Jump to content
Dogomania

Pomocy!!! trymowanie!!!


olunia0306

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trymowanie to usuwanie martwego włosa, poprawiający przy tym jego wygląd/stan. Jest dość dobre, bo pies dobrze wytymowany nie gubi prawie sierści.
Trymować można ręcznie lub specjalnym nożykiem (trymer)

Osobiście nie miałam żadnego doświadczenia z trymowaniem, ale też się do tego nastawiam, ponieważ na te wakacje stanę się posiadaczką West Highland White Terriera :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Ej, mam trochę głupie pytanie, bo sama zgłupiałam (nie śmiać się :eviltong: )
Ale spaniele są szorstkowłose? Bo chyba trymuje się psy tylko takie... Sama się pogubiłam :evil_lol:[/quote]
Nie,spaniele nie są szorstkowłose. Wręcz przeciwnie -spaniele są gładkowłose...:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olunia0306']Nie,spaniele nie są szorstkowłose. Wręcz przeciwnie -spaniele są gładkowłose...:p[/quote]

No właśnie i jakos mi się to z trymowaniem nie łączyło... Mówiłam, zgłupiałam x D

[QUOTE]wyskubywać martwy włos.[/QUOTE]

Czyli jednak trzeba...

Dobra, ja już sie nie odzywam :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

spanielom wyrywa sie martwy wlos na glowie ( te takie biale wloski ) inaczej nazywana czuprynka mozna to robic trymerem albo palcami,rowniez trymuje sie grzbiet i boki do polowy bo od polowy idzie firanka , goli sie 1/3 czesc ucha na gladko i wygala pod gardle oraz wycina przy dupci takie wystajace klaczki , acha no i jeszcze likwiduje sie papucie czyli te olbrzymie wlosy wkolo pazurow

Link to comment
Share on other sites

Z biegiem czasu sama zauważysz...jak sierść twojego pupila będzie sztywniała,bez połysku,matowa tzn,że jest martwa i najlepiej ją usunąć.Z awatarka widzę,że masz czarnego cocerka.Te osobniki miewają bardzo gęstą i długą sierść.Dobrze jest wtedy o nią porządnie zadbać,wytrymować i degażować/cieniować sierść/-wtedy będzie wyglądał pięknie.Najlepiej iść z nim pierwszy raz do fryzjera i pilnie obserwować co gromerka przy nim robi...wtedy będziesz wszystko wiedziała:lol:

Link to comment
Share on other sites

Cocker Spaniele Angielskie ze względu na swoją szatę (śliczna jest i zazdroszczę Ci :loveu:) wymagają jej dokładnej pielęgnacji.

Z tych takich książkowych źródeł moich (:p) wyczytałam że:

Często - nawet bardzo - trzeba je czesać, a trymowanie powinno być równie częste. Psy z tak długą szatą potrzebują dobrego psiego fryzjera ;).

A tak na marginesie czytałam też gdzieś, że te spaniele, nie mając odpowiedniej ilości ruchu, mają tendencję do tycia.

Link to comment
Share on other sites

A najlepiej do poleconego fryzjera :lol: - bo nie kazdy, który powie, że wie jak to zrobic, rzeczywiscie ma o tym pojęcie.

Olunia - przede wszystkim zapytaj tez hodowce swojego pieska - jesli on mieszka za daleko od Ciebie, to moze zna kogoś kto chetnie dobrze zajął by sie Twoim spanielkiem - dopóki sama sie tego nie nauczysz.

Popytaj tez w watku spanielowym, moze tam szybciej kogos znajdziesz:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f66/"]Cocker spaniel angielski - Dogomania Forum[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Trymowanie tyczy się nie tylko psów szorstkowłosych. Trymuje się teriery szorstkowłose, setery, spaniele i wiele innych. Różnica jest tylko w sprzęcie, sposobie trymowania, celu i rezultacie, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli chcesz sama „robić” swojego psa powinnaś zaopatrzyć się w trymer hakowy Oster lub Artero, nożyczki dwustronne do degażowania, trymer poprzeczny z drobnym zębem do głowy i taki jak do podszerstka. Palcami się spaniela się nie trymuje (chyba że na głowie). Jeśli chcesz wiedzieć jaki konkretnie sprzęt potrzebujesz napisz na [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][COLOR=black][email protected][/COLOR][/EMAIL]. Napisz, o co chodzi, a oni poradzą ci, co kupić.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja dla nie wtajemniczonych:eviltong: polecam furminator.Nim sie krzywdy nie zrobi,nie tnie wlosow a wyciaga martwe rewelacyjnie.
Z glowy martwe wlosy skubiemy palcami(najlepiej wychodza) calego psa nie polecam skubac recznie:lol:Za duzooo roboty a adko ktory pies to polubi...
Rozczesywac trzeba conajmniej raz w tygodniu,uszy i pod pachami czesciej bo tam sie robi najwiecej koltunow.
Uzywanie dobrego firmowego szamponu i odzywki ulatwia zadanie;)
Czarne spaniele maja najwiecej klaka i najwiecej z nimi roboty:cool3:
Co do fryzjerow to ja bym uwazala bo zadko ktory wie jak prawidlowo robi sie spaniela(w zadnym wypadku nie tnie sie grzbietu maszynka!!!)
Maszynka robi sie uszy do 1/3 dlugosci i pod szya trojkat.Ewntualnie kolo doopki..
Zapraszam na spanielowe forum,tam jest najwiecej info o prawidlowym pielegnowaniu wlosa spaniela.

Uma niektorzy groomerzy umieja trymowac spaniela recznie;)I calkiem fajnie im to wychodzi,ale to sa doswiadczeni zazwyczaj hodowcy/groomerzy z tytulami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Ja dla nie wtajemniczonych:eviltong: polecam furminator.Nim sie krzywdy nie zrobi,nie tnie wlosow a wyciaga martwe rewelacyjnie.
Z glowy martwe wlosy skubiemy palcami(najlepiej wychodza) calego psa nie polecam skubac recznie:lol:Za duzooo roboty a adko ktory pies to polubi...
Rozczesywac trzeba conajmniej raz w tygodniu,uszy i pod pachami czesciej bo tam sie robi najwiecej koltunow.
Uzywanie dobrego firmowego szamponu i odzywki ulatwia zadanie;)
Czarne spaniele maja najwiecej klaka i najwiecej z nimi roboty:cool3:
Co do fryzjerow to ja bym uwazala bo zadko ktory wie jak prawidlowo robi sie spaniela(w zadnym wypadku nie tnie sie grzbietu maszynka!!!)
Maszynka robi sie uszy do 1/3 dlugosci i pod szya trojkat.Ewntualnie kolo doopki..
Zapraszam na spanielowe forum,tam jest najwiecej info o prawidlowym pielegnowaniu wlosa spaniela.

Uma niektorzy groomerzy umieja trymowac spaniela recznie;)I calkiem fajnie im to wychodzi,ale to sa doswiadczeni zazwyczaj hodowcy/groomerzy z tytulami...[/quote]


dziękuje za wszystkie porady!!!pozdrawiam:multi:

Link to comment
Share on other sites

Czasami u spanieli pojawia się na głowie włos, jedne mają mniej, jedne więcej a inne wcale. Włos ten należy wyskubywać, najlepiej robić to po prostu palcami nie sprawia to psu bólu. Delikatnie trymuje się grzbiet ale i tu nie zawsze zachodzi taka potrzeba, wyskubuje się również włos z górnej części ucha.
Jednak większość z tych zabiegów dotyczy głównie psów wystawowych, na co dzień rzadko widujemy dobrze zrobione spaniele.
Nieumiejętne trymowanie może doprowadzić wręcz do pogorszenia kondycji włosa jak również stosowanie nieodpowiednich trymerów. Zamiast włos usunąć zachodzi ryzyko poobcinania.

O ile dobrze pamiętam ciekawie opisany wątek jest na gazecie na forum o spanielach.

Moim zdaniem na początku powinnaś skupić się na czesaniu, ze szczególną uwagą należy czesać uszy oraz na wyskubywaniu główki.
Łatwiejszy w pielęgnacji jest rudy spaniel, czarny ma o wile więcej włosa i stanowi niekiedy nie lada wyzwanie dla właściciela.

A najlepiej skorzystać z pomocy dobrego groomera, podkreślam DOBREGO !

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam faktycznie teraz widzę, że źle się wyraziłam.
:oops:
Nie chodziło skubanie, które miało by na celu ukształtowanie spanielkowego ucha. Miałam na myśli włoski znajdujące się tuż u nasady, ja je niekiedy przerywam i wychodzą tak samo jak te na głowie, lepiej wtedy wygląda ucho jak już włos zaczyna odrastać. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pojawił sięnowy problem na choryzoncie...:(
Otóż miałam mieć cocker spaniela(praktycznie to już było pewne). Wszystko już było na najlepszej drodze..ale pewnego razu przypomniał mi się pewien ośrodek,na którego myśl wywiera współczucie.:-( SCHRONISKO
Pobuszowałam trochę po stronkach schroniskowych i wczoraj z ciekawości zajżałąm tam(do pobliskiego schroniska). nie było tam spanielków-szkoda:(
ale były bardzo fajniuśne kundelki(wiedzą jak sie przypodobać):loveu:Co powiecie o takich biednych kundelkach??:-(
Wiem że pisałam że to pewne,więc przepraszam,no ale sprawy tak się potoczyły...dodałabym kilka fotek ale mam z tym problem..jeśli tylko chcecie to moge wystawić ich pare,ale jak mi powiecie:) pozdrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...