Jump to content
Dogomania

PitBull etc.


Gotrek

Recommended Posts

Rocki, na głownej stronie u góry jest okienko z napisem "TT Test descripion" - (TT to Temperament Test a ATTS to American Temperament Test Society) ...tam jest dokładnie opisane jak taki test wygląda i jak jest oceniany.... statystyki dotyczą właśnie owych testów.. ile psów z danej rasy podeszło do testu ile zdało, ile nie i procentowo ilość tych które test zaliczyły... :)

Pozdrawiam

Asia

Link to comment
Share on other sites

Film jest poprostu niesamowity... wstrząsający ale trafiający w samo sedno ... każdy kto mówi 'a to TE pitbulle' powinien to zobaczyć... wogóle warto by było zadziałać tak żeby zobaczyło go jak najwięcej osób... a już najlepiej by było zrobic też tłumaczenia wszystkich tekstów na polski bo to one poza obrazem i dzwiękiem są istotą przekazu...

jestem pod OGROMNYM wrażeniem!!!

Link to comment
Share on other sites

wstrząsający ale trafiający w samo sedno ... każdy kto mówi 'a to TE pitbulle' powinien to zobaczyć... wogóle warto by było zadziałać tak żeby zobaczyło go jak najwięcej osób... a już najlepiej by było zrobic też tłumaczenia wszystkich tekstów na polski bo to one poza obrazem i dzwiękiem są istotą przekazu...

jestem pod OGROMNYM wrażeniem!!!

Super pomysł !!!

Przetłumaczyć i pokazywać go jak najczęściej !!! Każdemu kto ma dostęp do netu i nie tylko.

Hmmm tylko jak to zrobić ?.......

Link to comment
Share on other sites

Spróbuje zadziałać w tym temacie... mam kolege- speca od stron internetowych, grafiki i takich tam... ja jestem po anglistyce więc może podołałabym to jakoś sensownie przełożyć na nasz...

Rano sie z nim skontaktuje i może coś wymyślimy

Pozdrawiam

Asia

Link to comment
Share on other sites

Ja moge zamieścić link na blogu :D Widziałam podobny filmik. Zaraz wam tu linka dam :) ;) Pokazałam to jednemu chłopakowi, który ma pita i chciał go wystawić na walke. Nie bardzo mu wierze zeby taki film na nim coś zdziałał ale naprawde zwyuzywał te walki a link u mieścił w opisie na gg i dopisał "szok" z wykrzyknikami :o

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten filmik i zdanie ludzi na temat pitów, to może ten fakt zmieni podejście jakiejś osoby:

Pit, Ast i Staffik są psami jakby "z tej samej bajki"... Mają bardzo podobną przeszłość, wspólne geny, istnieje między nimi podobieństwo fizyczne itd.

Wystarczy popatrzeć na Staffika, żeby zobaczyć że jest to pies bardzo przywiązany do właściciela, wierny, pełen dobrych uczuć - co jednak nie przeszkadza mu oczywiście być psem dominującym.

I Pit i Ast TEŻ mogą takie być - w dużym stopniu to zależy od tego kto i co z danym psem chce zrobić. Są uwarunkowania genetyczne, ale ogromne znaczenie ma wychowanie. Pies traktowany jak bestia - będzie bestią. To taka samosprawdzająca się prognoza.

No i ludzie bardzo często nie widzą różnicy, jak te psy traktują innego psa a jak traktują człowieka. Z resztą - ja też tej różnicy nie widziałem, zanim się nie przekonałem na własnej skórze.

Link to comment
Share on other sites

...Wystarczy popatrzeć na Staffika, żeby zobaczyć że jest to pies bardzo przywiązany do właściciela, wierny, pełen dobrych uczuć - co jednak nie przeszkadza mu oczywiście być psem dominującym.

I Pit i Ast TEŻ mogą takie być... .

Ależ pit w normalnych rękach też taki jest. Ma w sobie dokładnie te cechy, które wymieniłeś.

Jest tak samo wierny i przywiązany do swojego właściciela, chętny do pracy i zabawy. I to trzeba ludziom pokazać. To nie jest bestia, która rzuca się na wszystko co się rusza.

Link to comment
Share on other sites

Muszę się przyznać, że niestety angielskiego się nie uczyłam (no ale przecież nie ja jedna) i warto by było przetłumaczyć te teksy.

Zresztą i tak bez tekstów tak się zryczałam :placz: , że szok (już taka jestem, ze się szybko wzruszam).

Nawet bez zrozumienia całkowitego tekstu muzyka robi bardzo dużo.

A co do rasy zawsze twierdziłam, że jak do jakiegoś idioty trafi ratlerek, czy jakiś inny szkrab to też będzie psem groźnym mimo ,że nie będzie miał takich "możliwości" by zrobić krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

Tu nie trzeba znać angielskiego, wystarczy popatrzeć na zdjęcia. To nie pity są grożne, ale ludzie są bestiami.

Myślę, że tłumaczenie tylko pogłębiłoby wrażenie jakie zrobił na mnie ten film, tym bardziej, że azja musi zna się na tym języku z racji wykształcenia, więc wie co mówi.

wstrząsający ale trafiający w samo sedno ... każdy kto mówi 'a to TE pitbulle' powinien to zobaczyć... wogóle warto by było zadziałać tak żeby zobaczyło go jak najwięcej osób... a już najlepiej by było zrobic też tłumaczenia wszystkich tekstów na polski bo to one poza obrazem i dzwiękiem są istotą przekazu...

jestem pod OGROMNYM wrażeniem!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...