raczej nie tak;) od 5 lat je tak samo - na poczatku tylko zostawiala - ale bardzo szybko sie nauczyla, ze jedzenie sie zjada odrazu, a nie caly dzien (po prostu jak przyszla po 30 min to miski juz nie bylo)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a myslisz, ze moja suka zjada odrazu bo sadzi, ze ja jej zjem?;) to raczej nie tak;) od 5 lat je tak samo - na poczatku tylko zostawiala - ale bardzo szybko sie nauczyla, ze jedzenie sie zjada odrazu, a nie caly dzien (po prostu jak przyszla po 30 min to miski juz nie bylo)[/quote]

na poczatku jadla odrazu bo wczesniej mieszkala z kilkoma psami a zarcie ludzie dawali malo i rzadko
ale jak zobaczyla ze moj pies jej nie zjada i niema sie czego obawiac to zostawia i podchodzi do michy co jakis czas je po kilka kulek ;)
niemam pojecia co ma w tym lbie w kazdym razie u mnie michy stoja caly dzien . no i nie moglam nawet inaczej jej uczyc bo moj drugi starszy psiak od malego byl nauczony ze miska stoi zawsze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'] (po prostu jak przyszla po 30 min to miski juz nie bylo)[/quote] To miskę tez jesz?:crazyeye: :eviltong:
pauli_lodz, ze to niewychowawcze to jeszcze mogę się zgodzić, ale toczące? Co za różnica jak pies zje miarkę karmy w 2 min, a jak bedzie ja jadł cały dzień?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']To miskę tez jesz?:crazyeye: :eviltong:[/quote]

pewnie:lol:

pauli_lodz, ze to niewychowawcze to jeszcze mogę się zgodzić, ale toczące? Co za różnica jak pies zje miarkę karmy w 2 min, a jak bedzie ja jadł cały dzień?[/quote]

jesli chodzi o wage to pewnie lepiej jak je caly czas a mniejszymi porcjami - to jest zdrowsze, ale no wlasnie...kwestia ta druga pozostaje - wychowawcza itp

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Justi, moje suczydło też jest przygarnięte, dostaje dwa razy dziennie, surowe żarcie, różnie: rano szyjka, kość z mięsem czy coś tam inszego , wieczorem serek biały, wątróbka czy serduszka, warzywna papka. W każym razie szczupła jest bardzo i też mi niektórzy zarzucają , że pewnie głodna chodzi, a skubana ma pewnie energie z powietrza bierze, tyyyyyyyyyle jej ma :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój pies ma 2 lata i 9 miesięcy i je 2 razy dziennie ;) rano ciepłe jedzenie które mu gotuję a wieczorem sucha karmę , ma podane i jak przez minute nie zacznie jeść odbieram mu miskę i następną porcję dostaję wieczorem i znowu czekam minute jak zacznie jeść ok jak nie to mu zabieram i dostaje rano :) to jest moja walka z jego wybrzydzaniem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas jest rano przekąska, o ile się królewiczowi zachce ruszyć zadek do kuchni i poprosić. W porze obiadowej "zupa-wszystko" czyli kurczak+warzywa+ryż, a wieczorkiem resztka zupy lub garstka suchej karmy. Czasem w roli porannej przekąski jest twarożek z miodem, co tam że połowa zostaje na uszach :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...