Jump to content
Dogomania

Moczówka


OlgaK68

Recommended Posts

Chyba oszaleję, w czerwcu ubiegłego roku straciłam moją kochaną dziewczynkę, która przegrała walkę z rakiem. W lipcu adoptowaliśmy kolejną sunię, a właściwie to ona nas adoptowała. Sunia ma 5 lat, jest wysterylizowana, ale od początku pobytu u nas dziwnie się zachowuje. Moją uwagę zwróciło jej zachowanie na spacerach, a mianowicie zachowuje się jak pies, czyli przy sikaniu zadziera nogę i oddaje małe ilości moczu. Podczas jednego godzinnego spaceru sika nawet 10 razy. Ostatnio zdarzyło się, że dwa razy nasikała synowi na łóżko, choć była po spacerze tak około godzinę wcześniej. Poza tym jeśli pójdę z nią do obcego domu czy innego pomieszczenia(również klinika weterynaryjna) momentalnie sika w tym miejscy jakby chciała zaznaczyć teren. Dziś byłyśmy u lekarza i oczywiście zaraz po wejściu i obwąchaniu kątów była wielka kałuża. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie jest to objaw moczówki. Pobrany do badania mocz nie wykazał zmian poza niskim ciężarem. Lusia nie ma objawów typowych przy moczówce, czyli nadmierne picie. Nie znamy jej przeszłości ale chyba przebywała na wsi, gdyż nie pije wody a jedynie mleko. Dostaje pic dwa razy dziennie, ponieważ jeśli mleko stoi w misce w ciągu dnia to go nie pije. Wodę ma na stałe w misce, ale udaje, że jej nie widzi. Bez wychodzenia na dwór wytrzymuje nawet osiem godzin, więc nie mogę za bardzo zrozumieć czemu sika na łóżko i to u syna, który bardzo ja kocha i nigdy nic złego jej nie zrobił. Lekarz kazał mi przyjechać w niedzielę po lek na moczówkę, ale trochę boję się podać bo tak do końca nie jestem przekonana o właściwosci diagnozy. Czy ktoś z Was miał takie problemy ze swoją pociechą??

Link to comment
Share on other sites

Badaliscie suni krew?
Prawde mowiac nie znam objawowo moczowki, ale z opisu wydaje mi sie, ze sunia po prostu znaczy teren. Ponoc jak suka podnosi noge siusiajac oznacza to, ze jest pewna siebie i dominujaca. Mojej zdarza sie podnosic lape, a gdy widzi znienawidzana suke siusia czesciej- czyli znaczy swoj teren.
Zapytaj w dziale behawioryzm czy wychowanie jakiegos psiego psychologa. Jesli nie jestes przekonana co do diagnozy idz do innego weta.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wpis. Lusia nie miała pobieranej krwi jedynie mocz i na tej podstawie została postawiona diagnoza. Jasne, że pójdę do innej lecznicy bo jakoś nic mi nie pasuje u niej do tej choroby poza tym niskim ciężarem właściwym moczu.Dziś siedziała w domu 10 godzin miska z mlekiem a druga z wodą stały pełne a dziewczynka nic nie narozrabiała. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

olga......nie wydaje mi sie, żeby na podstawie tego ,ze sunia podnosi noge jak sika i że sika "jak pies znaczac teren" mozna by ją było posądzić o chorobę........Moje suki tez tak robią...sunia która kide\yś miałam miała dokładnie takie same "objawy" ... podnosiła noge przy sikaniu i co gorsza.....sikała nam na pościel.......przy czym uwielbiała nas ale własnie miała lekkie zapędy dominatorskie.... rozwaz to..... pewno, że badania nie zaszkodzą... mocz, krew z białkiem kreatynina i mocznikem...ale ja śest zdrowa... tylko próbuje wybadac swoje miejsce w stadzie..:razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

Miło przeczytać, że nie tylko ja mam w domu "czuba":evil_lol: Też mi się wydaje, że moja laska próbuje przejąc w domu władzę. Na początku był istny anioł, który jak nam się wydaje żył do tej pory w budzie, aż nagle znalazł się na salonach. Kiedyś jak chciała wejść na łóżko to stała i miłosiernie patrzyła w oczy a teraz "cham" wylazł z niej i włazi sama a jak próbuje się ją zrzucić to kłapie zębami i rozpycha się:grins:. Po niedzieli idę z nią do innej kliniki bo jakoś nie mogę uwierzyć w tę jej chorobę. Młodego kocha nad życie i robi z nim co chce i być może dlatego pokazuje mu kto rządzi w tym dwuosobowym stadzie bo my się nie dajemy. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[INDENT]U mojego psa lekarz podejrzewa moczówkę prostą , chyba ośrodkową , zleca podawanie leku o nazwie Minirin. Dodam, że psiak ma też chorobę Cushinga. Czy ktoś ma taki sam przypadek. Proszę o informacje na temat dawki Minirinu dla psa o wadze 10,5 kg. Pozdrawiam.:roll:
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwonka'] Proszę o informacje na temat dawki Minirinu dla psa o wadze 10,5 kg.[/quote]
:crazyeye::crazyeye::crazyeye: to lekarz zlecił lek i nie podał dawkowania. Czy może masz większe zaufanie do anonimów w internecie niż do swojego weterynarza. W takim razie lepiej go zmień na godniejszego;). Dawki leku dobiera się nie tylko wg klucza wagi ale i stanu klinicznego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Miałam suczkę z moczówką prostą. Problem leży w złym funkcjonowaniu przodowzgórza. Wytwarza zbyt malo wazopersyny (hormon). Hormon ten odpowiada za zagęszczanie moczu.
Moczówkę stwierdza się na podstawie badania moczu - niski ciężar właściwy moczu. Poniżej 1015.
Moja suczka siusiała ciągle, mocz jej ciekł po nogach, dużo piła i strasznie chudla. Tak było zanim dostala lek.
Moja suczka nie dostawala Minirinu choć nie wiem dlaczego.
Dostawała na to 2 razy dziennie pól cm oksytocyny (zastrzyki).
Moczówkę dostała jak miala 9,5 roku. Przeżyła 14 lat, choć wet twierdził, że z tą moczówką i pewnie ze swoim wiekiem może do 11-stu dożyje.
Czy możesz napisać ile podajesz tego Minirinu. Jak duży jest pies? No i jaka jest cena tego leku. Pamiętam, że duża.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...